Sigarayla savaş başladı..Haydi elele..

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
selam kızlar..
Bu konuyu buraya acmamın nedenı su gunlerde ozel bır durum yasıyorum..

SİGARAYI BIRAKTIM..
VE BUGUN 4.GÜNÜM VE KESINLIKLE CANIM ISTEMIYOR..:D
EŞİM VE ANNEM YANIMDA İÇİYORLAR VE YINE CANIM ÇEKMIYOR..
ANLAYACAĞINIZ SÜPER GİDİYOR..

Benım ıcın mutluluk veren bu konuyu buraya acmak ıstedım..
Darısı içen arkadaşların başına..

EVET BUGÜN 4. GÜNÜM VE BU SEFER OLACAK BİLİYORUM..
GERÇİ BU SİGARAYI BIRAKMA KONUSUNDA İLK DENEMEM ..
AMA EMINIM OLACAK..
İLK GÜNLER ÇOK ÖNEMLİDİR...

HAYDİ KIZLAR BASLIYORUZ...
BENIMLE BIRLIKTE BASLAMAK ISTEYEN VARSA..
BURAYA YAZSIN...

HEM KESENIZE HEM SAĞLIGINA ÇOK İYİ GELIYOR ,,

FARKEDİLİR DERECEDE :ayna:

-ayse-ayse-ayse:yandanyandan::yandanyandan::yandanyandan:-ayse-

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
:dusun:Ay FOREM nasıl sevindim senin adına çok sevindim canım benim.
Darısı benim başıma ama insanın kendi iradesi ile ilgili bir olay sanırım.Ben şu an bırakmak istemiyorum o yüzden bir girişimde bulunmadım:rujsigara:
Ama darısı tüm sigarayı bırakmak isteyenlerin başına inşallah:cak:
Yaklaşık 10 senedir bu zehiri taşıyorum,oğlum bile etkileniyor ve babalar sigara içmez (eşim sigara kullanmıyor ) anneler sigara içer diyor.Çocuğumun bile nasıl etkilendiğini siz düşünün artık.:aglayan:
Bir dönem ağlıyordu ben her sigara yaktığımda anne öleceksin diyordu ve bunu söyleyen daha 4 yaşında bir melek.Bebeğim bile farkında bunun nasıl insana zarar verdiğini ama ben neden halen içiyorum onuda bilmiyorum:dusun:.

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
ne güzel ya kutlarımseni valla keşke bende bırakabilsem bırakabilmem için önce istemem gerekiyo ama mantıken istiyorum ama sadece mantıkta kalıyo yani uygulamaya geçemiyorum inşallah geçerim bende bir gün.

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
tesekkurler kızlar..

derler ya sıgara bırakınca ıstah acılır kılo alınır dıye..kesınlıkle oyle bısey yok sıgara ıcerken ne kadar yıyorsam sımdı de o kadar yıyorum soylemesı ayıp..

ve sunu soyleyeyım burda hepımız bırbırımıze yazarsak gercekten basarılı olacagımıza ınanıyorum..

ben deneyelım derım.. sıgarayı bıraktıgınız zaman bu zehırı vucudunuza kalbınıze cıgerınıze beynınıze kendı ellerınızle enjekte ettıgınız gunlere kendınız bıle ınanamıyorsunuz..

toprak

Yeni Üye
Tepki
24
kutlarım forever inşallah bir daha başlamazsın
bende sigarayı bırakan ve yeni hayata başlayanlardanım tam 10 ay oldu
ben bıraktıysam herkes bırakır sakın yılma
öyle bir tiryakiydim ki sigara içmiyor yiyordum ve kimse sigarayı bırakabileceğime inanmadı destek vermedi ama ben başardım şimdiyse bir nefes bile çeksem devamı gelir biliyorum ve o bir nefesi çekmek istemiyorum
insan istedikten sonra başaramayacağı hiçbirşey yok rabim yardımcın olsun

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
kutlarım forever inşallah bir daha başlamazsın
bende sigarayı bırakan ve yeni hayata başlayanlardanım tam 10 ay oldu
ben bıraktıysam herkes bırakır sakın yılma
öyle bir tiryakiydim ki sigara içmiyor yiyordum ve kimse sigarayı bırakabileceğime inanmadı destek vermedi ama ben başardım şimdiyse bir nefes bile çeksem devamı gelir biliyorum ve o bir nefesi çekmek istemiyorum
insan istedikten sonra başaramayacağı hiçbirşey yok rabim yardımcın olsun

Bravo arkadaşım senide tebrik ediyorum.Tertemiz yeniden hayata sıfırdan merhaba demek gibi bir şey olmalı.Darısı bizlerin başına inşallah:rujsigara:

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Tebrikler arkadaşım.inşallah bir daha hiç başlamazssın.Ben hiç alışmadım.Arada keyif için içerdim ama annem üzülecek diye hiç bir zaman ileri gitmedim.Şimdi ise çocuklarımı üzmek istemedim.Eşim de içimiyor.Çok güzel bir duygu.İçenler de inşallah bırakabilir.Ben hiç tiryaki olamadım sigaraya darısı başınıza..

sementha

Daimi Üye
Tepki
3.398
benim oğlumda 5 yaşındaydı anne baba televizyonda 3894675numarasını verdi arıcakmışsınız sigara içirmiyolarmış deyip ısrar ederdi bize içim sızlardı o öyle deyince..şimdide artık büyüdü içtiğimiz odaya girmesine izin vermeyince tavır koyuyor hep sigara hep sigara beni sevin sigara içiceğinize diyor buyrun yorum sizin.......

toprak

Yeni Üye
Tepki
24
benim oğlumda 5 yaşındaydı anne baba televizyonda 3894675numarasını verdi arıcakmışsınız sigara içirmiyolarmış deyip ısrar ederdi bize içim sızlardı o öyle deyince..şimdide artık büyüdü içtiğimiz odaya girmesine izin vermeyince tavır koyuyor hep sigara hep sigara beni sevin sigara içiceğinize diyor buyrun yorum sizin.......

kusura bakma ama sementha ben özellikle ebeveynlerin sigara içmesine çok kızıyorum ne kadar ayrı odada olursa olsun çocuğunuz sigara içtiğinizi biliyor ve ona kötü örnek oluyorsunuz bundan sonra çocuğunuza şu kötü alışkanlıktır diye bir hedef gösterdiğinizde çocuk size inanmıyacaktır çocuğunuzu bu konuda hiçe saymadan bir an önce sigara denilen o illetten kurtulmanızı diliyorum beni gözönüne alın ve bırakın
evimde kötü örnek olabileceğim kimse yok istediğim zamanda istediğimi yapma özgürlüğündeyim sigara içersem sadece kendime zarar veririm ama içmiyorum beni esir almıştı ama artık beni hiçbir şey esir alamaz dedim ve 15 yıldır dostum dediğim ve onun için herkese kızdığım o illeti bırakabildim çok şükür.

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
bır yakınım ıcıyordu uzun yıllardır ve gecen sene bıraktı..
yaklasık 1 seneyı askındır ıcmıyor hatta ve hatta mıdesı bulanıyordu bız yanında ıctıgımız zaman ..
4 yasındakı kızını doktora goturdugunde doktor cocugun yanında sıgara ıcılmemesını cıgerlerının dumanla kaplı oldugunu soylemıs..
benım bebegım olsaydı yanında kesınlıkle ıcmezdım...:eek:lmaz:

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
yA biDE hAMiLe KaDınLArDa İçİyOR nE kÖTü Ya Çok ZaRAr VeRİyOR aMa AlIŞmıŞ kUdUrMuŞTaN bETerDir DiYE bİR sÖz vaRDır o HeSAp yAnİ SEnİDE kUtlaRIm foRe AbLA dEwaMı GeLir İnŞ..

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598

işallah kızlar emınımkı gelecegım ustesınden :D
kendıme guvenıyorum zamanında ıcıyordum bu zıkkımı ama bıraktıgımda yenıden donecek ve ona yenılecek kadar zayıf bır hatun degılım hıc kusura bakmasın :D
darısı ıcıpte bırakmak ısteyenlerın basına ısallah

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
bırde arasıra netten sıgara dan tıksınmek ıcın resımler arastırıyorum ..
o resımlere baktıkca hıc canım ıstemıyor..
sızde deneyın derım :D

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
işte bır kac ornek ;

adsiz.20071109151530.jpg

ne acı dımı :(

lungen.jpg

toprak

Yeni Üye
Tepki
24
bır yakınım ıcıyordu uzun yıllardır ve gecen sene bıraktı..
yaklasık 1 seneyı askındır ıcmıyor hatta ve hatta mıdesı bulanıyordu bız yanında ıctıgımız zaman ..
4 yasındakı kızını doktora goturdugunde doktor cocugun yanında sıgara ıcılmemesını cıgerlerının dumanla kaplı oldugunu soylemıs..
benım bebegım olsaydı yanında kesınlıkle ıcmezdım...:eek:lmaz:

yazık o bebeğe ve onu düşünmeyen ebeveynlerine de yazıklar olsun
sevgili forever yanında içmemek değil hiç içmemek önemli olan kendini bilen bir anne ve baba çocuğuna örnek olucak öyle sigarayı tellendiripte sonra çocuğa içme denirse o çocuk büyüyünce dalga geçer anne ve babasıyla.
inşallah sende o illete hiç başlamıyacaksın ben inanıyorum sigaranın o iğrenç resimlerine de bak ama birde şunu düşün hiçbir sebep yokken ve bazılarının sigaraya yaslanmak için ama şimdi bırakamam dediği anlarda sigarayı bırakmış biri olarak ben geliyim aklına eminim ki bebeğin olunca da büyüyünce sigara içmeyen annesi olarak seninle gurur duyacaktır

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar