Özlem Dolu Mektup Yarışması Oylamaları

Özlem Dolu Mektup Yarışması Oylamaları

• Kullanılan toplam oy
    63
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Sizi baya bir beklettim farkındayım ama işlerimin yoğunluğu sebebi ile evet konuyu açmakta biraz geç kaldım..
Daha fazla sizi bekletmeden hemen konuyu açmak ve anketi başlatmak istiyorum..Bu kadar beklemek yeter,değil mi ama:salincak:

Tam 8 tane kendi duyguları katılmış ve yazılmış birbirinden hüzün dolu mektuplar karşınızda ve sizlerle:gitme:..

Tema:Özlem Dolu Mektup Yarışması
Oylama Başlangıcı : 25.02.2010
Oylama Bitiş:15.03.2010

Pamuk eller oylara.....

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
1.ADAY :Şahmaran:gitme:

Sıfırlamak İstiyorum,Hayatımı ve Yaşama Dair Herşeyimi

Sebepsiz yere başladı herşey..
Belki içimizde büyüttüğümüz hırsımız ve sinirimiz bizi bu duruma getirdi...
Alışık değildim çünkü beni yalnızlığa terkedişine...
Alışık değildim böylesine bir acıyı yaşamaya...

Olmuştu bir kere,yüzümüze bile bakmyorduk artık..
Korkuyorduk belki de yüzyüze gelmeye..
Ama ben susup içime atamıyorum
Kanayın yaramı içime akıtamıyorum..
Ama sen hep susmayı tercih ettin ve beni yalnızlığa terk ettin..

Bana arkanı döndün,acı acı hıçkırıklara boğuldun..
Süzlüyordu o gözyaşların ama ben görmüyordum
Belkide...belkide görmeye korkuyordum..
Çünkü hiç bir erkek karşımda ağlamamıştı..
Babam dan bilirim aslan gibi kükrerdi babam bizlere ve ''erkekler ağlamaz'' derdi
Ama neden ağlıyorsun peki,bu akıttığın gözyaşları pişmanlıktanmı akıyor yoksa..

Hayatımızdaki keşkeleri çıkarıp atamadık bir türlü, atamadık.......
Sen arkanı dönüp ağlarken ben ise çaresizce bekliyordum
Yanına bile yaklaşamıyor,sadece beklemeyi yeğliyordum..
Sen ağlıyordun içindekini böyle akıtıyordun belki de ama
Ama ben o gözyaşlarında boğuldum,ilk defa ölmek istedim,
Geride bırakacağım sevenleri hiç düşünmeden ölmek istedim..

Sınırsızca herşeyi silmiştim oysa ki senin için
geçmişe dair ne bir dostum ne bir arkadaşım kalmıştı
Senin için ailemi bile sildim o beni büyüten anamı,beni sarıp sarmayalan babamı..
Bana babam 'anam' derdi annesinin ismiydim çünkü
Ablam ana yarısıydı o benim için..abim deli yürek abim..kardeşlerim hepsi senin için silinmişti hayatımdan..
Şimdi bunları düşündükçe içimin nasıl yandığını , yüreğimin nasıl sızladığını ve ağrıdığını bu acının bana nasıl ağır geldiğini...

Ben sadece sana aittim..Ben sadece senin için..Seni mutlu etmek için vardım..Ne oldu neden oldu..Böylesine acı bir tecrübe yaşadım..Hani söz vermiştik ya birbirimize..Gözyaşı olmayacaktı,terkedilişler hayatımızda hiç olmayacaktı..Sadece gülümseyen gözler olacaktı hayatımızda,gülümseyen yüzler olacaktı...Ner de hani nerde...

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
2.ADAY - kSo :gitme:

Hasret kalmakmış özlemekmiş

merhaba diyorum merhaba nasıl nerden başlamalıyım bilmiyorum
içimdekileri anlatmaya başlamak ne kadar zormuş içimdeki sırrı dışa vuramıyorum
dilim dolanıyor,gözlerim doluyor,ellerim titriyor kalemi tutarken

içimdeki isyanı ,sevgiyi ve özlemi anlatmayı istiyorum güçlü durmak değil oyuncagı kırılmış çocuklar gibi aglamak istiyorum.Ben güçlü durmayı senden öğrendim ama senin özlemin karşısında yıkıldı bu tabu özür dilerim.
Geçen rüyamda sen vardın saçımı okşadın uyandım hemen ürperdi her bir yanım saçımda gezdirdim elimi belki sıcaklığını duyarım diye ben seni çok özledim.
İçim acıyor adını her duydugumda hani derlerya burnumun diregi sızlıyor eskiden gülerdim bu söze ama sızlıyormuş özleminle öğrendim bunuda.

En acısıda zaman çare değil bu özleme zaman daha da acıta acıta kanata kanata büyütüyor içimdeki bu özlemi.sensiz kaç bayram kaç yaşgünüm geçti hani senin asla unutmadığın kaç yaşgünüm sensiz geçti yeni bir yaşgünümde kapıda geldi yine sensizmi geçirecegim bu günü
Ama sensiz özleminle girmek tat vermiyor yeni bir yaşa yeni umutlara.
İçim acıyor hani sen bana kıyamazdın nazlındım akıllı güçlü kızındım sensiz yalan bunlar
BABA ben sensiz kolsuz akılsız cansız biçareyim SENİ ÇOK ÖZLEDİM

Unutmadan BABACIĞIM o küçük kızın büyüdü sensiz elleri ayakları yüregi kanaya kanaya büyüdü ve anneyim artık kızımı görüyormusun oralardan annem geçende dediki baban kızını görse çok severdi severdin değimli baba beni sevdiğin gibi ellerim üşüdüğünde nasılda ısıtırdın avuçlarında onunda ellerini ısıtırdın

AMA GİDİŞİNLE DEĞİL ELLERİM YÜREĞİMDE SOĞUDU ARTIK ÖZLEMİNLE HEP ÜŞÜYORUM

CANIM BABAMA

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
3.ADAY - melek25:gitme:

Küçük Meleğime;

Benim küçük meleğim ,öyle büyüksün ki içimde...
Öyle bir özlemle bekliyorum ki seni ...
Anlamazdım önceleri bebek sahibi olmak için yanıp tutuşanları senin sevgin içime düşene kadar ; anlamazdım gözyaşı dökenleri geceleri gözlerim senin içine yaşlarla dolana , her gördüğümde bebekte içim cız edene kadar...
Gelecek misin meleğim bana ,mis kokunu duyurucak mısın annene , kalbimin yanlızlığına ortak olacak mısın annem ?
Sen gelmeden hissettim sanki seni ,minik kızım olacaksın benim, adın bile hazır annem MELEK 'imsin benim ,küçük meleğimsin...
Sana ne çok şeyler yazmak isterim, ama hiç bir kelime anlatmaz annem seni ne kadar sevdiğimi ,ne kadar beklediğimi ,ne kadar istediğimi..
Tatlı meleğimsin sen ,mis kokulum ,bitanemsin...
Çok bekletme annem beni seni çok seviyorum küçük meleğim

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
4.ADAY - Yarışma Birincimiz bitter_im :gitme:

Sen Halen Benimlesin Annem:

Heyecanla koştum o dik yokuşu hiç durmadan koştum ablam bagırıyordu dur düşeceksin diye dinlemedim.
Sonunda cıktım tepeye annem ben geldim başucuna hersene oldugu gibi yine karşındayım büyümüşmüyüm annem ?
Dışım büyüyor ama içimdeki çocuk sen gittin gideli aynı seyleri sayıklıyor Annem bana masal anlattıgın o günleri sacımı oksardın uyuya kalırdım bana zorla süt içirirdin ya
Ben hiç sevmezdim sütü ama simdi her içisimde aklıma geliyor keşke mızmızlanmasaydım diyorum ya hayır kızma bana aglama deme tutamadım kendimi annem
Tamam aglamıcam kucagına geleyim mi annem ?
Uzanıyorum sadece toprak var evet aramızda ama ben seni yine hissediyorum sıcacıksın kapattım gözlerimi .. Bir elin saclarımı okşuyor yine diger elin belimi sarmış
Kulagıma birşeyler mi fısıldıyorsun ? biliyorum melegini sende çok özledin
annecim mezarında cicek otlar çıkmış hepsini toplayıp cantamla evime götürecegim başucuma koyacağım hepsini geceleri bana senin gibi masal anlatırlar
Ablam cagırıyor annem hadi gidelim diyor
Yaaa hayırrrrr git deme bana annem 2 dakika daha durayım nolurrr
Aglamıyorum işte bu kez aglamıcam senide üzmicem söz..
Arkamı döndügümde nereden bilecekti agladıgımı degilmi ?
Allaha emanetsin anne'm meleginde öyle.. HoşçakaL annem hoşçakaL .. yine gelecegim melegin seni çok özledi çok seviyor ...

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
5.ADAY - sıladayım:gitme:

En büyük hasretime;

Enbüyük hasretime yani sana canım kardeşim nasılsın iyimisin canm kardeşim biliyorumki bu yazdıklarım asla eline geçmiyecek okuyamıyacaksın belkide ama kalbimi bildiğin için bu satırlara da döktüğüm hasretimi biliyorsun canım Kardeşim seninle ayrılalı tam 10 sene olmuş dilde nekadar kolay söyleniyor değilmi çiğdem im koskoca 10yıl ben hala senin yokluğuna alışamdım ablacım seninle birlikte geçirdiğimiz o güzel günler acısıda oldu tatlısı da oysa biz küçükken ne derlerdi bize hatırlarmısın ablacım ikiz gibisiniz kardeşlerin huyları
bukadarmı birbirine benzer yada hiçmi birbirinize kırılmazsınız etrafımızdakiler kendi çocuklarına hep bizi örnek gösterirlerdi ablam canım kardeşim sensizliğin acısı okadar büyükki içimde bunu nekadar kağıda döksemde anlatamamki hatırlıyorumda mervemi dünyaya getirdiğim gün bir türlü onu doyuramıyordum olmuyordu saatlerce ikimizlede uğraşıyordun çocuk bir tutsada karnını doyursa diye baktıınki olmadı yiğenini alıp kendin doyurmuştun sonrada dönüp bana abla bak artık kaan ile merve süt kardeş oldular demiştin canıım benim bu satırları sana yazıyorum seni çok özlüyorum biz hiç ayrı kalmayı sevmezdikki sen gurbete gittiğğinde bile hep birlikteydik sonra bende gurbete gittim ve ikimizinde sürekli ettiğimiz dua allahım ne olur ikimizde aynı yerde olalım iki kardeşde aileden uzaktayız hiç değilse biz birlikte olalım diye rabbim dualarımızı kabul etti çiğdem ikimizde aynı şehirdeydik artık ve dünyalar bizim olmuştu artıık hergünümüz birlikte geçiyordu çocuklarımızı birlikte büyütcektik ben sözümde durmayı çok istedim canım kardeşim ama olmadı sana yazdım satırlarda kağıdıım sırılsıklam oldu şimdi gözlerimin yaşı hala dinmiyor çiğdem sensizlik öyle derinden yaralııyorki kalbimi rabbime isyan etmiyorum çevremdekiler hep söylüyor üzülme artık diye rabbim onu daha çok seviyormuş ki yanına almış ama bunu kalbime dinletemiyorumki dinlemiyorki şimdi ben sana kavuşacağım günü beklyorum canım ebediyete Artık bizi hiç kimse ayııramıycak değilmi canım kardeşim seni çok seviyorum
Çitlenbiğim sana böyle seslenirdim değilmi sende bana ablacım artıık büyüdüm halamı senin çitlenbiğinim derdin evet ablacım sen benim hep çitlenbiğim olarak kalacaksıın
SENİ ÇOK SEVİYOR VE ÖZLÜYORUM CANIM ÇİTLENBİĞİM

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
6.ADAY - incitanemtuana:gitme:

Daha kücüktüm belkide hala anne ve babama muhtactim

Ben hatirlamiyorum ama annem bana cok kizip beni dövdügünde
Sen bana el kaldiramazsin biliyosun ki burda yasak sikayet edersem beni sizin elinizden alirlar demisim ve annem o kizginlikla beni köye anneanem ve dedemin yanina yollamis diger iki kardeslerim ise annemlerleydi cok sevmeme ragmen ne cok zorlanmistim.
Annem yok,babam yok cok sevdigim kardeslerim yok birden yapayalniz kalmistim
Sadece anneanem dedem ve büyükanneanemle kücüktüm cocukdum daha ben eger öyle söylediysem bile bilincli dememisimdir
Allah razi olsun ücüde bana cok düskün gözleri gibi bakiyolar üstüme titriyorlardi
Çok sevmeme ragmen yinede bir yanm eksikti bir dedigim iki edilmez ailemin yaninda olmadigim kadar simartilirdim ama yetmiyodu ki cocuktum daha
telefon geldiginde gözlerim dolu dolu dinler buruklukla yinede belli etmemeye calisir aglamamak icin kendimi zor tutardim.Ara ara dedemler 3 ayligina giderlerdi annemlerin teyzmlerin ve dayimlarin yanina iste ozaman dahada yalniz kalirdim sadece ben ve büyükanneanem nekadar bana ilgi göstersede nekadar üstüme titresede yok olmuyor.
Şunu istiyorum dedigim an koynundan hic sakinmadan fazlasiyla parayi verir kos bakalim dogru bakkala ne istiyosan al gel derdi ama yetmiyodu,nedenmi kapi disari cikmama izin verilmiyo cocuk diyebilcegim kimseyle görüsemiyodum
cünkü ben onlarin emanetiydim ya bana bisey olursa diye 4duvar icine tikili kaliyodum.
Bana özel salincaklar kurulmustu dedem yavru inek bile almisti vakit geciriim diye dedemlerin yoklugu genelde kis aylarina denk geliyodu soba tek odada yanardi ozamanlar büyük annenemde gece oldumu ikimize yere dösek yapar beni üsümiim hasta olmiim diye zorla koynuna sokardi sanki bogulur nefes alamazdim.
Teninin kokusu bana agir gelirdi istemezdim ama nafile o dinlemezdi bile beni
simdi ise büyükanneanem hayatta diil ne cok özlüyorum SENI bana gözün gibi bakisini bir dedigimi iki etmeyisini benimle ilgilnisini sapasaglamdin oysa biyanda bacagin kangren oldu kesildi ve sonrada cok yasamadin ne yazikki ahhhh simdi hayatta olsan sana anneanecigim bak ben büyüdüm yavrum bile oldu diyebilsemm.
Onu seninle tanistirabilseydim keske senin gidisin beni gercekten cok etkiledi
cünkü torunlarinin torunu olarak en cok benimle biarada oldun en cok ben seninleydim evde yalniz kaldigimizda birbirimize kenetlenirdik özledim seni be anneanem keske hayatta olsan.
Keske o ter kokulu teninin kokusunu yine icime cekebilsem keskelerle olmuyo ne yazikki.
İnsaallah nur icinde yatiyosundur
İnsaallah mekanin cennetdir
Topragin bol olsun canim
Gözün gibi baktigin kücük torunun simdi büyüdü anneane kocaman kiz oldu evlendi cocuk sahibi bile oldu ama sen yoktun insaallah bulusmak nasip olur seninle canim benimmmmmmmmmmm.
Nur icinde yat
Mekanin cennet
Topragin bol olsun

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
7.ADAY - Fındık Kurdu :gitme:

Erken Kaybettiğim Canım Anneme...

Bitanem, annelerin en güzeli...Sana olan hasretimi özlemimi nasıl anlatıcam,kelimelere nasıl sığdırıcam bilemiyorum...

Bizi bırakıp gittiğinde 9 yaşındaydım...Sana en çok ihtiyaç duyduğum zaman da Rabbim seni benden daha çok seviyomuş ki erkenden yanına aldı...Sen de böyle olsun istemezdin bilyorum annecim..Kim meleklerini bırakıp gitmek ister ki...

Sana söylemek istediğim o kadar çok şey var ki..Senle paylaşmak istediğim..Sen hayatımızdan gideli koskoca 16 sene geçti...Herşey öyle çabuk değişti ki annecim..

Sensiz herşeyi yarım yaşıyorum,herşeyim anlamsız kalıyo..Senle paylaşmak istediğim o kadar çok şey var ki..Beni duyduğunu gördüğünü biliyorum meleğim...Hissediyorum...Bu mektubu yazarken yanımda olduğunu senin de beni yalnız bırakmadığını bildiğim gibi...

Anneler yavrularını hiç bir zaman yalnız bırakmaz çünki, değil mi annem...

Evlendim annecim,tatlı mı tatlı bi torunun oldu...Görseydin çok severdin...Bana seni hatırlatıyo..Anne olunca insan annesini daha iyi anlıyomuş...Ben de seni anlıyorum annecim şimdi..Ama bunu sana söyleyemiyorum.

Bazen kızıma bakıp kokruyorum annecim..Annelerin kaderi kızlarına geçermiş derler ya..Ben de onu bırakıp gitmek zorunda kalırsam diye inan çok korkuyorum...Takdiri ilahi tabi,vakit geldiğinde hepimiz gideceğiz ebedi istirahat yerimize...ama zamansız, onu savunmasız bırakıp gitmekten çok ama çok korkuyorum annecim..

Allah'ıma duam onu kendi ayakları üzerinde durup güvenebileceğim birine emanet ettikten sonra beni bu dünyadan alması...Annesizlik çok kötü,çok zor annem...Bunu birtek yaşayanlar anlar...

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
8.ADAY - AYPARÇASI :gitme:

Anneme Babama ve Tüm Aileme.......
Sizleri çok ama çok özledim.Annem güzel annem vefakar,cefakar,fedakar annem.Benim mutluluğum için benden uzak olmayı göze alan Hacı annem benim.Babam, ömrümde ilk defa gözyaşı akttığını gördüğüm sebebi ben olan, gözyaşları değerli babam.Her mutsuz anımda gözyaşları aklıma gelen babam.Seni çok seviyorum.Kardeşlerim hepinizi çok çok çok özlüyorum.Mutluyum ama yarım bir tarafım.
Sanki hep bir tarafım beni affetmeyeceğinizi söylüyor sizi bırakıp buralara geldiğim için.Ben ki annemden babamdan ve ailemden bir gün bile ayrı geçiremezken şimdi sizleri göreceğim günleri iple çeker oldum.İçimdeki özlemi sevgiyi anlatacak kelimeler bulmakta zorlansamda sizler için her an dua ediyorum.Buraya ilk geldiğimde kafesteyim zannettim.O kadar zor günler geçirdim ki her telefonu elime aldığımda telefonun ekran koruyucusundaki resminizi gördükçe hıçkırıklara boğuldum ve her defasında armaktan vazgeçtim.Gözyaşlarımı içime akıttım üzmemek için.
Annem,babam,canlarım özürdilerim,özürdilerim,özürdilerim.Sizlerden uzakta olduğum için.Allahım bana yardım et kararımdan hiçbir zaman pişmanlık duymamam için.Her günün sonunda dua ediyorum bir günü daha sağlıkla bitirdiğimiz için.
İnsan kaderiyle doğarmış.O çizgi hiç şaşmıyor.Benimde kaderimde özlem ,hasret çekmek varmış.O kadar zor ki.Tek tesellim dualarım.Sizler için ne yapsam ne düşünsem ne kadar dua etsem azdır biliyorum.Ama tek tesellim olan dualarımda diyorum ki Allah sizleri başımızdan eksik etmesin her daim sağlıklı,huzurlu ve mutlu etsin.Kimseyede özlem çektirmesin

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
[/COLORmektupları okudum okudum ve gözyaşlarım durmuyor şuanda kızlar neler yaşamışız oysa neler nasıl acıları içimizde barındırıyormuşuz karar veremedim hala hepside okadar duygulu ve hüzünliki şuan karar veremiyorum daha sonra vereceğim kararımı hepinizin kağıda döktüğü özlemler beni çok derinden üzdü inanın yüreğinize sağlık:gitme::gitme:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar