Nişanda erkeğe takı takılır mı??

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Her yörenin geleneği faklı, kimisi birşey takar kimisi takmaz.
Bence nişanlının geleneklerinde nişanda ne takılıyorsa onu takmanız kafi, takılmıyorsa da takmazsınız. Ha oldu ki içinizden geçti birşey takmak istediniz takarsınız, kim ne diyebilir? :panter:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.652
Benim nişanımda nişanlım kendisi aldı saatini biz birtek alyansını almıştık. Bana takı takılırkende damada anneannesi 100tl takmıştı banada 100tl taktı ben muhammedden aldim onuda ne ka aç gözlüymüşüm :kahkaha:

catpat

Aktif Üye
Tepki
162
evet bende merak ediyorum takılırmı taklmazmı biz erkeğe takılıcak diye hiç birşey konuşmadık aslında...

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
biz de ailecek buna benzer şeyler düşünüyoruz.bizim durum farklı ama biz damadın kızkardeşinin ailesi konumundayız.geline ne taksak normal kaçar veya bizim takmamız lazım mı yoksa sadece damadın anne babası mı takar :acep:

semaguner2015

Yeni Üye
Tepki
7
@umel ha ama bak büyük nişan yapılacaksa çok misafir gelirse erkeğe de kıza da takılır. Aile arasında pek önemli değil. Benim gördüğüm kadarıyla böyle :)

Tepki
5
bizde nişanda damada kayınpeder ya saat takar ya da ona eş değer bir hediye verir. Ayrıca nişanda giydiği takım elbise, ayakkabı, aksesuar vs hepsini kayınpeder karşılar. Aslında daha yüksek değerde şeyler alanlarda olmuştu zamanında, herkes durumuna göre yapıyor bir şeyler ama boş geçilmez diye biliyorum canım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar