Nişanda erkeğe takı takılır mı??

umel

Üye
Tepki
49
Arkadaşlar nişanda kıza takı takıldığını biliyorum ama erkek için kimileri takılır kimileri takılmaz diyor..siz bu konu hakkında ne biliyorsunuz?? evli arkadaşlar siz nişanda takı taktıysanız ne taktınız..şimdiden teşekkürler herkesee..:teytey:

H

Hera

Misafir
Evimizde Aile arasında oldu Nişanım eşime de hiçbirşey takmadık ne takıcaz geline takılır damada takılmaz bizde öyle bir adet yok geline önem verilir bizde Düğünde de saat takılır damada yada ne arzu ederse :zuzu:

OP
umel

umel

Üye
Tepki
49
Evimizde Aile arasında oldu Nişanım eşime de hiçbirşey takmadık ne takıcaz geline takılır damada takılmaz bizde öyle bir adet yok geline önem verilir bizde Düğünde de saat takılır damada yada ne arzu ederse :zuzu:

ailen sana taktı mı peki canım..ben başka forumlarda falan okudum da şaşırdım..saat falan takan var yani..ben de onlar düğünde takılır diye biliyorm nişanda takarsan düğünde ne takacaksn ama bilezik mi..:hihi:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Damada takı düğünde takılır benim bildiğim.saat,altın,para olur .Nişanda takılmaz hatta ben kıza bile nişanda takı takılmasına karşıyım.Yalnız alyans olmalı takılan.

OP
umel

umel

Üye
Tepki
49
Damada takı düğünde takılır benim bildiğim.saat,altın,para olur .Nişanda takılmaz hatta ben kıza bile nişanda takı takılmasına karşıyım.Yalnız alyans olmalı takılan.

yok ablacım yaa nişanda kıza takılsın..:panter: zaten onun amacı çeyizine destek olması..tabi nişanda bilezik takarlarsa onu bozdurmak ayıp olmaz mı o tartışılır..ama damada takılması bana da garip geliyor o yüzden sormak istedim sizlere..:lilav:

H

Hera

Misafir
evet Ayser ablaya katılıyorum Nişanda Kıza takı takılmasına bende karşıyım gereksiz Alyans yeter Çünkü zaten Eşim Pırlantamı takmıştı Nişan dan Önce evlilik teklifnde bulunduğu Gece o yüzden benim ailem ona düğünde Taktı Kayın valdem de Kendi Arzu etmiş istemiş Nişan gecemde Altın bir Bileklik Taktı bana ama takmasada Olurdu Sağolsun onun nezaketiydi ben beklimiyordum gerek yok dediğim gibi eşim zaten fazlasıyla yapıyor..

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
yok ablacım yaa nişanda kıza takılsın..:panter: zaten onun amacı çeyizine destek olması..tabi nişanda bilezik takarlarsa onu bozdurmak ayıp olmaz mı o tartışılır..ama damada takılması bana da garip geliyor o yüzden sormak istedim sizlere..:lilav:

Umel tabiki soracaksın burda fikirler paylaşılıyor ben bile oğlan evlendirdiğim halde şimdi kızımda bocalıyorum.bende bohça yapmak istiyorum mesela ne zaman vereceğim nasıl vereceğim diye düşünüyorum.

OP
umel

umel

Üye
Tepki
49
evet Ayser ablaya katılıyorum Nişanda Kıza takı takılmasına bende karşıyım gereksiz Alyans yeter Çünkü zaten Eşim Pırlantamı takmıştı Nişan dan Önce evlilik teklifnde bulunduğu Gece o yüzden benim ailem ona düğünde Taktı Kayın valdem de Kendi Arzu etmiş istemiş Nişan gecemde Altın bir Bileklik Taktı bana ama takmasada Olurdu Sağolsun onun nezaketiydi ben beklimiyordum gerek yok dediğim gibi eşim zaten fazlasıyla yapıyor..

aslında ben de takı takılmasına karşıyım ama karşı taraf yapınca biz de mi yapmalıyız diye soruyor insan kendine..benim kayınvalidemler sözümde iki bilezik bir küpe takmışlardı bana..artık nişanda ne olur bilemiyorum..o yüzden biz takmasak nasıl algılanır diye merak ediyorum doğrusu..

OP
umel

umel

Üye
Tepki
49
Umel tabiki soracaksın burda fikirler paylaşılıyor ben bile oğlan evlendirdiğim halde şimdi kızımda bocalıyorum.bende bohça yapmak istiyorum mesela ne zaman vereceğim nasıl vereceğim diye düşünüyorum.

Ayser ablam bize ayrı size ayrı dert valla Allah kolaylık versin size de..bütün çileyi anneler çekiyor aslında..siz nişanda takı takmayı düşünmüyorsunuz herhalde değil mi..

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Ben nişanda gelinime bilezik takmıştım.ayrıca gelin için alınacak elbise ayakkabı terlik çamaşır gibi ne varsa nişanda almıştım.
düğününde de sabahlık ve havlu takımı bornoz aldım.
Ben çok hevesli idim kınaya onun için kına için ne varsa aldım.

H

Hera

Misafir
Banada eşim aldı Kınaya her şeyimi her şeyimi eşimle karar verdik ailemiz bize Bana bıraktı eşimle çıktık gönlümden ne geçiyorsa aldı eşim :eek:ky:

OP
umel

umel

Üye
Tepki
49
Ben nişanda gelinime bilezik takmıştım.ayrıca gelin için alınacak elbise ayakkabı terlik çamaşır gibi ne varsa nişanda almıştım.
düğününde de sabahlık ve havlu takımı bornoz aldım.
Ben çok hevesli idim kınaya onun için kına için ne varsa aldım.

ne güzel herkes böyle kaynana bulur inşallah..-rgulu peki gelininizin ailesi oğlunuza bişey takmış mıydıı?? :)

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Hayır hatta takımını bile aldırmadı düğünde alındı damatlık.
Damada nişanda takı takmasanda olur bide buna takılma umel.
Bunlar teferruat gönüller kırılmasın.::huhuu:

OP
umel

umel

Üye
Tepki
49
Hayır hatta takımını bile aldırmadı düğünde alındı damatlık.
Damada nişanda takı takmasanda olur bide buna takılma umel.
Bunlar teferruat gönüller kırılmasın.::huhuu:

doğru söylüyorsun ablacım..zaten nişan takıları kıza verilirmiş o yüzden de biraz saçma damada takılması bence..madem takılar bana gelecek o zaman takmamızın ne mantığı var ki..:lilav:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
canım nişanda saat takılırsa düğünde ne takılacak damada?? :)

Valla damadın ailesi kıza bişey takıyorsa kız tarafıda birşey takması lazım saat dışında başka ne olur ki o zaman para takar o da bana çok garip gelir nedense hafif kaçarmı bilmem ama şık bir kaliteli kol düğmesi falanda olur...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar