Şal Örmek İstiyorum!!kikimoraa sana ihtiyacım var!!

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
4vyd.jpg

kaz8.jpg

lkki.jpg

5xrc.jpg

Evet en nihayetinde resimleri tekrar yükledim,renk farkı ışıktan kaynaklanıyor yanlış anlaşılmasın.Ancak bir kaç soru soracağım kikimoracım..
Şalı iğneleyince böyle açılıyor ancak iğneyi çıkarınca toplanıyor tekrar,buharsız soğuk ütü yapsam nasıl olur?
Birde ben iyice açılsın diye ne yapabilirim birtanem.

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
şahmaranım eline sağlık. iyi günlerde kullan.şalın tam ortasına bir toplu iğne ve :istebu:buna göre gerdire gerdire düzgünce geniş bir yere yay ve buharlı ütünü en kuvvetli buhar ayarı ile eserine dokundurmadan 2-3 cm üzerinden yine ortadan başlayıp uçlara doğru örgü yönün de buhar ver ve iğneleri hemen çıkarma .bırak buharı nemi gitsin. 2-3 saat sonra çıkar . bak bakalım nasıl olacak.işlemleri dikkatli yap.ütüyü örgüye değdirme.bu benim usul ve en pratiği.ben hep böyle yapıyorum.

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
ablam bende ipte akrilik çok oldu zaman buharlı uygulama yapıyorum şallarıma.... o zaman toparlanmıyor...
Firkete1 hanımın söyledi gibi yap bakalım nasıl durur... örgü açılır o zaman her aldı:huhuu:

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
ayşecim eline sağlık annen sağlıkla kullansın.
kedicik panç işi sağlam oluyor mu yoksa 3-4 yıkamada bozulabilir mi?sana da kolay gelsin.duruşu güzel ama kullanışı nasıl merak ettim.:sirin:

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
ayşecim eline sağlık annen sağlıkla kullansın.
kedicik panç işi sağlam oluyor mu yoksa 3-4 yıkamada bozulabilir mi?sana da kolay gelsin.duruşu güzel ama kullanışı nasıl merak ettim.:sirin:

Ben yıllar önce yaptıklarımı uzun zaman kullanadım herhangi bir bozulma olmadı. Ama tabi daha dikkatli kullanmak gerekiyor tabi.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Canlarım hastayım hemde çok:mendil:
Hem 20 lik dişim çürümüş ağrı yapıyor,hemde ağır bir şeilde grip oldum.
Örmeye bir süre ara vermek zorundayım maalesef.

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
Canlarım hastayım hemde çok:mendil:
Hem 20 lik dişim çürümüş ağrı yapıyor,hemde ağır bir şeilde grip oldum.
Örmeye bir süre ara vermek zorundayım maalesef.

ablam geçmiş olsun!!!
20 lik çok zor ve kütü bir diş... ben bu baharda bir tane ameliyatıyla çıkardım... bir tane daha var...
artı grip olmuşsun... iki katı zor.... :acep: sen dinlen iyice...

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ablam geçmiş olsun!!!
20 lik çok zor ve kütü bir diş... ben bu baharda bir tane ameliyatıyla çıkardım... bir tane daha var...
artı grip olmuşsun... iki katı zor.... :acep: sen dinlen iyice...

geçmiş olsun ayşecim.

Teşekkür ederim canlarım:eek:
Hastayım dedim ama yine örgüden uzak duramadım iyimi-alkis
Krem renk şal başladım:cilgindans:evet yeni bir şal şeması paylaştım Haruni Şal örecektim ancak örmesi öyle hoşuma gittiki kendime de örmek istedim örneği unutmadan:D

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar