Zayıflatan Sebze Kürü

OP
Es_se

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
Kürün hazırlanışı

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya, dört adet iri lahana yaprağını çok fazla parçalamadan (doğramadan) ilave et. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika kaynat. Üç dakika tamamlanınca kapağı açarak içerisine yarım demet taze yeşil maydanozu gövde saplarıyla beraber ilave et ve kasıkla içeriğin iyice karışmasını sağla ve tekrar ağzım kapatarak iki dakika daha kaynatmaya devam et. Toplam beş dakika tamamlanınca ocağın altını kapat ve ılımasını bekle. Ilıdıktan sonra süzüp suyunu ayır. Kasık yardımıyla lahana ve maydanozlara biraz bastırarak suyunu bırakmasını sağla. Cam kaba ayırdığınhaşlama suyunu dilersen üçe bölerek sabah, öğle ve aksam içebilirsin. Veya ikiye bölerek sabah ve akşam içebilirsin. Aç karnına içilmesi çok daha etkilidir. Aç karnına içmek istemiyorsan öğünlerden en erken iki saat sonra içmelisin. Burada dikkat edilecek bir konu da her içimden önce iki yemek kasığı taze sıkılmış limon suyu ilave edip, karıştırıp içmektir. Kısaca, süzüp ayırdığın lahana-maydanoz suyuna ılıyınca taze sıkılmış limon suyu ilave etme. İçeceğin miktar kadarına iki yemek kasığı taze limon suyu ilave edilmelidir. Bu kür günlük hazırlanmak zorundadır.

Tepki
31
cnm bu lahana kurunde uygulanması gereken maddler ılk safyadakı mesajımda lahana kuru nasıl hazırlanıyo aynen yazıyo cnm

15- 20 güne kadar acilllllll zayıflamam gerekiyor :) sonra yavaş yavaş zayıflasamda olur

bu küre başlasam gerçekten kilo verirmiyim sen hiç denedinmi.

OP
Es_se

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
2.haftam bitti 3 gun sorna 3. haftama baslıcam
bendekı osnuclar sızı etkıemesın cunku ben cok sıkılastım cok kg verdım
bırsam sen naptın bıttımı 3.haftan? sendekı sonuclar herkese ornek olur

cnm burda yazmısım bak 3.haftaya baslıyorum ama benı ornek alma
ben yogun spor yapıyorum ve cok ıncelıp 20 kg verdım bu kur etkılımı degılmı senın gıbı yenı baslıyanlardan anlıyabılırız
ama kglu ıken denedıgım detoks var onu tavsıye edebılırm lınkını verıyım
https://www.hanimefendi.com/diyet-ve-saglikli-beslenme/12042-2-gunluk-100-denenmis-detoks.html

Tepki
31
cnm burda yazmısım bak 3.haftaya baslıyorum ama benı ornek alma
ben yogun spor yapıyorum ve cok ıncelıp 20 kg verdım bu kur etkılımı degılmı senın gıbı yenı baslıyanlardan anlıyabılırız
ama kglu ıken denedıgım detoks var onu tavsıye edebılırm lınkını verıyım
https://www.hanimefendi.com/diyet-ve-saglikli-beslenme/12042-2-gunluk-100-denenmis-detoks.html

hep soruyorum diye yaaa bana kızmaaaa :(
bende yarın pazardan yeşil lahana alıp hemen başlayacam bakalım ne sonuç verecek. teşekkür ederim canım

OP
Es_se

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
hep soruyorum diye yaaa bana kızmaaaa :(
bende yarın pazardan yeşil lahana alıp hemen başlayacam bakalım ne sonuç verecek. teşekkür ederim canım

aa cnm ne kızmasıı yerım kız senı:eek:
bana sordugunda bır ust mesajda acıklamıstım onu belırttım kuzum
kgna bı yarın bak 7 gun yap 3 gun ara bakalım 3 hafta sonra sende sonuc ne olur

Tepki
31
aa cnm ne kızmasıı yerım kız senı:eek:
bana sordugunda bır ust mesajda acıklamıstım onu belırttım kuzum
kgna bı yarın bak 7 gun yap 3 gun ara bakalım 3 hafta sonra sende sonuc ne olur

evde tartı var kilomu biliyorum
68 , 2 kiloyum. boyum 1.65 . kare oldum yani :)
10 kilo vermem şart.
yapabildiğim kadarıyla sporda yapıyorum zaten.

bir şey sorsam..... sırt bölgesinden zayıflamak için hangi egzersizleri yapmam gerek tarif edebilirmisin canımcım

OP
Es_se

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
cnm bı arastırıyım donucem sana benım o bolgede hıc sorunum olmamıstı bılgılenıym haber ederım cnm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
tabiii tarif ederim.
2orta boy elma
2 limon
2 çubuk tarçın
4 top karabiber(çekilmemiş)
1litre suya elmaları,limonu doğrayıp katıyoruz.kabuklarını soymadan.karabiberi,tarçınıda ekleyip yaklaşık 10dk kaynatıp soğumaya bırakıyoruz. sürahiye doldurup ılık ılık ,aç karnına içiyoruz.3 kez.

valla kiloma yansımadı.ama yağlarım belirgin şekilde eridi.(sırtım falan baya sıkılaştı) . 25 gün içmiştim . 2 haftadır da bişey yapmıyordum.
bugün sebze kürüne başladım.

canım ben bunu biliyordum ama yemeklerden sonra diye biliyordum ve yemekten sonra içilmesi çok manasız geliyordu bana oyüzden içmedim ama malzemelerim hala duruyo birde böyle deneyeyim bakalım nolcak:eek::kupa:

Tepki
31
canım ben bunu biliyordum ama yemeklerden sonra diye biliyordum ve yemekten sonra içilmesi çok manasız geliyordu bana oyüzden içmedim ama malzemelerim hala duruyo birde böyle deneyeyim bakalım nolcak:eek::kupa:

selam arkadaşlar ankara dışındaydım uzun zamandır katılamadım
görüşmeyeli nasılsınız neler yaptınız

bu tarifi deneyeniz oldumu sonuç ne oldu ??

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
emeğine sağlık essem zayıflamak isteyenlere güzel bir fırsat başarılar dilerim deneyen arkadaşlarıma

OP
Es_se

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
yemeklerden sonra banada ters geldı bıraz ama denıyen varsa bızımle paylassın:dusun:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
ben böyle kurallı şeyleri pek yapamıyorum
fakat saat 5ten sonra hiç bişey yemiyorum artık
sadece 1elma ve bol su o kadar
sabah kahvaltım tam
öğlen yemeğim ekmeksiz
güzel sonuçlar alamya başladım
10gün oldu başlayalı
veee asla tartılmıyorum