Sadece dertleşmek istedim...

pamukelf

Daimi Üye
Tepki
620
Merhabalar kızlar.
Bilenler bilir mayısta evlendim ben evlendiğimizin 2. günü kayınvalidem hastaneye yattı ve bypass oldu bizde balayımızı 1 gün yapıp hemen geri döndük ve ogün bugündür kayınvalidem hep hastanede bazen yoğun bakımda bazen servise çıkıyor şuanda yoğun bakımda (iyileşememesinin sebebi kendinin aşırı inatçılığı bunedenle sağlığına özen göstermemesi ve bence hastanenin yanlış tedavi uygulaması)
Kayınvalidem hastaneye yattığından beri hergün eşim akşamları hastaneye gidiyor akşamları en erken 11de eve geliyor özellikle kayınvalidem eşimi çağırıyor ve kardeşleride bu durumu kullanıyorlar ve hep akşamları eşim gidiyor çoğu zaman eşimin yüzünü bile görmüyorum(zaten özel durumlar hiç yok) akşamları eve gitmek hiç stemiyorum çünkü eşimin olmadığını biliyorum ev bomboş okadar yanlız hissediyorumki kendimi herşeyi bırakıp ailemin(ailem başka bir şehirde) yanına dönmeyi istiyorum hafta sonu ailemin yanındaydım okadar mutluydumki ve dayanamadım sıkıntılarımı annemle paylaştım oda üzüldü ve sinir oldu karşı tarafa, ilk defa evime dönerken tren garında ailemi bırakamadım çok ağladım yıllarca onlarla ayrı yaşamama rağmen ilk defa gitmek istemedim evime.Eşimi çok seviyorum ve onunda çaresiz olduğunu biliyorum onu bu durumunda bırakamam ama ailesinin anlayışsız tavırları beni çileden çıkartıyor of ya bizim hayatımız nezaman normale dönecek resmen depresyondayım eşimi çok sevdiğim halde neden evlendimki ?diyorum kendi kendime....
çok mutsuzum çoook...

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Pamukelf eşinde gerçekten zor durumda bu ikinizde şansşızlığı olmuş.İyi taraflara bakarak kendine meşgale bularak geçir bence zamanı sonuçta bu geçici bir durum.Birde şu var ailenin yanında biraz daha kalamazmıydın.:uzgun:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
yaklaşık üç aydır hastanedemi yatıyo bypass ameliyatı için çok uzun değilmi:acep:
diğer çocukları niye annelerini ziyaret etmiyorlar da sadece eşiniz ziyaret ediyo,bunu eşinizle konuştunuzmu?

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
tatlım :( seni anlıyorum.Eşinle zaman harcamak,yeni evliliğinizin tadını çıkarmak istiyorsun haklı olarak ama eşinin de eli kolu bağlı gibi görünüyor :( annesi hastanede yatıyor.yalnız anlamadığım ailesinin size yardımcı olmaması.kardeşlerinin sen daha yeni evlisin eşini boşlama evine git biz bişey olursa seni çağırırız demeleri gerekmiyormu?çalışıyormu bilmiyorum ama işten çıktıktan sonra evine gelip senide alıp beraber gitseniz hastaneye.belli bir süre durup gelseniz.

nebilim canım laflarda ağzımda düğünleniyor.bi senin yanından bi eşinin yanından düşünüyorum ve ikinizde haklısınız.en güzel çözüm bu konuyu ona açman.güzel bir dille konuşman yada ailenin yanına git ve daha fazla zaman geçir onlarla.hem stres atar hemde bu sayede eşin senide özler.seni boşladığının farkına varır belki

M

madesam

Misafir
canım allah sabır versin öncelikle kayınvalidene de bir an önce şifalar diliyorum.. insan evliliğinin ilk zamanlarının çok güüzel geçeceğini hayal ediyor ama öyle olmuyor maalesef inşallah her şey yoluna girer.

OP
pamukelf

pamukelf

Daimi Üye
Tepki
620
Pamukelf eşinde gerçekten zor durumda bu ikinizde şansşızlığı olmuş.İyi taraflara bakarak kendine meşgale bularak geçir bence zamanı sonuçta bu geçici bir durum.Birde şu var ailenin yanında biraz daha kalamazmıydın.:uzgun:

yorumun için teşekkürler canım ailemin yanında fazla kalamazdım çünkü çalışıyorum...

OP
pamukelf

pamukelf

Daimi Üye
Tepki
620
tatlım :( seni anlıyorum.Eşinle zaman harcamak,yeni evliliğinizin tadını çıkarmak istiyorsun haklı olarak ama eşinin de eli kolu bağlı gibi görünüyor :( annesi hastanede yatıyor.yalnız anlamadığım ailesinin size yardımcı olmaması.kardeşlerinin sen daha yeni evlisin eşini boşlama evine git biz bişey olursa seni çağırırız demeleri gerekmiyormu?çalışıyormu bilmiyorum ama işten çıktıktan sonra evine gelip senide alıp beraber gitseniz hastaneye.belli bir süre durup gelseniz.

nebilim canım laflarda ağzımda düğünleniyor.bi senin yanından bi eşinin yanından düşünüyorum ve ikinizde haklısınız.en güzel çözüm bu konuyu ona açman.güzel bir dille konuşman yada ailenin yanına git ve daha fazla zaman geçir onlarla.hem stres atar hemde bu sayede eşin senide özler.seni boşladığının farkına varır belki

aslında beni boşlamak istemiyor eşimden yana hiç şikayetim yok ama ailesinin anlayışsızlığı delirtiyor beni dün mesela eşim akşam birşeyler yaparız diye planlar yaptı ama annesi eşimi istemiş abar topar hastaneye gitti oda üzüldü bende:( ailemin yanındada sadece haftasonu kalabiliyorum çünkü çalışıyorum canım...

OP
pamukelf

pamukelf

Daimi Üye
Tepki
620
yaklaşık üç aydır hastanedemi yatıyo bypass ameliyatı için çok uzun değilmi:acep:
diğer çocukları niye annelerini ziyaret etmiyorlar da sadece eşiniz ziyaret ediyo,bunu eşinizle konuştunuzmu?

canım bypass oldu dolu hastalık çıktı( böbrek yetmezliği, mide kanaması, nefes darlığı v.s) bundan dolayı iyileşemiyor
kardeşleride ilgileniyor tabikide ama kayınvalidem illa eşimi istiyor sabahtan akşama kadar ablası akşam 18:00den 23:00 e kadarda eşim yanında duruyor aslında yapacak birşey yok sabretmekten başka ama bunaldım iyice sizinle paylaşmak istedim...

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
allah sabır versin canım ama biraz sabret bence eşinle başka bir sorunun yoksa ailenede çok fazla anlatıp onlarıda boşa üzme bence umaım herşey yoluna girer ama bu kadar uzun süre hastanede yatıyorsa gerçekten rahatsız demektir sabret anlayışlı ol hatta akşamları eşinle gidin beraber dönün eve arada

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
Canım benm durumunu biliyorum ve sana hiç kıyamıyorum tatlım yaa çok iyi anlıyorum falan gibi beylik laflar etmek istemiyorum çnkü yaşamadan kimse anlayamaz sana tek söyleyeceğim şey sevgi zor zamanlarda belli edilir sen eğer kocana zor günlerinde destek olmazsan sevginden şüphe eder emin ol oda hiç istemiyordur böyle olmasını her inişin bir çıkışı vardır bence evliliğine dört elle sarıl mutlu günlerin gelicektir Rabbimde seni böyle sınıyor demek ki sadece biraz sabır ben hep yanındayım derdini paylaşırım tatlım :acep:

OP
pamukelf

pamukelf

Daimi Üye
Tepki
620
allah sabır versin canım ama biraz sabret bence eşinle başka bir sorunun yoksa ailenede çok fazla anlatıp onlarıda boşa üzme bence umaım herşey yoluna girer ama bu kadar uzun süre hastanede yatıyorsa gerçekten rahatsız demektir sabret anlayışlı ol hatta akşamları eşinle gidin beraber dönün eve arada

ben hastaneye gitmek istemiyorum daralıyorum orada zaten yoğun bakımda eşimde annesinin yanına girince çıkması uzun sürüyor artık evde bekliyorum onu.
yorumun için teşekkürederim canım

OP
pamukelf

pamukelf

Daimi Üye
Tepki
620
Canım benm durumunu biliyorum ve sana hiç kıyamıyorum tatlım yaa çok iyi anlıyorum falan gibi beylik laflar etmek istemiyorum çnkü yaşamadan kimse anlayamaz sana tek söyleyeceğim şey sevgi zor zamanlarda belli edilir sen eğer kocana zor günlerinde destek olmazsan sevginden şüphe eder emin ol oda hiç istemiyordur böyle olmasını her inişin bir çıkışı vardır bence evliliğine dört elle sarıl mutlu günlerin gelicektir Rabbimde seni böyle sınıyor demek ki sadece biraz sabır ben hep yanındayım derdini paylaşırım tatlım :acep:

saol canım.
İnanılmaz sabırsızım sabırsızlığım zaten beni mutsuz ediyor ama size bu konuyu açmam çok iyi oldu sayenizde fazlasıyla rahatladım artık biraz daha sabırlı davranıp bu zamanların geçmesini bekleyeceğim umarım en kısa zamanda gerçek evliliğin ne demek olduğunu anlarım...

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
aslında beni boşlamak istemiyor eşimden yana hiç şikayetim yok ama ailesinin anlayışsızlığı delirtiyor beni dün mesela eşim akşam birşeyler yaparız diye planlar yaptı ama annesi eşimi istemiş abar topar hastaneye gitti oda üzüldü bende:( ailemin yanındada sadece haftasonu kalabiliyorum çünkü çalışıyorum canım...

Anladım canım.Ben eşin sürekli kendi gitmek istiyor hastaneye diye düşünmüştüm ama durum böyle olunca herşey değişir tabi.Allah yardımcınız olsun.gerçekten zor bir dönemden geçiyorsunuz.Biraz daha sabret.Allahtan sabır dile,şifa dile.İnan bana başka hiçbir yol yok :( yeterki eşinle aran iyi olsun.

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
saol canım.
İnanılmaz sabırsızım sabırsızlığım zaten beni mutsuz ediyor ama size bu konuyu açmam çok iyi oldu sayenizde fazlasıyla rahatladım artık biraz daha sabırlı davranıp bu zamanların geçmesini bekleyeceğim umarım en kısa zamanda gerçek evliliğin ne demek olduğunu anlarım...

Ben kendi adıma her zaman seni dinleyip yanında olmaya çalışırım canm benm elimden birşey gelmez belki ama derdine seve seve ortak olurum Rabbim sana güç,sabır versin sabret canm ben çok inanırım Rabbimin adaletine sabrın mükafatsız kalmaz Rabbim görür ben inanıyorum mutlu günlerin yakın

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Canım geçmiş olsun öncelikle kayınvaldenin de zor bir zamanı o da oğlunu özlüyor demekki bazen yaşlılar çocukca davranabiliyor yeni evlisiniz anlayışlı olması gerekir ama şuan ilgiyi kendine istiyor anladığım kadarıyla Rabbim yardımcınız olsun ama sen aklına kötü şeyler getirme kocanında desteğe ihtiyacı var zamanla düzelir kayınvalden iyileşir elbet kocanda seninle ilgilenemediği bu zamanı telafi için uğraşır merak etme sadece sabır gerekiyo biraz

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
canım bypass oldu dolu hastalık çıktı( böbrek yetmezliği, mide kanaması, nefes darlığı v.s) bundan dolayı iyileşemiyor
kardeşleride ilgileniyor tabikide ama kayınvalidem illa eşimi istiyor sabahtan akşama kadar ablası akşam 18:00den 23:00 e kadarda eşim yanında duruyor aslında yapacak birşey yok sabretmekten başka ama bunaldım iyice sizinle paylaşmak istedim...

pamukelif kayınvalidenide düşünecek olursak hastalığı bayağ ciddi
ve yoğun bakım hiçte kolay olamyan bir süreç hasta açısından
bence biraz sabırlı olmalısın
eşin tabiki annesinin yanıda olmalı bu günlerinde saat altıdan sonra gidiyorumuş
kardeşleri varsa birbirlerine destek olup belki sizin yeni evli olduğunuzu düşünüp biraz toleranslı olabilrler

sen kendi annenin bu durumda olduğunu düşünsene sen ne kadar bırakabilirdin anneni

nasıl olsa bu süreç bitecek
bence kendini bu kadar bunlatıp üzme

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
canim inan okurken karsi tarafa cok kizdim:kizdim:
neden sadece esin gidiyor tamam tabikide o da gidicek ama sadece onu kullaniyorlar besbelli:dertli:
sonucta artik bekar degil evli ve sorumluklari var :uzgun:
kayinvalidende cok mizmiz sanirim bazi insanlar hastalik hastasidilar resmen :zonk:
Allah yardimcin olsun canim gecenki konunuda hatirlatiyorum sizde kalmak istemisti bakiciyla falan :dertli:
yatalak falan degil sonucta fazla naz yapmasin oda:dertli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar