Sadece dertleşmek istedim...

Tepki
52
insanlar böyle bu konularda sana özel bişi değil bnu bil buna göre davran bence
benim eşimin annesi evlendikten 2 yıl sonra yatalak oldu sonuçta seninki geçici bişi
geçen yıla kadar biz bunu yaşadık allah sabır versin
sadece kend başına veya senin ailenden birininde başına gelebilir bunu düşün o zaman farklı düşüneceksin

OP
pamukelf

pamukelf

Daimi Üye
Tepki
620
insanlar böyle bu konularda sana özel bişi değil bnu bil buna göre davran bence
benim eşimin annesi evlendikten 2 yıl sonra yatalak oldu sonuçta seninki geçici bişi
geçen yıla kadar biz bunu yaşadık allah sabır versin
sadece kend başına veya senin ailenden birininde başına gelebilir bunu düşün o zaman farklı düşüneceksin

canım benim belki geçici olmayabilir çünkü kayınvalidem yürüyemiyor tamamiyle bıraktı kendini çünkü...
yorumun için teşekkürler

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
evet canım eşim en küçük kardeş...

Canım seni iyi anlıyorum , abileri ablaları nasılsa senin eşin var diye hayatlarına devam ediyorlardır , annelerinin durumunu öğrenmek için eşini arıyorlardır... Genelde böyle olur..
İşin kötüsü eşinle en güzel zamanının , abilerinin/ablarının düşüncesizliği-işgüzarlığı-aman sendeciliği (artık daha ne denirse) nedeniyle ayrı gayrı geçmesinin yanı sıra , nasılsa ayak işine koşan bir küçük kardeş ve eşi var zihniyetiyle tamamen üzerinize bir sorumluluk yüklenebilir , yeni evli olmanız nedeniyle çoğu Türk erkeği gibi senin eşinde de ailesine bağlılık 5 katı fazlalaşmış , daha önce bu kadar değildi dediğin bir hassasiyet oluşmuştur.. Bu hassasiyeti gören x kişilerde isterse çok kolay suistimal edebilirler eşini ahlanıp vahlanarak , sen bunun suistimal olduğunu iki gözünle görüyor olsan da eşin görmeyecektir , uzun süre görmeyecektir diyebilirim hatta Allah korusun haklıyken haksız bile olunabilir gerçekleri söylemeye çalışırsan..
İnşallah bu durum sizin görevinizmiş gibi algılanmaz da , mecburiyetinizmiş gibi davranış görmezsiniz karşılığında.
Bir laf vardır '' Kırk yıl sırtında taşırsın kıymet bilmez de, dinlenmek için bir dakika yere bırakırsın, senden kötüsü olmaz '' Bu duruma düşmemek için herkes üzerine düşen vazifeyi yapmalı , tek kişinin üzerine yüklenilmemeli.

OP
pamukelf

pamukelf

Daimi Üye
Tepki
620
canlarım benim yoğunluğumdan dolayı konuyu açtım sizlere cevap veremedim.
Ben eşimin annesinin yanına gitmesine kızmıyorum annesinin durumu çok kötü halen hastanede sadece evlendiğim ilk günden beri bu keyifsiz durum beni çok üzüyor herkes evliliğinin ilk günleri mutlulukla hatırlarken ben malesef hastane ve hastalık olarak hatıralayacağım keşke böyle olmasaydı eşimin annesi sağlıklı olsaydı bizde bu ilk günlerimizi birlikte dolu dolu mutlulukla geçirseydik ama kısmet değilmiş. Size bu konuyu şikayet etmek için açmadım anlatacak kimsem olmadığı için sadece dertleşmek istedim.
Destekleriniz ve güzel yorumlarınız için çoook teşekkürederim.

LaRisA

Daimi Üye
Tepki
769
Telefonunu kapatsın eşin o akşam sende kapat dicem ama cokmu acımasızca mı oldu:acep:
Kayınvalidende hoş sizi düşünmüyor. Düşünse her gün oglunu cagırmazki.
Acil şifa versin rabbim kayınvalidene.
Sabırda bi yere kadar ki.

Bu arada tebrikler canım

iC3

Aktif Üye
Tepki
83
Allah kavınvalidenize acil şifalar versin. Siz akşamları eşinizle gidemiyor musunuz hastaneye işten sonra biraz durursunuz çıkışta da bir planınız varsa yaparsınız.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Biraz sabir canim, daha evliliginizin basinda böyle bir olay olmasi üzücü tabii.
Simdi nasil oldu kayinvaliden?

gülsemin

Daimi Üye
Tepki
1.282
Allah rahmet eylesin canım. İnşallah hakkınızda hayırlısı olur, evliliğin yoluna girer.. Eşine de Rabbim sabır versin çok zor bir dönem :uzgun:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar