Tuzlu Kurabiye (Kuru Pasta)

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
attachment.php

Tuzlu Kurabiye (Kuru Pasta)

1 tatlı kaş.tozşeker
1 yumurta + 1 adet yumurta sarısı (üzeri için)
1 paket eritilmiş margarin
1 tatlı kaş. dolusu tuz
1 kahve fincanı sirke
1 kahve fincanı sıvıyağ
1 çorba kaş.mahlep
Kabartma tozu (aslında kabartma tozu konmuyor ama ben bu sefer koydum daha güzel oldu)
Aldığı kadar un

Yapılışı :Tüm malzemeyi derin bir kapta yoğurun istediğiniz şekli verip yumurta sarısı sürün isterseniz

susam-haşhaş veya çörekotu serpin ve önceden ısıtılmış 180' fırında pembeleşene dek pişirin...

Not :Bu hamurdan kandil simidi de yapabilirsiniz...Şekil verirken fazla kalın yapmayın...

attachment.php

Bu da aynı tarifin yumurta ve mahlep koymadan hamuruna çörek otu eklenerek yapılmış hali

Şu çiçek şeklinde olanı da aynı tariften yaptım :) Önce papatya şeklinde kurabiye kalıbıyla kesiliyor sonra da muffin kabına konup pişiriliyor. Ortasına da maydanozlu lor topu koydum biraz da pulbiber serptim

dOLD3D.jpg

3EOWyr.jpg

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Tehlikeli sular da değil tehlikeli sayfalar da geziyorum sevgili nk83.Görüntüye gözlerim açılsa da :ssrtcbya: bu defa denemeyeceğim :acpsnr:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
olsa da yesek .. elinize saglık cok guzel gorunuyor
Teşekkür ederim :papatya: Keşke ikram etme şansım olabilseydi ama çok pratik bir tariftir hemen de tutar belki bir gün denersin :hamarat:

Tehlikeli sular da değil tehlikeli sayfalar da geziyorum sevgili nk83.Görüntüye gözlerim açılsa da :ssrtcbya: bu defa denemeyeceğim :acpsnr:
Benim yemek sayfalarım biraz tehlikeli gerçekten herkes öyle söylüyor bende buna inanmaya başladım :D

askrhpozitif

Daimi Üye
Tepki
1.465
Teşekkür ederim :papatya: Keşke ikram etme şansım olabilseydi ama çok pratik bir tariftir hemen de tutar belki bir gün denersin :hamarat:

Benim yemek sayfalarım biraz tehlikeli gerçekten herkes öyle söylüyor bende buna inanmaya başladım :D
kılo hedefıme ulasır ulasmaz deneyecegım ınsallah gercı uzun bır yolum var ama cok guzel duruyor :) tekrar elınıze saglık

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418

Kesinlikle katılıyorum o kalpli kurabiyelerinizi asla unutmadım.2 tepsi hazırlıyorum günlerce yiyorum üstelik hiç bayatlamıyorlar da o katı yağ olayı yok mu :acpsnr:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Kesinlikle katılıyorum o kalpli kurabiyelerinizi asla unutmadım.2 tepsi hazırlıyorum günlerce yiyorum üstelik hiç bayatlamıyorlar da o katı yağ olayı yok mu :acpsnr:
Buna çok sevindim işte afiyet bal şeker olsun :tatlim:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.685
Çok pratik kız yoğur uğraşmak istemiyorsan hamuru rulo yap bıçakla belli kalınlıkta kes at fırına gitsin. Bu tarifi kaç yıldır yapıyorum inan hatırlamıyorum bile :mügü:
:hihi: valla üşeniyorummm hasta hasta hiç yapasım gelmiyordu ama bugün mecbur içli köfte yaptım bende günümüz var. Sabahta çilekli tart yapcam onuda yarın akşam paylaşırım artık :lili:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
:hihi: valla üşeniyorummm hasta hasta hiç yapasım gelmiyordu ama bugün mecbur içli köfte yaptım bende günümüz var. Sabahta çilekli tart yapcam onuda yarın akşam paylaşırım artık :lili:

Hastayken benimde gözüm hiçbir şey görmedi. Sanki bu seneki grip mrip muhabbeti daha hırpalayıcıydı :(
İçli köfte mi? Gün saat kaçta camdan bir tabak uzatsana sevabına :krizz::krizz::krizz:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar