Sigarayla savaş başladı..Haydi elele..

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
yazık o bebeğe ve onu düşünmeyen ebeveynlerine de yazıklar olsun
sevgili forever yanında içmemek değil hiç içmemek önemli olan kendini bilen bir anne ve baba çocuğuna örnek olucak öyle sigarayı tellendiripte sonra çocuğa içme denirse o çocuk büyüyünce dalga geçer anne ve babasıyla.
inşallah sende o illete hiç başlamıyacaksın ben inanıyorum sigaranın o iğrenç resimlerine de bak ama birde şunu düşün hiçbir sebep yokken ve bazılarının sigaraya yaslanmak için ama şimdi bırakamam dediği anlarda sigarayı bırakmış biri olarak ben geliyim aklına eminim ki bebeğin olunca da büyüyünce sigara içmeyen annesi olarak seninle gurur duyacaktır

emınım bende ınanıyorum kı baslamıcam yenıden bu ıllete :D:D :cicek:

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
tebrik ederim canım ben güne 1,5 paket içiyorum
bırakmayıda düşünmüyorum çünkü sigara içmeyi seviyorum
sadece evim sigara kokuyor diye üzülüyorum o kadar

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
kızlar neredeyse 1 ayı ortalıyorum :D:D
canım hıc ıstemıyor hatta mıdem bulanıyor ve benım sayemde evdekı herkes daha az ıcıyor :D
sadece kendıme degıl esıme anneme keseme evımede ıyılık yaptım :D:D:D

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
sevgili elda... cok iciyorsun sigara, gunde 1 paket ne demek, ay ay yazik canina
ben gunde en fazla 3 yada 4 tane iciyorum, kimi zaman icmiyorum bile belki 1 tane bile icebiliyorum, birakmam cok kolay yanii...
bazen bu biraz daha artabiliyor oda alkol aldigim zamanlarda , ikisi guzel zehirliyor :) birbirinede nasil yakisiyorlar zikkimlar :)
ama ben bugun bi karar aldim zaten, inanin gunume bu dusuncelerle basladim, netten saglikli hayat hakkinda arastirmalar yaptim, notlar aldim, uykuma, beslenmeme, sporuma, zararli seylerden uzak durmaya cok dikkat edicemcve cok kesin kararliyim, hayatimdan bana zarar veren herseyi cikarticam! bugun muzik esliginde dansla karisik spor yaptim, cok mutlu oldum ama sonra :) ve bikacgundurde yesil cay iciyorum, bunada surekli devam edicem, kendi icin hoslandigim tarzda hobiler edinicem, bazi konularda kendimi gelistirip, aliskanliklarimin disina cikicam. hayat guzel ve 1 kere variz, en onemlisi bu vucut emanet iyi bakmak gerekir :)
birakiyorum!!! basta sigara, zaten cok icici degilim, ama bugune kadar ictiklerimi dusunuyorumda epey olmustur iyyy cok korkunc, ilerde ya buna bagli olarak hastalanirsam diye korkuyorum vallahi, alkol cok icmem zaten, ictiklerimde bellidir ve bikac bardagi gecmez ... yemek yaninda sarap iceriz esimle, fazlasi zaten zarar ve herzaman icmem, arada hoslaniyorum.
hayat merhaba sana, yeniden merhaba, dolu dolu merhaba :)

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
perıkızı aynen canım bende sıgarayı bıraktıktan sonra cıldıme daha hassas davrannmaya basladım..
sıgranın etkılerı cıldımden yavasyavas gıtmeye basladı ıve bende cılt maskelerıyle desteklıyorum bunu :D
inanırmısın gorenler sende bır degısıklık var dıyorlar:D
hafıfledıgıımı hıssedıorum daha sağlıklı nefes alıs verıslerım var artık :D
allaha sukur kurtuldum bu zıkkımdan:D

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
ne guzelll, bende destekliyorum ciltimi ama kremlerle, gecen birsey gordum eczanede dikkatimi cekti ve aldim, tup gibi birsey goz kapaklarina ve goz altina suruluyor, icinde yogun olarak aloavera var, ve iki dk yeter diyor, aninda degisiyor ya :) lifting ozelliginde, bende soylemesi ayip tam ulklesindeyim guzellik malzemelerinin :) ayrica ilgi alanim ve surekli kullanip memnun oldugum cok urunler var.
mesela kizlar, galenic markasinin uretmis oldugu elancly diye bi urun var, karindaki yaglar icin ayri kremi var, ve bacak aralarinda ve kenarlarinda olusan yaglar icin ayri incelticisi var, inanin bana cok etkili kizlar, 14 gunde 2,5 cm yaziyor zaten uzerinde abarti degil, duzenli olarak kullanildiginda gercekten cok yararini gordum, vucut hatlarim cok duzgundur ve ince bi bayanimdir fakat bacaklarimin baldir bolumlerinde yaglanmalar farkettim resmen kalinlasti, simdi cok guzellll, ohhh... basak burclari yani bizler asiri guzellik meraklisiyizdir, en belirgin ozelligimiz begenilme arzusu :)
kisacasi tavsiye ederim, ama turkiyede gecen sene bulamamistim, sormak arastirmak lazim:)

FUNDA

Daimi Üye
Tepki
302
Bende sigara içmeyi çok ama çok sevenlerdenim. Çok severek içtim şimdiye kadar bırakmak aklımın ucundan bile geçmiyordu.Ama hamile kalınca mecburen bıraktım ama bazen çok fena vuruyor aklıma yalan yok.Ama doğumdan sonra tekrar başlamam herhalde yani herhalde :) bilmiyorum çok illet birşey çok zararlı evet ama iyi bir arkadaş gibi ayrıca :) inşallah bende tekrar içmem arkadaşlar

Neşelikız

Aktif Üye
Tepki
156
sigara yüzünden annem bana küs iki gündür ben sizi ne emeklerle büyüttüm çamaşır makinam yoktu hazır bez yoktu bulaşık makinası ne arar sen kendini zehirle diyemi çektim bu zahmetleri diye baya kızdı ama ben çok içmiyorum günde en fazla 5 tane nasıl olacak bilmiyorum annem tlf na çıkmıyor ya ben ya sigara dedi deniyorum darısı başıma ne diyeyim

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
sigara yüzünden annem bana küs iki gündür ben sizi ne emeklerle büyüttüm çamaşır makinam yoktu hazır bez yoktu bulaşık makinası ne arar sen kendini zehirle diyemi çektim bu zahmetleri diye baya kızdı ama ben çok içmiyorum günde en fazla 5 tane nasıl olacak bilmiyorum annem tlf na çıkmıyor ya ben ya sigara dedi deniyorum darısı başıma ne diyeyim

:eek:lmaz:Çok üzüldüm canım.İnan bende bir zamanlar annem ile bu sorunlar aynısını yaşadım.Hİç bir anne evladının göz göre göre zehirlenmesini istemiyor işte.Bizleri bizlerden daha çok düşünüyorlar.Bende şu an bir anneyim,oğlumun sigara kullandığını duysam bilmiyorum neler yapardım:eek:lmaz:

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Arkadaşlar ben de de tam tersi oluyor..sigara içmiyorum ben ama oğlum bana sigara ikram ediyor.Evde sigara var ama biz misafir için almıştık.Yabancı marka sigaralardan süs diye duruyor ama oğlum benim sigara içmemi istediği için sigara getiriyor..
Öğretmeniyle konuştum siz anlatırmısınız zararlarını belki etkili olur dedim.Öğretmeni bana şey dedi sizi çok sevdiği için size iyilik yapacağını sanıyor olabilir dedi..
Sonra anlattım ona sigara kötü ben alışmak istemiyorum dedim .
Bir daha yapmadı ama maazallah ben yanında sigara yaksam çok memnun oluyor..
Ben de sırf annemi üzmemek için hiç başlamadım çok şükür..
Darısı başınıza..

Neriman

Daimi Üye
Tepki
267
tebrikler arkadasim ne mutlu sana insallah bir daha baslamazsin esimde bir ara hastalandi doktor birakacaksin dedi.korkudan birakti üc sene icmedi,5 aydir yine basladi,darisi bizim basimiza insallah birakmayi cok istiyoruz ama bir türlü olmuyor.insallah tez zamanda bizde bu illetten kurtuluruz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar