Nasılsınız hanımlar, biraz laflayalım....

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
@sıladayım :eek:pucuk:

@maviboncuk :eek:pucuk:

hoş geldiniz nasılsınız sizi tekrar burada görmek çok güzel :ask:

Oooh kahveler mahvelerr
Bu arada "kahve yaptım gelsene" ne guzel bir laf yahu :)
Muhabbet kuşumuza mı ögretsem? :D

Hoşbulduk canım evet artık geldim yedibela hüsnü misali:komuhabbetin beline vururuz bundan böyle:laklak:

Füreyyacım demek seninde muhabbet kuşun var benimde var bitane neler söylüyor neler kuş demeyin öyle akıllıki benim büyük kızın aşığı onunla yaptıklarını görseniz yeminle şaşar kalırsınız kızım odaya girdiği gibi aşkuşum diyo kızım bide onunla konuşmaya başlayınca nasıl dile geliyo benim ensevdiğim kelimesi pıtırcığım :selam::selam:

@esmeryarim @füreyya

OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Kizlar ben cep'ten giriyorum gene de muhebbetten geri kalmiyorum :D
Su an kizim pc basında ödevi varmış
O yuzden alıntı yapamiyorum. Zor oluyor bununla.
Bizim kuşumuz daha konuşmuyilor. Yavru olarak yeni aldik. Ugrasiyoruz.konusma konusunda eğilimi var gibi.
Dün birseyler geveledi. Canim dedi gibi geldi bana.
Ben en cok canim kelimesini soyledim su ana kadar

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
canım @sıladayım kıralım muhabbetin belini @füreyya cım bende geldim ama bu defada siz yoksunuz :hihi:

bizimde vardı evelki sene kuşumuz çocuk yoktu ya bi dönem kedi besledik sonra koskocaman akvaryum köpek balığı vardı su kaplumbağası derken zamanla hepsi gitti uğraşamadım artık kedimiz sokak kedisi kapımızda yatıp kalkıyordu veteriner kontrolüne sürekli götürdüğümüz için içeri alıyorduk çok seviyordum kayboldu ama gittiği yerden dönmedi bidaha yada aklıma biri götürdü diye geliyor çünkü bakımlı kediydi dışarı çıktımıştı tekrar dönmedi çok üzüldüm tabi :( gitmesine
kuşlarımız zaten ikitane olduğu için hiç alışmadılar bize kafesin yanından geçemiyorduk çıldırmış gibi çırpınıyorlardı aldığımız yere geri verdik
geleyim akvaryuma kocamandı sürekli temizlik istiyordu balıklar büyüdükçe evde koku yapmaya başladı :böö: sonrasında yapamadım balıkları akvaryumcu birine verdik kaplumbağalarıda akrabamıza vermiştik okadar emek ver büyüt insan üzülüyor ama sonradan alışıyor yokluklarına
en çok kedimizin kaybolmasına üzülmüştüm :acep:

ne macera :D hiç biri yok şimdi :tskler:

OP
füreyya

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Cnm ben de şu an anneme geldim. Ama gelirken kusu kafesine koyamadim bir turlu.
Oyle salonda daldan dala tablolarun kenarina birde avizeye konuyor aynali gibi diye.

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
canım @sıladayım kıralım muhabbetin belini @füreyya cım bende geldim ama bu defada siz yoksunuz :hihi:

bizimde vardı evelki sene kuşumuz çocuk yoktu ya bi dönem kedi besledik sonra koskocaman akvaryum köpek balığı vardı su kaplumbağası derken zamanla hepsi gitti uğraşamadım artık kedimiz sokak kedisi kapımızda yatıp kalkıyordu veteriner kontrolüne sürekli götürdüğümüz için içeri alıyorduk çok seviyordum kayboldu ama gittiği yerden dönmedi bidaha yada aklıma biri götürdü diye geliyor çünkü bakımlı kediydi dışarı çıktımıştı tekrar dönmedi çok üzüldüm tabi :( gitmesine
kuşlarımız zaten ikitane olduğu için hiç alışmadılar bize kafesin yanından geçemiyorduk çıldırmış gibi çırpınıyorlardı aldığımız yere geri verdik
geleyim akvaryuma kocamandı sürekli temizlik istiyordu balıklar büyüdükçe evde koku yapmaya başladı :böö: sonrasında yapamadım balıkları akvaryumcu birine verdik kaplumbağalarıda akrabamıza vermiştik okadar emek ver büyüt insan üzülüyor ama sonradan alışıyor yokluklarına
en çok kedimizin kaybolmasına üzülmüştüm :acep:

ne macera :D hiç biri yok şimdi :tskler:

Esmerim sizin de bizim gibi beslemediğiniz hayvan kalmamış..Bizim de ördeklerle,civcivlerle,kuşlarla,balıklarla bi mazimiz var...:derdimcok:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Esmeryarim maşşalllahın var canım her hayvana bakmışsın ama en tırrrstığım köpekbalığı demişsin kıs hiç korkmadınmı:korkak:benimde var küçük bi fanusta balığım ikitaneydi biri geçengün öldü üzüldük bende severim hayvanları :huhuu:
muhabbet kuşumuzu aldığımızda daha 20 günlüktü daha şimdi 3yaşında evimize birsüre gelmeyen ve sonra geldiğinde bu kuşunuz hala yaşıyormu kelimesini eden olduğunda boğazını bikerede sıkıp bırakasım geliyo sinir oluyorum evimizin bir insanı gibi oldu efemiz allah korusun ona bişey olsa bundan ençok etkilenecek olan büyük kızım

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
canım @sıladayım evde uğraş oluyordu banada çocuklar olunca ancak onlara yetişebiliyorum zaten :)

seviyordum ya zevk meselesi galiba nebileyim köpek balığı hemde :tskler:

çocuklar büyüsün yine orta halli akvaryum yaptırmayı düşünüyorum çocuklar büyümeden olmaz çünkü ne varsa çarpıp duracaklar camına bu sefer biraz daha renkli olacak tabi kısmet olursa :interest:

şu lafını bilmeden konuşan insanlara bende gıcık olurum evine gelmiş bişeyde söylenmiyor yutuyorsun lafını

canım hayvanları geç nerdeyse bizi gözleriyle yiyecekler ALLAH korusun
nazardan korkarım ben maşallah kelimesi çok mu zor ya önce bi onu söyleyin :mad:

accuk övüneyim şimdide :D bende hayvanlara güzel bakıyorum ama kaplumbağalarımızı düzenli temizliyordum kabuğunu filan fırçalıyordum kabukları için özel yağları vardı onları sürüyordum pırıl pırıl oluyorlardı kabukları için özel bakım ve masaj :sirin: beslediğim hayvanların vitaminleri eksik olmuyordu bayağı büyümüşlerdi onları verdiğimde köpek balıkları akvaryumcuya gönderdim akvaryumcu şaşmış kalmış nasıl ölmeden bukadar büyümüş diye akvaryumcu bunları satmam demiş almış kendisine kedimiz gitti gitti zaten :( düzenli kontrolleri iğneleri yapılınca bakımıda güzeldi ev kedisinden farkı yoktu kuşlarımız olmadı onlarıda hem büyük hem çift almıştık diye alışmadılar

bu arada ben astronot balıklarımıda unutmuşum yazayım hepte vahşi balık türü beslemişim değil mi etçiller :) onlarda büyüdükçe hantallaşıyor ama fazla hareketli olmuyorlar suda
köpek balığı ve astronotlar aynı akvaryumda yaşıyor demişti akvaryumcu bize

bunlar büyüdükçe zarar vermeye başladı birbirlerine köpek balıkları rahat vermemeye başlayınca onlarda gitti akvaryumcuya

hepsinin sonu kötü gelmiş ama yaa bir şekilde gittiler evden ama en azından ölmediler diyorum sağlam ve büyümüş şekilde gittiler :interest:

@füreyya canım bitirdiğinde resmini paylaş olurmu nasıl banad fikir olur bir ara bende çok yaptım tığ işi cüzdan ve çanta ama sende varmı diye sorsan yok verdim sağa sola hediye ayy çok hoş dur buda sana olsun deyip verdim

arada iyi oluyor bişeylerle uğraşmak şuan kurdela nakışı fiskos masa yapıyorum kurdelelrim bitti aldırana kadar kenarda beklesin :) az bişeycik yeri kaldı zaten bitsin paylaşırım tabi oda hediye vermeden önce unutmam inşallah resmini çekerim

ne çok konuştum böyle ben:ne:

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
çocuklar olmadan önce kendime uğraş çok buluyordum canım yapıyordum ediyordum da şu iki sene doğru dürüst ne mutfak olsun nede el işi olsun yapamıyorum

inşallah çocukları hayırlısıyla ALLAH ın izniyle büyüteyim esmer geri dönecek bu defa yaptıklarımı burda da paylaşacam daha bir zevkle yaparım ozaman :)

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
Sevindim canım..Hepimizin hayatında dönem dönem zorluklar oluyor önemli olan onlara nasıl yaklaştığımız..

Geçici tabi hepsi zor ama geçiyor bir şekilde hayat böyle devam ediyor...
öyle canım zorlukları başarmamız tabiki inişleride çıkışlarıda..ama kendimi su sıra mutsz halsiz hissediyorum hiç bi şeyden zevk almıyorumm fındığım ya hiç bişey yapasım gelmiyor..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar