1. Münazara : Gelinler&Kaynanalar (1 Hafta Boyunca Güncel)

Sizce Münazaramızı Hangi Grup Kazanmalı?

• Kullanılan toplam oy
    10
OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.527
xnasprite3.png
xnasprite3.png

Münazarada diskalifiye

48 saat geçmesine rağmen takımlarını savunmaya yönelik mesaj atmayan ayser ve datlu sapuk kaynanalar grubundan diskalifiye edilmiştir

Devam Edenler

resim

Kaynanalar Grubu

image.php

nk83

resim

Gelinler Grubu

image.php

Deokman

image.php

Fındık Kurdu

image.php

bitter_im

image.php

esmeryarim

Gruplar dışında yazılan mesajlar " https://www.hanimefendi.com/geyikci...elinlerampkaynanalar-katilimlar-bitti-10.html " konusuna aktarılmıştır efendim :buyrun:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
:D bacım dedigin gibi sinek migde bulandırır o sineklerde dişi sinek olan kaganalar oluyor maalesef :hihh: bence alışveriş sırasında sölenen laflar iyi niyet taşımıyor ben bunu düşünüyorum diyeceksin madem bunun bir uslubü var. Gelirsin iki taraf çaya çorbaya kız tarafına ne alınacak ne alınmayacak konuşulur o ayrı. ama maalesef bazıları herşeye tamam diyor icraatta yan yatıyor. mesela benim nişanımda istemeye geldiklerinde bana dedi kaynanam buranın meşhur kuyumcusu var gülaçtı diye dedi kuyumcu gelinimin 3 katınıda gezicez dedi. :D 1. katta maalesef tıkandı kaldı :hihi: bir hasır aldı yapmadıgını bırakmadı türkiyeden giderkende hasırı kolumdan aldı gitti buna ben kusura bakma ama cadılık derim haksızlıktı :hihh:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527
Öyle davranan kaynana vardır ama durumunun olmadığını bile bile pırlantaydı setti oydu buydu diye diretip cazgırlık yapan gelinlerde var onlarda maşallah sanki hayatlarında kuyumcuya girmemiş kaynanadan kaynatadan sponsorluk bekliyor :ne:

Geline altın alışverişine de kafam basmaz benim açık konuşayım :D arkadaş bu kıza damadın ailesinden hediye değilmidir nişan öncesi nikah öncesi alırsın hediye anlamında takını bilmem ne'ni verirsin haa kız beğenir beğenmez orası aileyi enterese etmez kız sonra gidip beğenmediyse bozdurup beğendiğini alsın taksın diğer türlü ben kendimi düşünüyorum da asla ben şunu istiyorum bunu alın pırlanta olacak takım olacak diyemem aile ne yaparsa kendi şanına sonuçta...

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Tabiki hediye ama bunlarında sonuçta bir uslubu var bacım.
Takı konusu hediye olarak geçiyor ama bir nevide gelin ve damada yardım amaçlı oluyor.
Nişanda takılan takılar kıza kalıyor bizde neden gelin ceyizinde eksigi gedigi varsa yardımcı olsun diye.
Dügünde takılan takılarda kız tarafına kalmıyor.
Gelinve damadın oluyor ondaki amaçta dügündeki masrafların borçların bir kısımını hafifletsinler diyedir.
Bana 3 bilezik dediler 44gram diye ama ben onun parasıyla hasır olarak düşündüm aynı hesap şangır şungur bilezik sevende var sevmeyende var. ben sevmedigim için dile getirip o şekil birşey söyledim bunda bence delirecek birşey yok.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
zavallı gelinlerin gerçi bizim gelin istisna yelloz bize az çektirmedi :D en herşeyin en iyisini yaptık ama yinede memnun bırakamadık neyse ben kendi tarafıma dönem

okadar alınsaki ne olacak altınlar düğün sonrası geri istiyoersunuz efendim :kizginasli:

düğünü sanki gelin tek başına yapıyor masrafı o açıyor nedense oda adetten olsa gerek takılan ne varsa geri alınıyor düğün masrafı ödensin kalırsa oda insaflarına alyansı almıyorlar :acep:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Valla hamama giren terler arkadasım.
Gelin almak hiçte kolay degil esmerimin dedigi gibi bizde geline elimizden geleni yaptık ama gene yaranamadık :hihi:
Ha şöylede birşey var.
Erkek tarafının durumu yeterli olmuyo olabilir dile getirirse renk degişir.
Ona görede herşeyin bir çaresi var kız seviyorsa zaten elinden geleni yapar.
Gelinlikti nişanlıktı kınalıktı bunları alacağına kiralar uygunundan.
Eşyaya gelincede mecbur olacak en iyisi olmasada genede olacak.
Yapacak birşey yok. Ha bizde eşitlikte var.
Mesela; Erkek tarafı koltuk takımı beyaz eşya alır. kız tarafı bizde yatak odasıdır züccaciyedir enteli danteli evi doldurur.
Bizde nişanı kınayı kız tarafı yapıyor eee dügünüde bırakında erkek tarafı bi zahmet yapıversin :mad:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527
Geldiiim :1: ama ne iyi niyetle geldim bizim cadılar coşmuş nkkondaya dönüşüyorum mecburen:crazy:

Bitter geline :D

Tamam o zaman diğer türlü de yardım olmuyor mu? Sadece altın alma olayının üslubu da olsa hoş değil diyorum samimiyetten uzak bir alışveriş o diyo ben bunu istiyorum öbürü diyo yok olmaz bu olsun. Nasıl olsa ne alırsan al gençler bahsettiğin masraflarını bilmem nesini onunla da ödemeyecek mi? Bu kaynanada görgüsüz değil elbet damat ailesi konumuna yakışır bir seçim yapacak. Valla ben kendi açımdan söyleyeyim ne takacaklarsa artık onu alarak gelip al kızım al oğlum bu da bizden size bir düğün hatırası dese 40 parça bilmem neden daha makbule geçer.

Bizde de ne nişanda ne düğünde ne bişeyde altınlara ne gelinin ailesi ne de damadın ailesi el sürmez gençlere aittir.

esmeryarim geline :D

İşte benim sözüm daha çok o tarz gelinlere onlara çok iyi niyet gösterirsen rahat batıyor...

Altınları geri istiyorsunuz mu hiçbir şekilde şahit olmadım o yüzden bu genellemeyi kabul etmem :D

O altınlar sadece gelinin değil ki damadın da niye hemen gelin zimmetine geçirdi anlamadım düğünde sizin düğün masrafı varsa komşu ödemeyecek herhalde madem o altınlar düğündeki olası masraflar içindi dediniz ee o da masraf o zaman :rujsigara:

Yine bitter geline :D

Bacım bizde elimizden geleni yaptık amaaa....

Erkek tarafının durumunu dile getirmesine gerek yok ( hem bunu kız tarafına söylemek ne kadar gurur kırıcı olur düşünemedim bile) eğer at gözlüğün yoksa anlarsın neyi yapıp neyi yapamayacaklarını...

Eşyaya gelince mecbur yapacak en iyi olmasada alacak ne ya :ne: arkadaş adam bu pahalı başka bakalım dese o mağazayı terk eder trip atar yinede borca sokarak aldırırsınız be (madem hep genelleme yapıyorsunuz bende yapam dedim)

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Etraf bence en çok kayınvalideleri etkiliyor...:laklak:

Özellikle de bişey bilmeyenleri...Senin gelin böyle giyindi..Bunu dedi..Şurda gördm..:laklak:

.Böyle yaptı dediler mi tamam..Kopsun kızılca kıyamet kaynanayla gelin arasında...:kizginasli:

Altınlara gelince..Düğünden sonra isteyen alan çookkk... Altınlar gelinindir @nk83 annecim...:huhuu:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527
Düğünde takılan altınları gelin kendisinin sanar (tüm düğünün kendisi için olduğunu düşündüğü gibi damat aksesuar gibi kalır yanında :hihi:) ama o takılan para yada altın yeni kurulan ailenin yani eşle kendisinin ortak malıdır.

Düğün altınları bazen kız tarafına da uçar onu da göz ardı etmemek lazım o zaman nedense hiç ses çıkarılmaz gelin hanım tarafından ört bas edilir :huhuu:

Şu hafta sonunu da atlatsak hayırlısıyla saçlarım beyazladı be :hihi:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
At gözlügü falan takmıyorum üyeleri çıplak gösteren gözülügümü takıp geliyorum bitterkoparburdasmilisi :D

dur agzımı topliyamadım :gul::gul:
kişnemem bitince gelem en iyisi :kahkaha:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Düğünde takılan altınları gelin kendisinin sanar (tüm düğünün kendisi için olduğunu düşündüğü gibi damat aksesuar gibi kalır yanında :hihi:) ama o takılan para yada altın yeni kurulan ailenin yani eşle kendisinin ortak malıdır.

Düğün altınları bazen kız tarafına da uçar onu da göz ardı etmemek lazım o zaman nedense hiç ses çıkarılmaz gelin hanım tarafından ört bas edilir :huhuu:

Şu hafta sonunu da atlatsak hayırlısıyla saçlarım beyazladı be :hihi:

Düğünde takılan para kız tarafına gider diye biliyorum canım ben de:interest:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527
bitter_im'e :selam:
ferah ablanın doğumgünü hediyesi olan gözlüüük :nazo: nkkonda 5-10 dakika iptal siz saydırın yetişirim
:gul: :kahkaha:

Fındık Kurduma :selam:

Kızın ailesine gider diyorsun :ne: Eminmisin? Son kararın mı? Birini arayıp joker hakkını kullanmak istermisin? Yoksa düşündüm lafımı geri alıyorum mu dersin:gulsemmi: Damadın ailesinin altına paraya el koymasını eleştirip gelin annesine helal birikim yapmanıza çok şaştım ağzım açık kaldı kapatamıyorum :nazo:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
nkkonda iptalmis 5 10 dakka
Bu devirde bacım borcsuz dügünmü oluyor yav Allah askına :D
Hiç borc yapmadım diyen 1 kişi yoktur ha vardır oda ya sabancıdır :hihi:
Herkes taşın altına elini koyacak

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.527
Yıkılmadım Ayaktayım

Altın/Para eşle ortak kasanıza gider yahuuuuuu delirtmeyin beni evlilikte cep ayrı olur mu öfff romatizmalarım sızladı pc başında (bitter 45'lik Ajda plağı konuştu)

Borçsuz düğün olmaz tabi ama bu dediğimi gelin yapar inkar etmeyin adamı zora sokacağını umursadan inat eder aldırır o adamın pahalı başka bakalım mı dediği şeyi :benmi: herhalde damatta sizi domates kasasında oturtmayacak elbet alacak bütçeye hesaba uyan şeyler o da ister sevdiğine dünyadaki en iyi en güzel eşyaları almak ama herşeyinde bir oluru var yani...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
bitter_im'e :selam:
ferah ablanın doğumgünü hediyesi olan gözlüüük :nazo: nkkonda 5-10 dakika iptal siz saydırın yetişirim
:gul: :kahkaha:

Fındık Kurduma :selam:

Kızın ailesine gider diyorsun :ne: Eminmisin? Son kararın mı? Birini arayıp joker hakkını kullanmak istermisin? Yoksa düşündüm lafımı geri alıyorum mu dersin:gulsemmi: Damadın ailesinin altına paraya el koymasını eleştirip gelin annesine helal birikim yapmanıza çok şaştım ağzım açık kaldı kapatamıyorum :nazo:

Şekil A babam canım..Babama verilen hediyeler düğünde kız tarafı para veriyor ya babam da kaldı..

Cebinden de beşkuruş çıkmadı..Elimde yok dedi kenara çekildi..Hiç bişey takmadı..Ha sonra işleri düzeldi şimdi sağolsun yardımcı oluyor arada ama düğünde yapmalıydı tabi orası ayrı..

Kayınvalidem Allahı var hiç laf etmedi hatta durumdan memnun...Çünki o hep herşeyi kendi yapmak istermiş

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar