Misafirim geliyor ne yapmalıyım destek hattı

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
Yettim canım :uc: Ben keki genelde şeker-nescafe ve ılık suyu karıştırarak yapıyorum nescafe istemem dersen şekerli su kullanabilirsin meyveli pasta yapılacağı zamanda meyve suyu yada gazozla ıslatabilirsin...

Krema yapmak istiyormusun iç krema üst krema falan yapacaksan içi dışı çikolatalımı yoksa içi beyaz dışı çikolatalı mı nasıl istiyorsun?

krema yapmak değilde hazır krem şanti alıp yapabileceğim bişey olursa daha iyi mesela hem beyaz hemde çikolatalı krem şanti ikisini aynı anda kullanabilirmiyim ki acaba bu pastada

kapkara da bişey olmasın aslında canım diye düşünüyorum :D

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
Okadar cahilim ki baksana bu konuda sen krema diyorsun ben krem şantiden dem vuruyorum:gul:
Anladın sen onu canım aynen içi beyaz dışı çikolatalı olsa olur yani:D :cokkomik::cokkomik::cokkomik:utanmam gerekirken birde gülüyorum işte arsız arsız:kptmya:

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Kullanabilirsin tabi oooo bana sorarsan herşey kullanabilirsin o konuda sınır tanımam ben doğru kişiye sordun :kptmya: hem niye cahillik olsun ki bende kullanırım şantiyi güzel bir malzeme :eek:

Şantileri tarife göre sütle çırpıp (1'er paketten ama) iç krema olarak kullanılacak olanın içine az miktarda iri parça halinde bisküvi damla çikolata seviyorsanız fındık parçaları ve hindistan cevizi koyup karıştır şantiye koyacağın şeyleri zevkine göre ayarla evde uygun olabilecek ne varsa portakal kabuğu falanda rendeleyebilirsin bunu içine sür diğer keki üzerine kapat çikolatalı şanti ile üzerini sıva istersen her tarafına kakao serpebilirsin yada üzerine çikolata rendeleyebilirsin mesela...

İçine koyacağın şantiye ek malzemeleri eklerken dikkatli ol ki şanti katı katı olmasın...
--------------
Ekleme yapıyorum hatta iç şantiden ilk başta 1-2 kaşık ayır pasta bitince en üstü sıvarken iki renk kullanabilirsin ebru deseni gibi olur

Kenarları beyaz sıvayıp pastanın üsten görünüşünüde çikolatalı şantiylede sıvayabilirsin...

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Tüh tam tatlıya geldim bilgisayarım takıldı ya baştan yaptım o kadar şeyi :findikim: Kendime hazırlar gibi oldum ha neyi beğendiysem koydum :hihi: seçenekli yaptım hepsini koymayacak :)

Kremalı Domates çorbası
images
images
images

Bruschetta yada kanepeler
images
images
images

istah%20acilar.jpg
images

Salata
Patates topları
images

ve yeşil salata
images
images
images

Pilavlı Mantar Sote (içine minik tavuklar eklenebilir)
attachment.php

Yada
images
images
images
hasanpaşa köftesi ve pilav

Yada
Tavuk Sote+ Pilav
images
images
images

Tatlı olarak
images
Ayva tatlısı

images
Revani

images
Dondurmalı irmik helvası

Ekli dosyalar

• PİLAVLI MANTAR SOTE.jpg
    PİLAVLI MANTAR SOTE.jpg
    16 KB · Görüntüleme: 121

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
Kullanabilirsin tabi oooo bana sorarsan herşey kullanabilirsin o konuda sınır tanımam ben doğru kişiye sordun :kptmya: hem niye cahillik olsun ki bende kullanırım şantiyi güzel bir malzeme :eek:

Şantileri tarife göre sütle çırpıp (1'er paketten ama) iç krema olarak kullanılacak olanın içine az miktarda iri parça halinde bisküvi damla çikolata seviyorsanız fındık parçaları ve hindistan cevizi koyup karıştır şantiye koyacağın şeyleri zevkine göre ayarla evde uygun olabilecek ne varsa portakal kabuğu falanda rendeleyebilirsin bunu içine sür diğer keki üzerine kapat çikolatalı şanti ile üzerini sıva istersen her tarafına kakao serpebilirsin yada üzerine çikolata rendeleyebilirsin mesela...

İçine koyacağın şantiye ek malzemeleri eklerken dikkatli ol ki şanti katı katı olmasın...
--------------
Ekleme yapıyorum hatta iç şantiden ilk başta 1-2 kaşık ayır pasta bitince en üstü sıvarken iki renk kullanabilirsin ebru deseni gibi olur

Kenarları beyaz sıvayıp pastanın üsten görünüşünüde çikolatalı şantiylede sıvayabilirsin...

sağol canımmmmmm yapınca eklerim resmini:eek:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
yarina misafirim gelicek ne yapayim yardim edin kizlar
firinda kremali tavuk
pirinc pilavi
ve iki cesit salata yapayim diyorum ama sanki eksik var baska birsey daha lazim ama ne:dusun:
bu arada tatli olarakta ilk defa ispanakli kek yapayim diyorum:evet:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
zeytinyağlı bir yemek yada dolma sarma tarzı birşey olabilir veya börek gibi bişy ekleyebilirsin bencede

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
sarma saramam hülü teemizlik yapicam sabahtan:cokkomik:
ama yesil fasülyem var buzlukta onudami yapayim:nk:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Zeytinyağlı barbunya bunlara eşlik eder gibi geliyor bana:foto:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar