Panteriniz yarın ameliyat oluyor!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tepki
914
saol canım
ben sana baştan anlatayım o zman benim 3 yıldır falan ara ara baş agrım vardı sinüzitten şüpheleniyordum bide kronik alerjim var sesim hep mekaniktir nsem aile hekimimiz kbbye yönlendirdi
gittim röntgen cekirttik dr septum deviasyonu dedi seninkinden yani bide artı olarak et varmiş
2 ilaç verdi bunları kullan sonra ameliyat dedi ister lokal ister genel anestezi o sana kalmış dedi ben ameliyat konusunda tecrübeli oldugum için geneli tercih ettim ilaclarım bitti ameliyat gününü kararlaşırdık salı günü gittim 9:30da ameliyathaneye girdim 10.30da cıktım ayılıp bayılma süresinide hesapla yaklasık yarım saat sürmüş anla yani benim hırlama horlama veya salya gibi şikayetim yoktu ama genelde oluyormus
nsem odama cıkardılar ilk 1 saat acım oldu yalan söyliyemem ve narkoz var diyede agrı kesici vermediler burnumda tampon vardı ama öyle korkulcak gibi degil 1 saat sonra agrı kesici ignemi vurdular 1 gece yattım sabah tamponlarım çıktı hiç acımadı korkma
agrı kesici antibiyotik ve deniz suyu verdi dr um onları kullanıyorum hareket yasak su degmesi yasak bol bol ıstırahat dedi bugun ilk kontrolum vardı dr iileşme sürecinin güzel oldugunu söyledi ptesi tekrar gidecegim ilaclı tampon uygulayacakmış böle işte
not:burnumun dış bölgesinde dikişim yok amelıyat sonrası morarma şişme gibi sorunlar olmadı 3 parca kemikçik 2 parca et parcası cıkartılmış kimse ameliyat olduguma inamıyor dısarda maske ile dolasıyorum (soguktan korumak icin)tamponlar cıkartırken acımadı 2. gun hafıf hafif nefes alabıldım ama veremedim
bugun cok rahat alıyorum başka sorun varsa cevaplarım canım :hulya:
he eger bana sorarsan hiç bekleme hemen ol derim
töbe yarabbim ne demek nefessiz kalcam falan Allah korusun deli ya-kizgin

geçmiş olsun tekrar panter...bana da hem septum deviasyonu hem de et var dedi biliyormusun yani aynı dertten muzdaripiz :kptmya: ama genel ile yapmıyorlarmış benim doktor çok ii ama lokal yapıyorlarmış ..ben o yüzden tırsıyorum ..lokal ile olanlar var tak tak sesleri duyuyormuşsun ..ben hayatta o şekilde ameliyat olmama ..kalkar kaçarım masadan valla :kptmya: hatta kaç gece rüyama girdi ..tam ameliyat esnasında kaçıyormuşum :kptmya: eskiden dişçiden çok kaçardım hem de tam çekeceği sırada o yüzden kaçmaya alışkınım:kptmya:
benim hırlamam var .hele geceleri eşim sesine uyanıyormuş çok şiddetli değil ama hır hırım hep :kptmya: burnumun içi hep dolu bu da nefes almamı engelliyor...
gece nefes alamayınca uyanıp kalkıyorum burnumu temizleyip yatıyorum yoksa nefes alamıyorum :mendil:
bir de bizim doktor estetik de yapalım ikisini bir çıkartalım diyor :kptmya:
estetikle falan uğraşamam da bu ameliyat beni ürkütüyor...
olursam da genel anestezi ile olurum zaten ..
hadi bakalım darısı başıma diyeyim ..
sen ameliyattan sonra bir süre sonra bir fark oldumu rahatladınmı onları paylaşırsın da bana da önbilgi olur ...:kptmya:

Tepki
914
sanada geçmş olsun cnm,
panterden bi gün öncesi benim kardeşimde benzer ameliyat oldu,
dediğin gibi hamilelik gelmeden kurtulaım dedi,
bence hiç durma ,kardeşimin tamponları 2 gün durduu için biraz sıkıntı yaşadı ama sonrası rahat,
bu ameliyatı yaşayanların sonradan dedikleri ,keşki daa önce olsaymışımmış biliyo musun:sarilma:

sağolasın...herkes doktoru çok ii diyor bir de roş. hastalarıyla görüştüm de 10 kişiye yakın ..hepsi çok övüyorlar ...doktor devlet hastahanesinde ama 2 senede 3000 tane burun ameliyatı yapmış ..isteyene estetik de yapıyormuş :kptmya: çok ii bir adam ..aslında o hastahanede iken bu işi ona yaptırmak çok mantıklı da ne bileyim yaaa tırsıyorum işte ...ben laserle göz ameliyatı olurken de çok tırsmıştım ama olduktan sonra da iiki olmuşm dedim ..bu da kesin öyle olacak da ne zaman cesaret edeceğim orası malum:kptmya:

G

guzelcem

Misafir
pantercik hoşgeldin canısı:) çok şükürler olsun ki iyisin ALLAH derman versin sana acil şifalar diliyorum...

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
kız ne birazı çok iim ben nasıl hastayım bilmiyom zaten ne agrım ne sızım hiçbişeyim yok
evdekilere nazlanayım diyom onu bile yapamıyorum
çok iim bebegim Allah'ıma şükürler olsun[/QUOTE]

cok sukur bitanem,hep boyle iyi ol insallah,,,

OP
panter

panter

Daimi Üye
Tepki
9.509
sanada geçmş olsun cnm,
panterden bi gün öncesi benim kardeşimde benzer ameliyat oldu,
dediğin gibi hamilelik gelmeden kurtulaım dedi,
bence hiç durma ,kardeşimin tamponları 2 gün durduu için biraz sıkıntı yaşadı ama sonrası rahat,
bu ameliyatı yaşayanların sonradan dedikleri ,keşki daa önce olsaymışımmış biliyo musun:sarilma:

şaşırdım pantişim ,senin için sevindimde,çabık kurtulmuşsun
kardeşimin tamponları 2 gün boyunca çıkarılmadı,
sona dr un yanına gidip çıkarttırdı,
bide dışarda dikişide var ama çok düzgün,ipler eriip gitçekmş:kahve:
ay roşum benim dr Allah razı olsun o kadar güzel anlattı okadar güzel herşey gelişti ki çok şükür
benim tampon 1 günde çıktı
burnumun dışında da dikişim yok bacına da tekrar tekrar geçmiş olsun bebegim benim
geçmiş olsun tekrar panter...bana da hem septum deviasyonu hem de et var dedi biliyormusun yani aynı dertten muzdaripiz :kptmya: ama genel ile yapmıyorlarmış benim doktor çok ii ama lokal yapıyorlarmış ..ben o yüzden tırsıyorum ..lokal ile olanlar var tak tak sesleri duyuyormuşsun ..ben hayatta o şekilde ameliyat olmama ..kalkar kaçarım masadan valla :kptmya: hatta kaç gece rüyama girdi ..tam ameliyat esnasında kaçıyormuşum :kptmya: eskiden dişçiden çok kaçardım hem de tam çekeceği sırada o yüzden kaçmaya alışkınım:kptmya:
benim hırlamam var .hele geceleri eşim sesine uyanıyormuş çok şiddetli değil ama hır hırım hep :kptmya: burnumun içi hep dolu bu da nefes almamı engelliyor...
gece nefes alamayınca uyanıp kalkıyorum burnumu temizleyip yatıyorum yoksa nefes alamıyorum :mendil:
bir de bizim doktor estetik de yapalım ikisini bir çıkartalım diyor :kptmya:
estetikle falan uğraşamam da bu ameliyat beni ürkütüyor...
olursam da genel anestezi ile olurum zaten ..
hadi bakalım darısı başıma diyeyim ..
sen ameliyattan sonra bir süre sonra bir fark oldumu rahatladınmı onları paylaşırsın da bana da önbilgi olur ...:kptmya:
gıcık akıl vermek gibi olmasın ama başka bi dr daha mi görünsen
burnunda şekil bozuklugun çok mu
ben dr ilk gittgimde tercihimi bana bıraktı
daha oncede yazdım benim nefes sorunum çok yoktu ama dayanılmaz baş agrım ve mekanik ses sorunum vardı
korku kötü tabiii
ii düşünüp karar vermek gerek
şimdiki aklım olsa agrım başlar başlamaz giderdim geçmiş olsun sana da canım:hasta:
dedigim gibi şu an deniz suyu kullanıyorum mukoza olmadıgı sürece nefes alıyorum ama öyle ohhhhhhh şeklinde degil dikişlerim taze ama buna da şükür-kop
pantercik hoşgeldin canısı:) çok şükürler olsun ki iyisin ALLAH derman versin sana acil şifalar diliyorum...
saol canım teşekkür ederim
kız ne birazı çok iim ben nasıl hastayım bilmiyom zaten ne agrım ne sızım hiçbişeyim yok
evdekilere nazlanayım diyom onu bile yapamıyorum
çok iim bebegim Allah'ıma şükürler olsun

cok sukur bitanem,hep boyle iyi ol insallah,,,[/QUOTE]
inşallah bebegim inşallah

Tepki
914
gıcık akıl vermek gibi olmasın ama başka bi dr daha mi görünsen
burnunda şekil bozuklugun çok mu
ben dr ilk gittgimde tercihimi bana bıraktı
daha oncede yazdım benim nefes sorunum çok yoktu ama dayanılmaz baş agrım ve mekanik ses sorunum vardı
korku kötü tabiii
ii düşünüp karar vermek gerek
şimdiki aklım olsa agrım başlar başlamaz giderdim geçmiş olsun sana da canım:hasta:
dedigim gibi şu an deniz suyu kullanıyorum mukoza olmadıgı sürece nefes alıyorum ama öyle ohhhhhhh şeklinde degil dikişlerim taze ama buna da şükür-kop

,,
[/QUOTE]
yok şekil bozukluğu yok biraz lazlık var hafiften ama estetik olmam zaten ...başka doktorlara da gideceğim zaten panter ..iice araştırmadan ameliyat olmam ..önern için sağol ...

OP
panter

panter

Daimi Üye
Tepki
9.509
yok şekil bozukluğu yok biraz lazlık var hafiften ama estetik olmam zaten ...başka doktorlara da gideceğim zaten panter ..iice araştırmadan ameliyat olmam ..önern için sağol ...[/QUOTE]

:kptmya::kptmya:lazlık var he:kptmya::kptmya:
git canım sonucta can bu
bi kıyafet için bile magaza magaza dolanıyoruz saglık bu başka işe benzemez:hulya:

OP
panter

panter

Daimi Üye
Tepki
9.509
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar