Yorum lütfen

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
Merhaba hanımlar..ilk önce fikirleriniz benim için çok önemli konu hakkında gerçekten ne düşündüğünüzü bütün çıplaklığıyla söylemenizi çok isterim.
Sevgilimle 5 ay çıktıktan sonra askere gitti her defasında sorardı bekleyecek misin diye güvenmezdi bana ama anladım sadece bana değil kimseye güvenmeyen birisi beklemeyeceğimi düşünür böyle düşünerek beni çok üzerdi de hatta.
Beni arayan bir de eski çıktığım vardı hatta sevgilimin yanında da aramıştı o telefon konuşmasına artı ona cevap vermediğim mesajlarına da şahit oldu.
Gel gelelim 3 hafta önce çocuk beni gece 2 de aradı ben de askeriyeden arıyorlar diye telefondaki numaraya bile bakmadan açtım.Neticede o yine eski oydu hala benden bir şans istiyordu.Tabiki de daha önce de defalarca söylediğim gibi benim çıktığım var diyerek tersledim ve kapattım.1hafta önce de mesaj attı nabıyorsun iyi misin diye iyiyim sen napıyorsun dedim iyiyim ben de Manisa’ya geldim bir haber vereyim dedim dedi bense iyi hoş da banane ne yapayım dedim yine tersledim ters yapma birşey yap die söylemedim dedi ben de yapmıyorum bir şey iyi geceler dedim konu kapandı gitti oldu ki sevgilime anlattım anlatmalıyım da çünkü yazının sonunda dürüst olmaya nasıl önem verdiğini anlayacaksınız.
anlatırken yine aradı dediğim gibi niye cevap veriyorsun diye öyle bir bağırdı ki onu kaybetmekten korktuğum için sırf çok aradı sussun die cevap vermek zorunda kaldım dedim öyle uzadı ki muhabbet yanıma geldiğinde arıycaz birlikte konuşucaz dedi ben de ufacık da olsa yalan söylediğimi bildiğim için istemedim istemedikçe daha kötü şeyler aklına geldi en sonunda numarayı vermek zorunda kaldım aramış öğrenmiş ve tahmin de edeceğiniz gibi sırf neden ona cevap verdim diye benden ayrıldı ve bana öyle büyük konuştu ki bir daha seni ararsam edersem falan çok ağladım çok anlatmaya çalıştım ama dinlemedi bitirdi tabiki onu kaybetmek çok koyuyor ama sanki onu aldatmışım çok kötü bir şey yapmışım o mesajlaşmalar sankii canımlı cicimli mesajlaşmalar ve bana böyle muamele yaptı ki ben bu kadar karaktersiz değilim en çok koyan bu ben onu kaybetmeyi geçtim böyle bir damgayı kaldıramıyorum daha cuma günü oldu bu olay bendeki de gurur ama telefonu kapatırken beni bir daha bulamıyacaksın dedim yapıcam da dediğimi 19unda izine gelicek o güne kadar aramazsa numaramı değiştiricem ve 2.tercih yapıp neresi olursa olsun gidicem çünkü haketmediğim şeyler bunlar benim sizce bana böyle yapması bir anlık bir sinir mi yoksa bir daha o psikolojiyle dönmez mi aramaz mı ben onu çok seviyorum o da beni çok seviyor biliyorum neler atlattık biz görüşleriniz??

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Öncelikle aramıza hoşgeldin şekerkız..
Gelelim konuya..
Aslında o kadar karışık yazmışsınki anlamakta zorlansamda bir kaç şey anladığım kadarı ile yazmak istiyorum.
Eski sevgilinde askerde,bir gece yarısı eski sevgilin arıyor ve sen şimdiki birlikte olduğun insan arıyor diye bakıyorsun ve eski sevgilin olduğunu anlıyorsun.!!
Sonrasında konuşuyor ve sen dürüstlük yapayım diyor ve anlatıyorsun çok sevdiğin ve şimdi askerde olan erkek arkadaşına.
Tabi o insanda seni sevdiğinden mi yoksa güvenmediğinden mi bilinmez ama sana kızıyor ve senden ayrılıyor.
Yani bir nevi pireyi deve yapıyor!!!
Keşke aradığını hiç söylemeseydin de konuda böylelikle kapanıp giderdi be..Bazen dürüstlük başına olmadık işlerde açabiliyor.
Benim anlamadığım şey,neden erkek arkadaşın bu kadar büyüttü olayı,tamam sen izah etmişsin ne güzel.Ayrılmaya sebep bir şey yok ortada!!

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
crocus arkadaşım öncelikle hoşgeldin aramıza anladığım kadarıyla sevgiline ve sevgine deger veriyorsun bence onunla konuşmaya çalış eğer sende aynı değeri dürüstlüğü hissedersen telefonunu ozaman değiştir bence .......görüşmeden yapma

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
hoşbulduuk tekrardan :) ben artık beni sevmediği için böyle yapabileceği ihtimaline çok inandırdım kendimi ve böyle giderse de bu ihtimalle unutucam ama yine de var sevgi yine de çok kırılganlık var dönecek bir daha biliyorum ama karrlıyım da dönmemekte

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
onunla konuşmaya çalıştım ama bana artık sna güvenmiyorum sözü tokat gibi değil küfür gibi geldi ben de bıraktım bi ara askeriyeye gidip yüzyüze konuşmayı da düşündüm ama beni yüzyüze terslemesine dayanamama ihtimali vardı

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
onunla konuşmaya çalıştım ama bana artık sna güvenmiyorum sözü tokat gibi değil küfür gibi geldi ben de bıraktım bi ara askeriyeye gidip yüzyüze konuşmayı da düşündüm ama beni yüzyüze terslemesine dayanamama ihtimali vardı
Şahmaranın dediği gibi deveyi pire yapmış arkadaşın şimdi daha net anlaşılıyor biraz zamana bırak ozaman bence küçük bişeyden bukadar oluyorsa ilerisi karanlık gözüküyor rabbim hakkında hayırlısı neyse onu versin inşallah arkadaşım

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
pireyi deve yaptığını birçok kişiden duyduğum için kendimden emin oldum ilk önce..oturup bi an gerçekten çok kötüü bir şey mi yaptım ben diye de düşündüm ama çok rahatlattınız beni gerçekten zamanla çok şeyler olucağını biliyorum ve onun kimseye güvenmemesinin ailevi sorunlar olduğu da bir gerçek ama söylediğiniz gibi sanırım ilerisi gerçekten karanlık

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
hoşbulduuk tekrardan :) ben artık beni sevmediği için böyle yapabileceği ihtimaline çok inandırdım kendimi ve böyle giderse de bu ihtimalle unutucam ama yine de var sevgi yine de çok kırılganlık var dönecek bir daha biliyorum ama karrlıyım da dönmemekte

Eğer senin yaptığın fedakarlığın farkına varsaydı inan daha farklı olurdu.
Bekle canım,zaman en iyi ilaç.
Azıcık uzak kalıp o da düşünsün bakalım,ama pişman olucaktır.
Birde şimdi askerlik var,şu an sağlıklı düşünemiyor da olabilir.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Şahmaranın dediği gibi deveyi pire yapmış arkadaşın şimdi daha net anlaşılıyor biraz zamana bırak ozaman bence küçük bişeyden bukadar oluyorsa ilerisi karanlık gözüküyor rabbim hakkında hayırlısı neyse onu versin inşallah arkadaşım

:cak:Hani büyüklerimiz boşa dememişler.
Balık baştan kokar:cak:
Senin için en hayırsız bir olayda bir hayır ara..

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
pireyi deve yaptığını birçok kişiden duyduğum için kendimden emin oldum ilk önce..oturup bi an gerçekten çok kötüü bir şey mi yaptım ben diye de düşündüm ama çok rahatlattınız beni gerçekten zamanla çok şeyler olucağını biliyorum ve onun kimseye güvenmemesinin ailevi sorunlar olduğu da bir gerçek ama söylediğiniz gibi sanırım ilerisi gerçekten karanlık
Eğer güvensizlik onun için bir güdü ise.Sen bile değiştirmezsin birtanem,bu erkek milletine (istisnalar hariç) ne yaparsan yap..Aman iyi yaptın diyerek alkış tutmazlar,ancak bildikleri tek şey aslan gb boşa kükremek!!!
Yani ileride bir aile kursan evde sana nasıl bir muamele yapar:ne:Artık akşama kadar güneşlikler kapalı bir şekilde kocanı beklersin öylemi:tskler:
sebep benim güven problemim var..Oh ne ala..:miyagi:

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
Ben gerçekten bir daha döneceğine eminim ama beni öyle kırdı öyle ağlattı ki değer mi bir daha denemeye ?çok şey düşündüm askerlik psikolojisidir falan ama insan askerdeyken sevdiğine daha da bağlanmaz mı bu kadar küçük bir şeyden yok ben düşünmekten bıktım o kadar sıkıldım ki küçücük çocuğun bile görüşlerini önemser oldum.Katılıyorum zaman gösterecek ama ben gerçekten gideceğim burdan

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ben gerçekten bir daha döneceğine eminim ama beni öyle kırdı öyle ağlattı ki değer mi bir daha denemeye ?çok şey düşündüm askerlik psikolojisidir falan ama insan askerdeyken sevdiğine daha da bağlanmaz mı bu kadar küçük bir şeyden yok ben düşünmekten bıktım o kadar sıkıldım ki küçücük çocuğun bile görüşlerini önemser oldum.Katılıyorum zaman gösterecek ama ben gerçekten gideceğim burdan

Ay:teselli:
Daha yaşında çok küçük be birtanem.
Hiççç ağlama,hiççç boşuna göz yaşı dökme bence.
Bırak o yansın kaybettiğine.-kizgin
Tamam askersin ama bir insanı da bu kadar üzmeye hakkın yok değilmi.:gelbenimle:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Aramıza hoşgeldin crocus tamamen okuduğumu uzaktan bakarak yorum katmamaya çalışarak (nasıl yapıcam bilmiyorum ya) düz söyleyeceğim

Onun açısından da bakalım şimdi

Güvenmemesi bir durumdan ötürü sanırım yani daha önce böyle birşey yaşar insan sonrada hep başına gelmesinden korkar ya öyle birşey sanırım

Okuduğum kadarıyla bir nevi korktuğu şeyin başına geldiğini hissetmiş (öyle bir durum olmasa da) sonuçta asker daha hassas olduğu bir dönemde ki bence pireyi deve yaptırabilecek bir psikolojisi vardır askerdeyken (Empati de yap aynı durumda olsan sen ne tepki verirdin)

Askerdekinin düşüncesini bilerek diğer çocukla konuşmayı sürdürmeseydin de o zaman telefon numaranı değiştirsemiydin diye düşündüm yani sevdiğin için değilde diğeri için düşünseydin numara değiştirmeyi :eek:ys:

Ama ben yinede birbirinize değer verdiğinizi düşünüyorum bir araya gelip doğru dürüst bir şekilde konuşursanız bu olayı atlatırsınız çünkü sende belliki iyi niyetliydin halledersiniz diye düşünüyorum ben...

İnşallah kırmamışımdır seni :(

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
evet çok büyük güven problemleri var başkasının bu kadar zoruna gitmez ama ben sevdiğim için kimlerden vazgeçtim kimlerle alakamı muhabbetimi kestim yanlış anlamasın diye neler yaptm hani sakındığınız göze çöp kaçar ya bana güvenmemesi beni çok kırıyo istediği kadar güven problemi olsun benimle yapamadıysa kimseyle mutlu olamaz

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
telefon numaramı değiştirmemi sevgilim de söylemişti fakat ben değiştirmedim kabul çünkü öyle sık sık arayan bir çocuk değildi ayda bir yada 2 kere ve eski çıktığım da şu anda yani bi hafta öncesine kadar bir çıktığım olduğunu biliyordu arayamaz korkar diye düşündüm hep susmasını bekledim ama sonunda böyle bir bela açtı başıma tamam değiştirmedim tamam cevap da verdim ama içimde en ufak bir kötülük yoktu öyle olsaydı sevgilime beni rahatsız ediyor diye şikayet etmezdim kırılmadım da estağfurullah görüşleriniz çok önemli en başta söyledim bunu :)

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
iyi ki varsınız biraz olsun rahatlattınız sağolun :) ilerde bakıp ne kadar salakmışım da diyeceğim ama işte gurur ya bi de olay da taze düşünmeden edemiyorum bunların hepsi bi aşama onun hiç aklıma gelmeyeceği günler de gelecek elbet ama şu anda unutmam için bunları yaşamam gerekiyor sanırım..

OP
crocus

crocus

Yeni Üye
Tepki
11
Çok doğru...ben de artık bu kanıdayım anlam veremediğim şeyler vardı ama onlar hakkında çok güzel fikir sahibi de oldum değil yanına gitmek onun tanıdığı insanları bile görmezden gelmek istiyorum artık

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
iyi ki varsınız biraz olsun rahatlattınız sağolun :) ilerde bakıp ne kadar salakmışım da diyeceğim ama işte gurur ya bi de olay da taze düşünmeden edemiyorum bunların hepsi bi aşama onun hiç aklıma gelmeyeceği günler de gelecek elbet ama şu anda unutmam için bunları yaşamam gerekiyor sanırım..
İyi tarafından bak canım herşeyin.
Bunlar sana birer tecrübe olarak geri dönecek.
Hayattır insanı olgunlaştıran ve pişiren.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar