Ne yapacagimi sasirdim

zele

Daimi Üye
Tepki
275
:uzgun: Kizim 21 aylik ve ondan 9 gun kuçuk yegenime surekli vuruyor, hep bir rekabet var aralarinda.
yegenim cok nadir bazen isiriyor elini. Ama kizim, her firsatta saclarini cekiyor yuzunu cimdikliyor...yapma etme diyorum kaç aydir 6 aydan fazla oldu ama dinlemiyo. cok uslu yaramaz olmayan bir kizim var, soz dinliyor genelde. ama bu konuda kizim beni dinlemiyor.gozume baka baka devam ediyor.

kiziyorum, guzelce anlatmaya calisiyorum, bazen ben de cok sinirlenip eline vuruyorum cok sert konustugum da oluyor ama nafile. beni dinlemiyor.

COK SIKILDIM ve ne yapacagimi sasirdim ya cok caresizim
anneler sizden yardim istiyorum :(

cocuk psikologuna da goturdum hatta yegenimi de goturdum ama pek olumlu bir sonuc alamadim, kiskancliktir dedi geçer dedi o kadar.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Benim teyzemin torunu var 2 yaşında ablamın minik oğlunun memesi var ağzında memenin ucunda ayıcık var onu istiyordu verdik ama o deyilmiş derdi derdi yegenimi sinir etmekmiş. Memesini çekiyor yeğenimde otomatik saçlara dalıyordu bizede kıskançlık dediler. allah yardımcın olsun canım :panter:

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
Benim teyzemin torunu var 2 yaşında ablamın minik oğlunun memesi var ağzında memenin ucunda ayıcık var onu istiyordu verdik ama o deyilmiş derdi derdi yegenimi sinir etmekmiş. Memesini çekiyor yeğenimde otomatik saçlara dalıyordu bizede kıskançlık dediler. allah yardımcın olsun canım :panter:

ben derdini anlamiyorum ki kizimin, sirf kiskanmasin diye yegenimle fazla ilgilenmiyorum ama her firsatta saclarini cekiyo :(

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Canım ilk kıskandınmı ne yaparsan yap devam ediyor. Hiç elini bile sürmesen gene yapacağını yapıyorlar. Umarım geçer. :uzgun:

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
ben de hep geçer diye bekliyorum ama geçmiyo 6aydan fazla oldu , canima tak etti :uzgun:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim Allah yardimcin olsun isiniz zor
ama bence civi civiyi soker diyorum yegeniniz kendini korusun kendini korudugunda kiziniz cekinecektir kizina bagirmak vea onu ikna etmeye calismak yerine yegeninize kendisini korumasi icin telkin verin bence
benim kucuk kuzenlerimde ayni durumu yasadilar en sonunda kuzenimin kucuk olani bir gun koruyup ittirdi buyugunu oymus bir daha boyle birseye cesaret bile edemedi
bir de cocuklara yapma dedigin seyi inadina yapiyorlar bence devamli uyarmak daha zitlasmasina neden olur

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
canim Allah yardimcin olsun isiniz zor
ama bence civi civiyi soker diyorum yegeniniz kendini korusun kendini korudugunda kiziniz cekinecektir kizina bagirmak vea onu ikna etmeye calismak yerine yegeninize kendisini korumasi icin telkin verin bence
benim kucuk kuzenlerimde ayni durumu yasadilar en sonunda kuzenimin kucuk olani bir gun koruyup ittirdi buyugunu oymus bir daha boyle birseye cesaret bile edemedi
bir de cocuklara yapma dedigin seyi inadina yapiyorlar bence devamli uyarmak daha zitlasmasina neden olur

zitlasma mi bilmiyorum ama, kontrol edemiyor kendini sanki bazen dislerini SIKIP sacini basini yolasi geliyor. nefret ediyor yegenimden.

canim onu da denedim, bi yandan kizima kiziyorum, bi yandan da yegenime kiziyorum , sen niye savunmuyorsun kendini diye...o da zavallim bisey yapmiyor. hep iyi niyetli davraniyo, bazen kizimin elini isiriyo dedigim gibi ama cok nadir

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Çocuk psikolojisini çözmek okadar zorki ... :acep:

Benim oğlumda kendinden 7 ay küçük olan komşumuzun oğlunu sevemedi gitti.Bize geldiklerinde salya sümük ağlıyordu.Anlatıyordum sürekli konuşuyordum yok olmuyordu.Normalde herkezle kaynaşan yabancı bilmeyen bir oğlum var.Günlerce haftalarca uğraştım olmadı.Son zamanlarda lafını etmez oldum kendisi istiyor şimdi onlara gitmeyi.

Bilmiyorum canım inan çözemedim senin kızınıda.Bir süre görüştürmesen belki özler yeğenini :acep:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Bencede zamanla gecer,kücükte olsa cezalar ver bence anlasin yaptiginin cezasiz kalmadigini.
Allah hepimize kolaylik versin anne olmak cok zor.

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
kardeşimin iki yaşında oğlu var geçen bayramda annemlere gittik seveyim diye yanaklarından öptü öptüü ve en son öpmesindede bebeğimi yanagından ısırdı yavrum nasıl bagırarak ağladı..Ben kıskandığının farkında olduğum için sürekli takip ediyorum bebeğimi ve yegenimi yanlız bırakmıyorum..

burcu13

Daimi Üye
Tepki
311
kardeşimin iki yaşında oğlu var geçen bayramda annemlere gittik seveyim diye yanaklarından öptü öptüü ve en son öpmesindede bebeğimi yanagından ısırdı yavrum nasıl bagırarak ağladı..Ben kıskandığının farkında olduğum için sürekli takip ediyorum bebeğimi ve yegenimi yanlız bırakmıyorum..
o yaşlarda çok kıskanç oluyorlar kendi kardeşlerine bile tahammülleri yok

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
Ceza veriyorum kizlar
Gorusmemeyi de denedim ama olmuyor, cunku abimler bir sokak otede oturuyor, yani istesem de istemesem de gorusuyoruz haftada bir kere en az gorusuyoruz...
anlayamadim gitti ya..istemedigim seyleri yapmiyor genelde kizdigim zaman tekrarlamiyo, ama bu kuzeni dovme isini bi turlu halledemedim....Hatta bazen ''sen naptin ...'ye?" diyince Dislerini SIKIP vurmus gibi yapiyo, dovdum diyo, yani kotu bisey oldugunu biliyo ama yine de yapiyo, kendini kontrol edemiyo sanki ya
off gerçekten inanin sasirdim ya, ne yapayim nasil anlatayim bilmiyorum
bide bunlarin aralarinda 9 gun var, anaokuluna gidecekler seneye ayni sinifa dusecekler, orda da birbirlerini yiyip bitirecekler, destek olacaklarina offff

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Ceza veriyorum kizlar
Gorusmemeyi de denedim ama olmuyor, cunku abimler bir sokak otede oturuyor, yani istesem de istemesem de gorusuyoruz haftada bir kere en az gorusuyoruz...
anlayamadim gitti ya..istemedigim seyleri yapmiyor genelde kizdigim zaman tekrarlamiyo, ama bu kuzeni dovme isini bi turlu halledemedim....Hatta bazen ''sen naptin ...'ye?" diyince Dislerini SIKIP vurmus gibi yapiyo, dovdum diyo, yani kotu bisey oldugunu biliyo ama yine de yapiyo, kendini kontrol edemiyo sanki ya
bide bunlarin aralarinda 9 gun var, anaokuluna gidecekler seneye ayni sinifa dusecekler, orda da birbirlerini yiyip bitirecekler, destek olacaklarina offff

canım sonuçta çocuk anlamıyor ve bilinçlide yapmıyor.
Adı üstünde çocuk ,sadece sürekli takip et onları yanlız bırakma

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Ceza veriyorum kizlar
Canim anaokulunda hic kavga etmezler sana garanti verebilirim:D
iki oglum var kedi köpek gibiler aralari 12 ay evde herseye kavga ederler ama anaokulunda ögretmene sordum tek bir kavaglari olmadi simdiye kadar diyor tam bir senedir beraberler:ne:
Hatta ögretmen cok iyi anlasiyorlar sanirim ortam yabanci olunca kavga etmiyorlar:tskler:

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
canım sonuçta çocuk anlamıyor ve bilinçlide yapmıyor.
Adı üstünde çocuk ,sadece sürekli takip et onları yanlız bırakma

evet sonucta cocuk ama yengemle aramiz bozulacak diye korkuyorum yani biz cok iyi anlasiyoruz yengemle....surekli arkalarinda olamiyoruz ki, iki saniye ayrilsak hemen saclarini cekiyo benim kiz
cocuk psikologuna da gittik bi sonuc alamadik kizim bi turlu uslanmadi, cok kafaya takiyorum yani o kadar basit bir konu degil bu :(

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
Canim anaokulunda hic kavga etmezler sana garanti verebilirim:D
iki oglum var kedi köpek gibiler aralari 12 ay evde herseye kavga ederler ama anaokulunda ögretmene sordum tek bir kavaglari olmadi simdiye kadar diyor tam bir senedir beraberler:ne:
Hatta ögretmen cok iyi anlasiyorlar sanirim ortam yabanci olunca kavga etmiyorlar:tskler:

insallah bizimkiler de kavga etmezler ya, benim yegen de cok bebek gibi davraniyor cok dayak yiycek
dusunsene yegenimin okulda dayak yedigini, kizimin da kuzenini savunmak yerine bir tekme de onun attigini -kizgin yapar mi yapar valla -kizgin

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
:uzgun: Kizim 21 aylik ve ondan 9 gun kuçuk yegenime surekli vuruyor, hep bir rekabet var aralarinda.
yegenim cok nadir bazen isiriyor elini. Ama kizim, her firsatta saclarini cekiyor yuzunu cimdikliyor...yapma etme diyorum kaç aydir 6 aydan fazla oldu ama dinlemiyo. cok uslu yaramaz olmayan bir kizim var, soz dinliyor genelde. ama bu konuda kizim beni dinlemiyor.gozume baka baka devam ediyor.

kiziyorum, guzelce anlatmaya calisiyorum, bazen ben de cok sinirlenip eline vuruyorum cok sert konustugum da oluyor ama nafile. beni dinlemiyor.

COK SIKILDIM ve ne yapacagimi sasirdim ya cok caresizim
anneler sizden yardim istiyorum :(

cocuk psikologuna da goturdum hatta yegenimi de goturdum ama pek olumlu bir sonuc alamadim, kiskancliktir dedi geçer dedi o kadar.

Canım inan ellerinede vursan,sinirinden kendinide yesen inan hiç bir şey değişmiyor.
Bir bakmışsın çok iyi oynuyorlar,diyaloglar süper2 saniye içersinde birbirlerine girivermişler.
Maalesefki canım zamanla düzelecekler,çok fazla üstüne gitme çocuğun sonra daha da üzülürsün.
Ayrıca çocuklarda büyükler gibidir.Yani maalesef pasif olan her zaman ezilir ya,aynen o hesap azıcık dişini gösterse yiğenin bak daha da iyi anlaşacaklardır.
Umarım en kısa zamanda düzelirler bu minik melekler.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ceza veriyorum kizlar
Canım şunu hiç denedinmi,yani sen yokkende aynı şiddet eylemini gerçekleştiriyormu?
Çünkü çocuklar annelerinden güç aldıklarını bildikleri için maalesef daha da şımarıklığa vuruyorlar ve bazen iş çığrından çıkabiliyor..
Birde öyle dene bakalım!!!
Ana sınıfına giderken bu kadar yapmaz.Çünkü kendi yaşında bir çok arkadaşı olacak ve inan düşündüğün gb bir şey olmayacaktır.

OP
zele

zele

Daimi Üye
Tepki
275
Sahmaran aynen oyle canim, bi bakiyorum sariliyorlar opuyorlar birbirlerini bi bakiyorum kizim kuzeninin saclarini cekiyor yuzunu cimdikliyor :(
ben olmadigim zaman da ayni seyleri yapiyor, bi tek abimden cekiniyor...
abim oldugu zaman pek bisey yapmiyo korkuyo ondan, kizar diye.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar