Şal Örmek İstiyorum!!kikimoraa sana ihtiyacım var!!

dilo$

Daimi Üye
Tepki
342
Canlarım hastayım hemde çok:mendil:
Hem 20 lik dişim çürümüş ağrı yapıyor,hemde ağır bir şeilde grip oldum.
Örmeye bir süre ara vermek zorundayım maalesef.

çook geçmiş olsun öncelikle umarım hemen iyileşirsiniz .
Bu arada yaptıklarınız yine çok güzel olmuş . Ellerinize sağlık -alkis şala bayıldım önce eklenen konuda yapmaya çalışmıştım ama becerememiştim . şimdi de baktım tek tek yazılmış sıralar sevinerek başladım 26 ya kadar geldim ama şema okuma bende sıfır iki saat internetten de baktım nasıl okuycam diye ama yine beceremedim :(
Acaba bana yardımcı olabilir misiniz 32. sıraya kadar sonrası tekrarmış ama benim 26da kaldı örgüm işte :eek:fff:
Arka sıralar hep aynı olduğu îçin 3 sıraya ihtiyacım var . 27 , 29 , 31. sıraları yazarsanız bana o kadaaar sevinirim ki şimdiden teşekkür ederim

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bu arada yaptıklarınız yine çok güzel olmuş . Ellerinize sağlık -alkis şala bayıldım önce eklenen konuda yapmaya çalışmıştım ama becerememiştim . şimdi de baktım tek tek yazılmış sıralar sevinerek başladım 26 ya kadar geldim ama şema okuma bende sıfır iki saat internetten de baktım nasıl okuycam diye ama yine beceremedim :(
Acaba bana yardımcı olabilir misiniz 32. sıraya kadar sonrası tekrarmış ama benim 26da kaldı örgüm işte :eek:fff:
Arka sıralar hep aynı olduğu îçin 3 sıraya ihtiyacım var . 27 , 29 , 31. sıraları yazarsanız bana o kadaaar sevinirim ki şimdiden teşekkür ederim

Hemmen sana yardımcı olmak için şemeya bakıyorum diloşum..
26.sıranın açıklamasını sana çıkaracağım:uc:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

26.sıra ters gideceksin canım,o sırada bir şey yapmıyorsun..
27.sıranın açıklaması:
3 ilmek düz:1 sola kes,3 ilmek düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,3 ilmek düz,1 ilmek sağa kes
1 ilmek sola kes,3 ilmek düz,1 ilmek sağa kes
1 sola kes,3 ilmek düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,3 ilmek düz,1 ilmek sağa kes

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
28.sıra ters gidiyorsun..
29.sıra:

3 ilmek düz,1 artır,1 ilmek sola kes,4 düz örgü,1artır,1 düz,1artır,1 düz,1artır,1 düz,1 artıt,4 düz,1ilmek sağa kes
1sola kes,1 ilmek,1 sağa kes
3 ilmek düz,1 artır,1 ilmek sola kes,4 düz örgü,1artır,1 düz,1artır,1 düz,1artır,1 düz,1 artıt,4 düz,1ilmek sağa kes,1 artır.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
30.sıra ters gideceksin.
31.sıra aıklaması:
3 ilmek düz...1 ilmek artır,1 düz,1 ilmek artır
1 ilmek sola kes,13 düz ilmek,1 ilmek sağa kes
1 ilmek artır,1ilmek örmeden al 2 ilmeği topla örmeden aldığın ilmeği o ördüğün ilmeğin üzerinden atlat,(burada toplama işlemi yapıyorsun canım)1 ilmek al..
1 ilmek artır,ilmek düz,1 ilmek artır.

dilo$

Daimi Üye
Tepki
342
30.sıra ters gideceksin.
31.sıra aıklaması:
3 ilmek düz...1 ilmek artır,1 düz,1 ilmek artır
1 ilmek artır,1ilmek örmeden al 2 ilmeği topla örmeden aldığın ilmeği o ördüğün ilmeğin üzerinden atlat,(burada toplama işlemi yapıyorsun canım)1 ilmek al..
1 ilmek artır,ilmek düz,1 ilmek artır.

şu an o kadar sevindim ki anlatamam yapamıyorum diye üzülüyodum çoook teşekkür ederim ama bu 27,29,31 de 3 ilmek düz diye bitmeyecek mi hep öyle bitirdikya ondan soruyorum ezbere yaptığım için :) ?
bi de 31. de '' 1 ilmek örmeden al 2 ilmeği topla örmeden aldığın ilmeği o ördüğün ilmeğin üzerinden atlat '' kısmını ve onun sonrasını tam anlamadım desem fazla mı olurum :acep: 2 ilmeği bir örüp örmediğim ilmeği onun üzerinden boşa mı bırakcam ?ve devamında 1 ilmek al.. derken ; yani bu sırayı bi daha açıklar mısın rica etsem :acep: nasıl yapıldığını anlama konusunda çok fena beceriksizim maalesef hep ezbere yapıyorum da

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
şu an o kadar sevindim ki anlatamam yapamıyorum diye üzülüyodum çoook teşekkür ederim ama bu 27,29,31 de 3 ilmek düz diye bitmeyecek mi hep öyle bitirdikya ondan soruyorum ezbere yaptığım için :) ?
bi de 31. de '' 1 ilmek örmeden al 2 ilmeği topla örmeden aldığın ilmeği o ördüğün ilmeğin üzerinden atlat '' kısmını ve onun sonrasını tam anlamadım desem fazla mı olurum :acep: 2 ilmeği bir örüp örmediğim ilmeği onun üzerinden boşa mı bırakcam ?ve devamında 1 ilmek al.. derken ; yani bu sırayı bi daha açıklar mısın rica etsem :acep: nasıl yapıldığını anlama konusunda çok fena beceriksizim maalesef hep ezbere yapıyorum da

Evet canım şalın sağında ve solunda 3 er ilmek hep düz örüyorsun.
Artık yaprakları toplama işlemi yapacaksın canım ya,o sırada elinde sadece 3 ilmek kalmış olacak onuda düzgün durması açısından şişteki o üç ilmekte baştaki ilmeği örmeden sağdaki şişe geçir,kalan iki ilmeği sağa doğru kes elinde bir ilmek kaldı işte o sağa aldığın imeği soldaki ilmeğin üzerinden örmeden atlatacaksın.Bu işlem sayesinde yaprakları toplama işlemin daha düzgün durmuş olacak birtanem.
@kikimoraa daha önce bu işlemin videosunu eklemişti ben sana yardımcı olması açısından tekrar ekleyecektim ancak netim şu an videoları açmıyor çok ağırlaştı canım

dilo$

Daimi Üye
Tepki
342
Evet canım şalın sağında ve solunda 3 er ilmek hep düz örüyorsun.
Artık yaprakları toplama işlemi yapacaksın canım ya,o sırada elinde sadece 3 ilmek kalmış olacak onuda düzgün durması açısından şişteki o üç ilmekte baştaki ilmeği örmeden sağdaki şişe geçir,kalan iki ilmeği sağa doğru kes elinde bir ilmek kaldı işte o sağa aldığın imeği soldaki ilmeğin üzerinden örmeden atlatacaksın.Bu işlem sayesinde yaprakları toplama işlemin daha düzgün durmuş olacak birtanem.
@kikimoraa daha önce bu işlemin videosunu eklemişti ben sana yardımcı olması açısından tekrar ekleyecektim ancak netim şu an videoları açmıyor çok ağırlaştı canım

o videoları görmüştüm izlerim şimdi çok teşekkür ederim ama ben 27yi yaptım şimdi sizin yazdığınız şeylerin hepsini ama elimde bisürü ilmek kaldı :( yapamıyorum ben anladım :sinifsinif:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bak canım o kısımda bir ilmek dolama yaptın yani artırma işlemi,sonrasın o üç ilmeği topladın yani anlattığım şekilde sonrasında tekrar bir ilmek aldın yani yine şişinde toplamda 3 ilmek olmuş olacak.Şu an sen diğer yaprakları yapmak için zemin hazırlamış oluyorsun.Hani şalın sağındaki sırada bir artırıp 1 düz 1 arttırma yaptın ya aslında şu an sen şimdi yaprakların zemini oluşturmuş oluyorsun şimdi anlatabildim inş.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
o videoları görmüştüm izlerim şimdi çok teşekkür ederim ama ben 27yi yaptım şimdi sizin yazdığınız şeylerin hepsini ama elimde bisürü ilmek kaldı :( yapamıyorum ben anladım :sinifsinif:
Diloşum şişte toplam kaç ilmeğin var sayarmısın bana??

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
75 ilmek var 30. sırayı yaptım en son ama işte verilen sırayı ördükten sonra ilmek kaldı falan kendi kafama göre karıştırdım iyice :acep:

31.sıraya geçerken elinde toplam 89 ilmek olması gerekiyor Diloşum..
Aslında kafanın karışması gayet normal.Birde şemadan takip etsen bak nasıl şakır şakır öreceksin inan..
Resmini çeksen diloşum bakalım nerede hatan var canım.Daha iyi olur aslında?

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
0_1100bf_c0199c10_XL.jpg.jpg

Bak ben bu şemada açıklama yapayım sana..

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bu şemada boş yuvarlaklar 1 artır demek..
İçi dolu yuvarlaklar düz öreceksin demek
/sağa kesme yapacaksın yani iki ilmeği birden öreceksin demek..
Sola kesme işaretide yine aynı şekilde sola bakacak ve sen sola ikisini birden kesme yapacaksın demek canım..

Kırmızı ile olan kısımlar senin tekrardan yaprakları koymak için yapacağın için kırmızı renkte.

dilo$

Daimi Üye
Tepki
342
Aslında kafanın karışması gayet normal.Birde şemadan takip etsen bak nasıl şakır şakır öreceksin inan..

şemadan bakıyorum ama anlamıyorum ki işaretlerin açıklamasını buldum ama yok yani . ben en son 26 da ters ördüm baktım bi yapraklar çıktı gayet güzel işte ama ondan sonra 27.sırada yazılan şeyleri yaptım ;
'' 27.sıranın açıklaması:
3 ilmek düz:1 sola kes,3 ilmek düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,3 ilmek düz,1 ilmek sağa kes
1 sola kes,3 ilmek düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,3 ilmek düz,1 ilmek sağa kes ''
bunu yaptım ama bende ilmek arttı sıra bitmedi yani o yüzdende bozuldu şimdi tekrar 26. sıraya dönüp uğraşcam :( resim ekleyebilmem için kablo gerekiyor kablosuz program bozulmuş kabloyu bulsam atcam resmi ama ooof ne beceriksiz bi insanım ben :)

dilo$

Daimi Üye
Tepki
342

asdff.jpg düzgün çekebildim mi bilmiyorum ama bu şuan 26 sıradan oluşan kısım ve 64 ilmek . yanlış mı gidiyorum :acep:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Tamam canım ben inceleyip nerde hata yaptığını yazacağım,ona göre düzletmeleri birlikte yaparız sen yeterki isteğini kaybetme olurmu-ayse

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ama şimdi senden 1 saat bir izin istiyorum netim gitmişti habersiz çıkış yapmak zorunda kaldım.
Şimdide malum yemek yendi müsait olur olmaz buradayım canım.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
şemadan bakıyorum ama anlamıyorum ki işaretlerin açıklamasını buldum ama yok yani . ben en son 26 da ters ördüm baktım bi yapraklar çıktı gayet güzel işte ama ondan sonra 27.sırada yazılan şeyleri yaptım ;
'' 27.sıranın açıklaması:
1 sola kes,3 ilmek düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,3 ilmek düz,1 ilmek sağa kes ''
bunu yaptım ama bende ilmek arttı sıra bitmedi yani o yüzdende bozuldu şimdi tekrar 26. sıraya dönüp uğraşcam :( resim ekleyebilmem için kablo gerekiyor kablosuz program bozulmuş kabloyu bulsam atcam resmi ama ooof ne beceriksiz bi insanım ben :)

27.sıranın açıklaması:
3 düz
1 kes,3 düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır, 3 düz,1 kes
1 kes,3 düz,1 kes
1 kes,3 düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır,1 düz,1 artır, 3 düz,1 kes

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ekli dosyayı görüntüle 19325 düzgün çekebildim mi bilmiyorum ama bu şuan 26 sıradan oluşan kısım ve 64 ilmek . yanlış mı gidiyorum :acep:
Sağlı sollu 3'er ilmekleri sen düzden gitmişsin hep,onlar mesela haroşa olacaktı canım diğer ilmekleri karışmaması ve şalın açılması için.
Sen tersten giderken o şağlı sollu ilmekler hep düzden örülecekti sanırım onlarıda düzeltmen gerekecek..
Diloşum bence sen yeniden sıfırdan başla birtanem...Şalın kenarları hatalı çünkü.
Diğer bir yandan yaprakların arttırmaları yapılırken hep arttırma yaptığın sayı 4 olacak,yani sen hep 4'er kez arttırmış oluyorsun..Püf noktası olarak vermiş olayım aklıma gelmişken.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar