Yorum lütfen

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Sanırım askerde olduğundan dolayı psikolojisi bozulmuş zaten senin beklemeyeceğini düşündüğü için eski sevgilinin seni araması ve seninde cevap vermen ( terslemiş olsan dahi) ona başka şeyler düşündürmüş olmalı.İnşallah yüzyüze görüşür ve tatlıya bağlarsınız ...

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
Merhaba hanımlar..ilk önce fikirleriniz benim için çok önemli konu hakkında gerçekten ne düşündüğünüzü bütün çıplaklığıyla söylemenizi çok isterim.
Sevgilimle 5 ay çıktıktan sonra askere gitti her defasında sorardı bekleyecek misin diye güvenmezdi bana ama anladım sadece bana değil kimseye güvenmeyen birisi beklemeyeceğimi düşünür böyle düşünerek beni çok üzerdi de hatta.
Beni arayan bir de eski çıktığım vardı hatta sevgilimin yanında da aramıştı o telefon konuşmasına artı ona cevap vermediğim mesajlarına da şahit oldu.
Gel gelelim 3 hafta önce çocuk beni gece 2 de aradı ben de askeriyeden arıyorlar diye telefondaki numaraya bile bakmadan açtım.Neticede o yine eski oydu hala benden bir şans istiyordu.Tabiki de daha önce de defalarca söylediğim gibi benim çıktığım var diyerek tersledim ve kapattım.1hafta önce de mesaj attı nabıyorsun iyi misin diye iyiyim sen napıyorsun dedim iyiyim ben de Manisa’ya geldim bir haber vereyim dedim dedi bense iyi hoş da banane ne yapayım dedim yine tersledim ters yapma birşey yap die söylemedim dedi ben de yapmıyorum bir şey iyi geceler dedim konu kapandı gitti oldu ki sevgilime anlattım anlatmalıyım da çünkü yazının sonunda dürüst olmaya nasıl önem verdiğini anlayacaksınız.
anlatırken yine aradı dediğim gibi niye cevap veriyorsun diye öyle bir bağırdı ki onu kaybetmekten korktuğum için sırf çok aradı sussun die cevap vermek zorunda kaldım dedim öyle uzadı ki muhabbet yanıma geldiğinde arıycaz birlikte konuşucaz dedi ben de ufacık da olsa yalan söylediğimi bildiğim için istemedim istemedikçe daha kötü şeyler aklına geldi en sonunda numarayı vermek zorunda kaldım aramış öğrenmiş ve tahmin de edeceğiniz gibi sırf neden ona cevap verdim diye benden ayrıldı ve bana öyle büyük konuştu ki bir daha seni ararsam edersem falan çok ağladım çok anlatmaya çalıştım ama dinlemedi bitirdi tabiki onu kaybetmek çok koyuyor ama sanki onu aldatmışım çok kötü bir şey yapmışım o mesajlaşmalar sankii canımlı cicimli mesajlaşmalar ve bana böyle muamele yaptı ki ben bu kadar karaktersiz değilim en çok koyan bu ben onu kaybetmeyi geçtim böyle bir damgayı kaldıramıyorum daha cuma günü oldu bu olay bendeki de gurur ama telefonu kapatırken beni bir daha bulamıyacaksın dedim yapıcam da dediğimi 19unda izine gelicek o güne kadar aramazsa numaramı değiştiricem ve 2.tercih yapıp neresi olursa olsun gidicem çünkü haketmediğim şeyler bunlar benim sizce bana böyle yapması bir anlık bir sinir mi yoksa bir daha o psikolojiyle dönmez mi aramaz mı ben onu çok seviyorum o da beni çok seviyor biliyorum neler atlattık biz görüşleriniz??

her fikirden görüşe açık oldugunuzu tahmin ederek yazıyorum bu yorumu.. valla kusura bakmayın ama bu taraftan bakınca hiç de eski sevgilinizden kurtulmak ister gibi görünmüyorsunuz.. hani 1 değil, 2 değil,3.. ilgi hoşunuza gitmiş olabilir, kaldı ki bu bir suç değil.. 19 yaşındasınız ex bir insanın kendi anlatımıyla "hatasını anlaması" onore etmiş olabilir sizi..

empati yapın aynı şeyi sevgiliniz yapsa muhtemelen "ihanet" etiketini yapıştırırdınız.. ne konuştu, kaç kere güldü, ne kadar uzun konuştu v.s..

bence burada resti çekecek olan siz değilsiniz.. bir şekilde gönlünü almaya çalışın derim.. hemen numara değiştirme, gitmek gibi fevri davranışlar sonucu kısa vadede kazanmış gibi görünseniz bile uzun vadede kaybedersiniz.. sadece bunun için değil, hayat spontane davranışlarla harcanmayacak kadar değerli..

bir düşünün hı ;)

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
onunla konuşmaya çalıştım ama bana artık sna güvenmiyorum sözü tokat gibi değil küfür gibi geldi ben de bıraktım bi ara askeriyeye gidip yüzyüze konuşmayı da düşündüm ama beni yüzyüze terslemesine dayanamama ihtimali vardı

canım senin burdaki hatan telefona cevap vermek olmuş, tamam bilmeden açmışsın ama keşke konuşmayıp yüzüne kapasaydın telefonu, sonra mesaj yazmış sende cevap vermişsin buda büyük bi hata olmuş. sonra bunların hata olduğunu bile bile sevgiline anlatmışsın doğru yapmışsın bi bakıma ama nerde beni aradı konuştuk meajlaştık demek nerde beni aradı cevap vermedimmesaj yazmadım karşılık vermedim demek. ben olsam uzaktaki sevgilim bunu yapıp bana anlatsa bende inanmam. o şimdi askerde ve asker psikolojisini tahmin bile edemezsin. o orda sen napıyosun diye düşünüyodur 24 saat aklında olmadık şeylerkuruyordur birde sen bunları anlatınca sana güvenmemesi gerektiğini düşünmüştür. ya eski sevgilinle hiç konuşmicaktın yada bunu sevgiline anlatmicaktın benim fikrim bu canım. o senden vazgeçtiği için değil şahit olduğu şeyleri tekrar yaşamasın diye senden uzaklaşıyordur bence

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
benim onun ilgisinden hoşlanmam için ilk önce onu adamdan saymam gerekiyor bir de şöyle düşünün ben eğer hoşlansaydım neden sevgilime beni rahatsız ediyor diye anlatayım hiç söylemem hiç haberi olmaz zaten askerde nerden bilicek bakarım keyfime hata bende dürüstlük yapıp söyledim ona

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
ilk yazıda da bahsettim sevgilim benim yanımdayken eski sevgilim yine aradı ben açmamıştım sevgilim zorla açtırmıştı ve benimle nasıl konuştuğuna şahit de olmuştu telefonumdaki cevapsız mesajlara da aramalara da evet cevap verdim ama bir bahsettiğim kadarıyla o da terslemek için cevap verdim onunla canımlı cicimli hoş muhabbet konuşmadım ama olan oldu artık ondaki nasıl bi zihniyetse artık bu muameleyi yaptı çoğu şeyi bildiği halde ondaki asker psikolojisi ama bizde psikoloji yok mu insanları kırıp atmak bu kadar kolay ise ben de onu askerdeyken reddedip psikolojisine bi de o zaman bakarım neyse diyorum olan zaten oldu ben onun artık bana dönmesini değil bana geldiğinde reddetmeyi düşünüyorum geçtim yani neden yaptı neden ettileri

Tepki
51
crocus arkadaşım bak dürüst olmakla en iyisini yapmışın fakat sana kızdığım iki nokta var.birincisi eski sevgilinle tamam numaraya bakmadan telefonla konuştun burda kabahatin yok ama eski sevgilinle neden msjlaşıyorsun?tersleme bile olsa!deliler gibi askerdeki sevgilime aşığım diyorsun ve eğer o aramazsa bende onu aramıycam hatta hattımı değiştiricem demek ne oluyor açıkçası?bence bunu ilk başka yapmalıydın.baktın seni rahatsız ediyor sende sevgiline karşı bak aşkım bunları yazdı ama sen benim için önemlisin deyip onun gözünde hattı kırıp atmalıydın.sonuçta sevgilin asker ve sana anlatmadığı birsürü sıkıntılar çekiyor.onun yanında olmalısın ve onu ne kadar seviyorsan ona kanıtlamalısın.sevgin için mücadele etmeyi denedinmi ki hemen pes ediyorsun tatlım.yapma lütfen bi dene hattını kır yeni bi hat alıp sevgilini ara ve hattını kırdığını onu ne kadar çok sevdiğini söyle ve zamana bırak.izine geldiğindede onu görmeye git eğer hala aynı kafadaysa ozaman zaten sende izini kaybettirirsin seni kaybettiğine yansın.bak tatlım sevgilinin yerine kendini koy eski kız arkadaşı sürekli ona msj atıyor diyelim sen sevgilinden eminsin kıza pas vermeyeceğinden ama rahatsız olmazmısın?ve unutmaki o bir asker ve seninle asker psikolojisiyle ayrılmış.askere gitmeden öncede böyle bi durum olduğunda senin yanında olmuş ayrılmamış.yani birşeyleri bahane ederek senden ayrılma çabasında değil bu çocuk.bence kafanı toplamalısın ve onu sevdiğini ona göstermelisin.eğer hala onda senin yaptıklarına karşı ışık yoksa en azından kafan rahat olur.ben elimden gelenin fazlasını yaptım hayırlısı buymuş deyip izini kaybettir...

Tepki
97
öncelikle hoşgeldin ben okuduklarımdan sadece şunu demek istiyorum biten biter yeniden başlasada yara almıştır inanmam iyi olacagına

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar