Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Sebzeli Noodle

Konu, 'Makarnalar' kısmında Aşk Sancısı tarafından paylaşıldı.

1. Aşk Sancısı

Aşk Sancısı Daimi Üye

Sebzeli Noodle Malzemeleri
    500 gr. yumurtalı noodle
    4 litre su
    1 adet havuç – ince uzun doğranmış
    ½ adet kırmızı dolmalık biber – ince uzun doğranmış
    ½ adet sarı dolmalık biber – ince uzun doğranmış
    1 adet yeşil dolmalık biber – ince uzun doğranmış
    1 kâse brokoli – çiçeklerine ayrılmış
    3-4 dal taze soğan – ince kıyılmış
    3 yemek kaşığı soya sos
    Zeytinyağı
    Tuz
    Karabiber
    Kaynayan tuzlu suda noodle’ları 10-12 dakika haşlayın. Noddle’larınız tamamen yumuşamasın biraz dişe gelir kıvamda kalması daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Sürenin sonunda noodle’larınızı süzün.

Bir tavaya zeytinyağı ekleyin, sırasıyla havuç, brokoli, biberleri soteleyin. Sebzeleriniz biraz yumuşadığında haşlanmış olan noodle’ı sebzelere ekleyin harmanlayın, soya sos, tuz ve karabiberi de ekleyip karıştırın ve kenara alın.

Kenara aldıktan sonra taze soğanı içerisine ekleyin son bir kes daha karıştırıp servis edin.

2. nk83

nk83 Admin + Sitenin Hikaye Yazarı

Son eklediğin tariflere bakarken fark ettim de ben bu saatte acıkıyorum galiba :bayil: ama olmaz uyumam lazım ne noodle'ı şimdi :ne:

Aşk Sancısı bunu beğendi.
  3. Konu Sahibi
    Konu Sahibi
    Aşk Sancısı

Aşk Sancısı Daimi Üye

Sanırım canımcım ınsanın mıdesi bu saatte harekete gecıyor suan bende bırseyler hıssedıyorum bırseyler mıdem de :D
    hadi nk83 marş marşş yataga :laklak:

4. nk83

nk83 Admin + Sitenin Hikaye Yazarı

Evet gidelim uyuyalım bu ne canım gurul gurul mide isyan ediyor gördükçe ama gitmeden önce görmediğim makarnalı bir tarif kaldı ona bakıp öyle gideyim :gulsemmi:

Aşk Sancısı bunu beğendi.
  5. Konu Sahibi
    Konu Sahibi
    Aşk Sancısı

Aşk Sancısı Daimi Üye

Midelere rahat yok bu gece , onada bakta hiç uyuyama bu sefer gece rüyalarına girmedinn koyun yerıne makarnaları kekleri sayma :kptmya: