2010 yılında hamile kalmak isteyenler.. Haydi birlikte bu yola başkoyalım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gülbin

Daimi Üye
Tepki
2.180
ilknurum 5. haftadan evvel anlayamazsın gülüm..adetinin en az bir hafta geçmesini beklemen gerekir..ben anladığımda 5 haftalık hamiştim:Drabbim hrpinize hayırlısını versin bir an evvel mutlu haberlerizinizi alırız inşallah...

gülbin

Daimi Üye
Tepki
2.180
sakın o 5 liralık gebelik testlerinden alma sakınn..benim yengemin neredeyse 2 aylık bebeği yok gösterdi...ben predictor ile yapmıştım hemen çıktı ya ondan al yada git bi sağlık ocağına kanda beta hcg ye baktır..kesin sonuç alırsın..

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
Erken belirtiler;

Adet gecikmesi,
Göğüs uçlarında hassasiyet,
Akıntı...

Bunlar en erken belirtiler:D Var mı sende :)

Ayrıca adet geciktikten 1-2 hafta içinde test yaparsın belli olur. Eğer idrarda çıkmazsa kanda Beta HCG hormonuna baktıracaksın :eek:

ya hesapladığıma göre yumurtalama dönemim bu hafta tabi bilemem belkide vardır ama belirti hemen oluyormu ki yani 1 haftalık falanda olsa oluyormu o belirtiler ki:D

gülbin

Daimi Üye
Tepki
2.180
ya hesapladığıma göre yumurtalama dönemim bu hafta tabi bilemem belkide vardır ama belirti hemen oluyormu ki yani 1 haftalık falanda olsa oluyormu o belirtiler ki:D

o belirtiler hemen olmayabilir canım..benim akıntı hemen olmamıştı..göğüsler hassaslaşıyor ama o da ilk haftada olmuyor..benim bir tek belirtim çok sık idrara çıkmamdı..varmı öle bişey?

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
o belirtiler hemen olmayabilir canım..benim akıntı hemen olmamıştı..göğüsler hassaslaşıyor ama o da ilk haftada olmuyor..benim bir tek belirtim çok sık idrara çıkmamdı..varmı öle bişey?

yok ama dün göğüs ucunda sancı oldu bir ara böyle sanki şiş batıyordu ama bugün bişey yok :D

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Valla ben 5 liralık testlerle yapmıştım Gülbincim:D Hemde akşam 10'da net gösterdi:D:D Arkadaşımda betaz hcg yaptırttı, onun gözükmedi. Ertesi gün test aldı 5 liralık, onda hamile olduğunu öğrendi:D:D

İlknurcum, stres yapma kuzum ya

Bıcırım, sanki adet olacakmışsın gibi göğüste hassasiyet oluyor, böyle patlayacakmışsın gibi:D Akıntın baya yoğunlaşıyor :eek:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485

Sık idrar çıkma da vardı, ben unuttum bak onu:D:D Bende çok çıkardım, çok kötü bişi sürekli tuvalete taşınmak:D:D

gülbin

Daimi Üye
Tepki
2.180
Valla ben 5 liralık testlerle yapmıştım Gülbincim:D Hemde akşam 10'da net gösterdi:D:D Arkadaşımda betaz hcg yaptırttı, onun gözükmedi. Ertesi gün test aldı 5 liralık, onda hamile olduğunu öğrendi:D:D

Bıcırım, sanki adet olacakmışsın gibi göğüste hassasiyet oluyor, böyle patlayacakmışsın gibi:D Akıntın baya yoğunlaşıyor :eek:

valla ne bileyim onlar kaç defa yaptılar çıkmadı...her insanda farklı belirtiler gösteriyor işte canım..mesela benim miğde bulantım hiç olmadı millet bulantıdan ölüyor ilk üç ayda..

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064

bu sık idrara çıkma ben de var aslında ama önceden de vardı erkek olsam gidip prostat var mı die baktırıcam:ates: neyse ya beklemek en iyisi olmayabilir de dimi belki ilerde olacak herkesin ilk denemelerde olmuyo ki rahat olmam lazım

gülbin

Daimi Üye
Tepki
2.180
Sık idrar çıkma da vardı, ben unuttum bak onu:D:D Bende çok çıkardım, çok kötü bişi sürekli tuvalete taşınmak:D:D

ay hiç sorma canım yaa..valla bıktım tuvalete girmekten bi ilk zamanlar çok oldu ortalarına doğru azaldı biraz ..bi de şimdi bebek büyüdükçe artık tuvalette yatmaya başlıcam herhalde yakında..:D

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276

ya ben en iyisi bekliyim ayın 10 da belli olur piskolojikmidir nedir aslında göğüslerim biraz normale göre büyüdüler :D adetimde 1 gün bile şaşmaz benim:D bekleyelim of ya çok var daha ilknurcuğum daha 15 günden fazla var benim senin şurda ne kalmış ki :D

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
valla ne bileyim onlar kaç defa yaptılar çıkmadı...her insanda farklı belirtiler gösteriyor işte canım..mesela benim miğde bulantım hiç olmadı millet bulantıdan ölüyor ilk üç ayda..

O bulantılardan çok orkuyorum ben en çok zaten:D:D Annem çok çekmiş mesela:ates:

bu sık idrara çıkma ben de var aslında ama önceden de vardı erkek olsam gidip prostat var mı die baktırıcam:ates: neyse ya beklemek en iyisi olmayabilir de dimi belki ilerde olacak herkesin ilk denemelerde olmuyo ki rahat olmam lazım

Aynen kuzucum öyle

ay hiç sorma canım yaa..valla bıktım tuvalete girmekten bi ilk zamanlar çok oldu ortalarına doğru azaldı biraz ..bi de şimdi bebek büyüdükçe artık tuvalette yatmaya başlıcam herhalde yakında..:D

:kptmya: :kptmya:

Bebk büyüdükçe iyice fazlalaşıyormuş bende duymuştum. Peki gebelik reflüsü falan yaşadın mı? Sanırım sende fazla şikayet olmadı, rahat geçirdin.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
ya ben en iyisi bekliyim ayın 10 da belli olur piskolojikmidir nedir aslında göğüslerim biraz normale göre büyüdüler :D adetimde 1 gün bile şaşmaz benim:D bekleyelim of ya çok var daha ilknurcuğum daha 15 günden fazla var benim senin şurda ne kalmış ki :D

Ben size sakin olun diyorum ama ben ne yapıcam acaba :kptmya:

gülbin

Daimi Üye
Tepki
2.180

biz ne kadar çok bekledik sabret bakalım azıcık:D öle hemen bir defada olmadı die pes etmek yok..olmazsada üzülmeyeceksin..bu işin en büyük düşmanı stres zaten..stres yapıp kafana takarsan hiçolmaz..bak ben o kadar doktorlarda uğraştım..yok ilişki için saat bekledik şu saatte olursa daha etkili olur bilmemne die..baktım olacağı yok..tamam dedim ben bu defteri kapatıoyorum..demekki olmıcak dedim..o ay hiç dikkat etmedim..hatta ilişkiden sonra yatmadım bile ve o ay hamile kaldım..çünkü hiç stres yapmamıştım ve hiç kafama takmamıştım..

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Stres yumurtlama hormonlarını bastırıyormuş, bana da doktor söyledi. Sakın stres yapma dedi :dertli:

gülbin

Daimi Üye
Tepki
2.180
Bebk büyüdükçe iyice fazlalaşıyormuş bende duymuştum. Peki gebelik reflüsü falan yaşadın mı? Sanırım sende fazla şikayet olmadı, rahat geçirdin.[/QUOTE]

yok ya ben maşallah rahat geçirim..reflü falanda olmadı..şimdi bebek büyüdüğü için nefes almakta zorluk çekiyorum o kadar..sırtım ağrıyor..bir de çok çişe gidiyorum:D:D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar