Ne yapacagimi sasirdim

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Sahmaran aynen oyle canim, bi bakiyorum sariliyorlar opuyorlar birbirlerini bi bakiyorum kizim kuzeninin saclarini cekiyor yuzunu cimdikliyor :(
ben olmadigim zaman da ayni seyleri yapiyor, bi tek abimden cekiniyor...
abim oldugu zaman pek bisey yapmiyo korkuyo ondan, kizar diye.

Peki bu şiddet eylemi ne zaman başladı?
Tırnklarını her zaman kes canım hem bu şekilde yiğeninin yüzüne zarar vermiş olmaz.Ayrıca yiğeninde kendisini savunsun madem aralarında yaş farkı yok 2 ay gb bir ara var aralarında,o ona bir şey yaptığında sizde müdahale ederken dikkat edin çok fazla yüklenmeyin çocuğa.Ayrıca en sevdiği ne ise,onunla cezalandırın şiidete şiddetle karşılık vermeyin asla.
Mesela en sevdiği bebekle tehdit edin yada gezmeye parka götürmeyeceğim gb onun dilinden konuşmaya çalışın canım.!!!

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
Peki bu şiddet eylemi ne zaman başladı?
Tırnklarını her zaman kes canım hem bu şekilde yiğeninin yüzüne zarar vermiş olmaz.Ayrıca yiğeninde kendisini savunsun madem aralarında yaş farkı yok 2 ay gb bir ara var aralarında,o ona bir şey yaptığında sizde müdahale ederken dikkat edin çok fazla yüklenmeyin çocuğa.Ayrıca en sevdiği ne ise,onunla cezalandırın şiidete şiddetle karşılık vermeyin asla.
Mesela en sevdiği bebekle tehdit edin yada gezmeye parka götürmeyeceğim gb onun dilinden konuşmaya çalışın canım.!!!

yurumeye basladiklarinda basladi yani 13 aylikken filan
aralarinda 9 gun var canim kizim 22 aralik 2010 dogumlu, yegenim 31 aralik 2010 dogumlu :)

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
tirnaklarini mumkun oldukca kesmeye calisiyorum da cok cabuk uzuyo yaaa!!!
insan bazen cileden cikiyo canim, guzellikle anlatiyorum anlamayinca ben de bazen cok kizdigim oluyor, ama sonra vicdan azabi cekiyorum :( niye kizdim eline vurdum diye
bazen bana da vurmaya calisiyo o zaman daha cok kiziyorum, sonra kizdigimi bilince de kendini yere atmaya aglamaya basliyo:aglayan:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
yurumeye basladiklarinda basladi yani 13 aylikken filan
aralarinda 9 gun var canim kizim 22 aralik 2010 dogumlu, yegenim 31 aralik 2010 dogumlu :)

Yani şu an 3 yaşının içindeler.Benim oğlum ile yaşıt sayılırlar.Benim oğlumda komşumun kızından çok çekti o yüzden çok iyi biliyorum.suratı çarşamba pazarına dönerdi tırmık izinden..Ama Berat bir başladı aynı şiddete şiddetle karşılık vermeye artık ne o vurmaya kalkıyor,nede oğlum artık ona vuruyor.Yani gücünü gösterdiği için artık dayak yemekten çok dayak atmaya döndü olay.
Yani yiğeninde bir şekilde onun canını acıtsa yada ona karşılık verse inan iş çözülecek ama işte çocuğun kendisine bağlı bir durum.
Ama geçici merak etme.

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
Yani şu an 3 yaşının içindeler.Benim oğlum ile yaşıt sayılırlar.Benim oğlumda komşumun kızından çok çekti o yüzden çok iyi biliyorum.suratı çarşamba pazarına dönerdi tırmık izinden..Ama Berat bir başladı aynı şiddete şiddetle karşılık vermeye artık ne o vurmaya kalkıyor,nede oğlum artık ona vuruyor.Yani gücünü gösterdiği için artık dayak yemekten çok dayak atmaya döndü olay.
Yani yiğeninde bir şekilde onun canını acıtsa yada ona karşılık verse inan iş çözülecek ama işte çocuğun kendisine bağlı bir durum.
Ama geçici merak etme.

insallah ya :( 7 aydir bekliyorum geçsin artik

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
tirnaklarini mumkun oldukca kesmeye calisiyorum da cok cabuk uzuyo yaaa!!!
insan bazen cileden cikiyo canim, guzellikle anlatiyorum anlamayinca ben de bazen cok kizdigim oluyor, ama sonra vicdan azabi cekiyorum :( niye kizdim eline vurdum diye
bazen bana da vurmaya calisiyo o zaman daha cok kiziyorum, sonra kizdigimi bilince de kendini yere atmaya aglamaya basliyo:aglayan:
Tırnakları çocukların çabuk büyür ama sen de mümkün mertebe uzadığını gördüğü an kesmeye dikkat et canım.
Çocuğun ellerine vurarak ona şiddetin aslında öğretme gibi bir eyilim göstermiş oluyorsun.O şiddet yapıyor evet bizlerde şiddetle karşılık verince o aslında şiddeti tamamen dünyasına yerleştiriyor bir nevi istediğini alıyor yani bu şekilde bizler onun ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz.Üzülürsün tabi sonuçta daha 2 yaşında bir çocuk bir birey canım onlar.
Bol bol konuşacaksın,en sevdiklerinden mahrum bırakacaksın ve yaptığının kötü olduğunu anlamasına yardımcı olacaksın.
Evet bunu yaparken çok yorulacaksın ama üstesinden gelinmeyecek bir şey yok bu dünyada inan bana.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
insallah ya :( 7 aydir bekliyorum geçsin artik

zele abin ile çok sık görüşmeyin evet geçmiş mesajlarında yazmışsın görüşmek zorundasınız evet ama bu sıklığı aza indirgeyin canım.
En azından konuş abinle durum düzelene kadar bir süre görüşmeyin canım.2 günde bir gidiyorsan hafta bir git ama kısa süre dur evine gel.
Bir müddet bu şekilde hem unutmuş olur,hemde sen rahat edersin biraz.Bu şekilde için içini yiyeceğine.

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
haklisin canim...
abimlerle gorusmemeye calisacam, yengeme de soyledim zaten mumkun oldukca gorusmeyelim dedim
ama onunla da cok iyi anlasiyoruz ozluyoruz da birbirimizi :) nasil oalcak bilmiyorum dun gorustuk bugun gorusmedik bakalim kaç gun dayanicaz :panter:

bi yandan kendini ezdirmemesi iyi ama kuzenine bos yere vuruyor, hani yigenim ona yaklastigi zaman hemen savunmaya geçiyo bisey yapacagini dusundugu için ona vuruyor...aslinda yigenim de cok cana yakin sempatik bir cocuk, vurma itme nedir bilmez...gelip oper, cici cici diye oksar...ama kizim 7 aydir ondan bir zarar gelmiceni anlyamadi :sinifsinif:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
haklisin canim...
abimlerle gorusmemeye calisacam, yengeme de soyledim zaten mumkun oldukca gorusmeyelim dedim
ama onunla da cok iyi anlasiyoruz ozluyoruz da birbirimizi :) nasil oalcak bilmiyorum dun gorustuk bugun gorusmedik bakalim kaç gun dayanicaz :panter:

bi yandan kendini ezdirmemesi iyi ama kuzenine bos yere vuruyor, hani yigenim ona yaklastigi zaman hemen savunmaya geçiyo bisey yapacagini dusundugu için ona vuruyor...aslinda yigenim de cok cana yakin sempatik bir cocuk, vurma itme nedir bilmez...gelip oper, cici cici diye oksar...ama kizim 7 aydir ondan bir zarar gelmiceni anlyamadi :sinifsinif:
Biraz bu arada sende kızınla baş başa kalırsın,ondaki değişimleri gözlemle bakalım canım!!!
İyiyemi yoksa dahamı kötüye gidecek.
Bu arada bu yazıları da okumanda fayda var birtanem.
Çocuğunuz istemediğiniz bir seyimi yapiyor? Yoksa inatci mi???
Çocuğuna kız ama belli etme

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
Bugun yengem yegenimi bana birakmak zorunda kaldi, ve sabahtan beri aglamalarla ugrasiyorum...super dadi oldum resmen.
kizim yegenime vuruyor, sert bir sekilde anlatiyorum, agladigi için odasina sandalyenin uzerine oturtuyorum..sakinlesince tekrar geliyor ve yine yegenin saclarini cekiyor. tekrar kiziyorum odasina goturuyorum, sakinlesince geliyor, ve tekrar tekrar tekrar ayni seyler oluyor.
tek careyi caillou'yu acarak buldum, ikisi de daldi...vallahi ne yapacagimi bilmiyorum ya...bunlarin kavgasi bitmeden ben bitecem:aglayan:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar