yine facebook!!!

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261

İnternet paylaşım sitesi Facebook, güvenlik ayarlarında yaptığı değişikliğin ardından kullanıcılardan aldığı şikayetler üzerine önümüzdeki hafta yeni bir değişiklik yapacağını duyurdu.

Facebook'ta 'gizli' hazırlık!

Facebook önümüzdeki hafta yeni bir değişiklik yapacak

İnternet paylaşım sitesi Facebook, güvenlik ayarlarında yaptığı değişikliğin ardından kullanıcılardan aldığı şikayetler üzerine önümüzdeki hafta yeni bir değişiklik yapacağını duyurdu.

Avrupa Birliği (AB) ve ABD’deki üyelerinden yönelen ‘gizlilik önlemleri yeterli değil’ şikayetler doğrultusunda siteyi yeniden yapılandıracağını açıklayan Facebook yönetimi, ABD senatosu tarafından da kişisel gizliliğin garanti edilmesi konusunda da uyarı aldı.

Kullanımı kolay olacak

Değişimle birlikte kullanıcıların oluşturdukları profili tamamen gizli bir hale getireceği belirtilirken, ayarların da karmaşıklıktan uzak bir yapıya kavuşturulacağı ifade edildi. Kişisel bilgilerin sadece ‘Herkes’, ‘Arkadaşın arkadaşı’ ve ‘Sadece arkadaşlar’ başlıkları altında paylaşılabileceği belirlendi. Güvenlik eksikliği nedinyle kişisel bilgilerin üçüncü sitelerde de görüntülenebildiği belirtilirken önceliğin bu güvenlik eksikliğinin giderilmesi olduğu kaydedildi. Facebook yönetimi ayrıca yeni gizlilik ayarlarını kullanıcılardan gelen taleplere göre şekillendirdiğini açıkladı.

Karşıt grup etkisi
Facebook’un gizlilik seçenekleri konusunda yaptığı değişikliklerin ardından ortaya çıkan ‘anti-Facebook’ grupları güvenlik ayarlarının hem karışık olduğunu hem de sitenin gizlilik konusunda yeterli güvenliğe sahip olmadığını savunuyor. Kullanıcılara 50 farklı seçenek ve kullanıcının isteğine göre 170 farklı şekilde kişiselleştirebilme imkanı tanıyan yeni gizlilik ayarlarının ardından profilini kapatan kullanıcı sayısının oldukça arttığı ortaya çıktı.

G

guzelcem

Misafir
facebook kadar rezil bir site yokdur:kizdim: üyeydim sadece amacım evli bayanlarla arkadaşlık kurup sohbet etmekdir diye yazdım :kizdim: inanın 1 gün geçmeden sadece erkekler tanışmak sohbet vesaire benim forumuma davet etmişler eşime gösterdim eşimde iptal etdi:kizdim:bu yüzden eşimde girmez bende:kizdim:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
facebook kadar rezil bir site yokdur:kizdim: üyeydim sadece amacım evli bayanlarla arkadaşlık kurup sohbet etmekdir diye yazdım :kizdim: inanın 1 gün geçmeden sadece erkekler tanışmak sohbet vesaire benim forumuma davet etmişler eşime gösterdim eşimde iptal etdi:kizdim:bu yüzden eşimde girmez bende:kizdim:

iyi hoşta sadece tanıdığın kişileri eklersen sorun olmaz benim sadece arkadaşlarım ekli bi problem yok arada msj ya ad arkadaşlık isteği geliyo tamam ama sık değil siliyorum gidiyo insanın kendi elinde olan bişey bence

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Hıc bı zararını gormedım.Oradakı adresım tutkı bı acıkdan dolayı gorundu zaten kullanmadıgım bı adresle uyeyım.Cok da lülü yani:dil:

Gelen arkadaslık taleplerınde de ortak arkadas yoksa zaten kabul bıle etmıyorum.Bendekı amac zaten belli FARMMM:kayris:

G

guzelcem

Misafir
insanın elinde olan bir şey bunu biliyorum:kizdim:sorun ahmak kafalı beyinsiz irkeklerde bunu da eşim çözdü üyeliğimi sildik :kizdim:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Hiç kullanmıyoruz. Kafam rahat :sigara: Zaten hayatımdaki kişilerle MSN'den görüşüryorum. Gerisi hikaye:sigara:

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
iyi hoşta sadece tanıdığın kişileri eklersen sorun olmaz benim sadece arkadaşlarım ekli bi problem yok arada msj ya ad arkadaşlık isteği geliyo tamam ama sık değil siliyorum gidiyo insanın kendi elinde olan bişey bence

cnm bı baska konuda sana faceden bırı evlı olmana ragmen asılmamısmıydı?
bende evlı ınsanalrın face kullanmasına cok karsııym
netten ıs yapanalr ayrı ama normal sade vatandasın facede olması
benım ıcn chattan farkı yok
tabıkı genelleme yapmıyorum sadece arkadasları ıcn kullanan var faceyı
ama cogunluk derdı baska:kizdim: faceye uye degılım anlamıyorum maıl adresıme bır suru davet:kizdim:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
cnm bı baska konuda sana faceden bırı evlı olmana ragmen asılmamısmıydı?
bende evlı ınsanalrın face kullanmasına cok karsııym
netten ıs yapanalr ayrı ama normal sade vatandasın facede olması
benım ıcn chattan farkı yok
tabıkı genelleme yapmıyorum sadece arkadasları ıcn kullanan var faceyı
ama cogunluk derdı baska:kizdim: faceye uye degılım anlamıyorum maıl adresıme bır suru davet:kizdim:

Genelleme bende yapmak istemiyorum; ama Face gerçkten amaını aştı. Bana göre arkadaşlık sitelerinden farkı yok:cak:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Kızlar herkesi bir tutamazsınız ki,ben kırk yılda bir giriyorum o da sadece dizimin yeni fragmanlarını izlemek için

eşim giriyor çünki,ordaki videoalrı izlemeyi seviyo,gerçekten bazı videolar çok güzel

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347

bu seferde başka bişey sanıyorlar,hadi söylemeyeyim şimdi :kizdim: sadece tanıdığım kişileri kabul ediyorum ve fotoğraflarımı arkadaşlarım harici kimse göremiyor.ayrıca kızlarımla ve eşimle olan resimleri profil resmi yapıyorum genellikle ,artık sorun olmuyor :)

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
gizlilik ayarlarından resimlerinizi gizleyin sadece arkadaşlarınız görsün ve çok arkadaş görünsün diye sakın tanımadığınız kişileri kabul etmeyin-hmm kızkardeşimin eltisinin çok güzel bir kızkardeşi var gencecik feysten resimlerini çalıp .....sitelerde reklam çıkıyor ya camı açtı sohbete bekliyor diye ,oralarda kullanmışlar ,yazık kızın haberi yok tesadüfen tanıyan biri görüp haber vermiş şimdi mahkemelik oldu olay ,üstelik kız bilgisayar mühendisi ...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
gizlilik ayarlarından resimlerinizi gizleyin sadece arkadaşlarınız görsün ve çok arkadaş görünsün diye sakın tanımadığınız kişileri kabul etmeyin-hmm kızkardeşimin eltisinin çok güzel bir kızkardeşi var gencecik feysten resimlerini çalıp .....sitelerde reklam çıkıyor ya camı açtı sohbete bekliyor diye ,oralarda kullanmışlar ,yazık kızın haberi yok tesadüfen tanıyan biri görüp haber vermiş şimdi mahkemelik oldu olay ,üstelik kız bilgisayar mühendisi ...

Ablam sildim tüm resimlerimi,ne insanlar var ya bu ne ş.sizliktir,

sinirlendim şimdi iptal ediyim bari facei

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
İptal de ettim,msn yi zaten hiç açmıyorum,face de çok büyük bi kayıp olmicak

üye olmadan da dizimin videosu gözüküyomuş şimdi baktım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar