Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'i kınıyorum

OP
M

madesam

Misafir
ya sabah sabah da soğan kokusunu çekesin yok ama:( mecburum galiba.. sağolsun idare son derslerimi hep doldurmuş:) cuma günü son iki ders vermişler 4te okula mı gidilir ya:)))) neyse buna da şükür bugün nöbetçiyim kızlar bana şans dileyin tüm gün ayakta kapat kapıyı gir içeri dicem robot gibi bi sağa bi sola yürü dur bakalım. bi haber sitesinde tatil için yorumları okudum çok üzüldüm herkes öğretmenliği çok kolay sanıyor eşimde dahil:( evde millet bi tanesiyle uğraşamıo biz 40 tanesiyle uğraşıoz ama ne varmış:( günde 200 öğrenciyle muhatap oluoz..

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
ya sabah sabah da soğan kokusunu çekesin yok ama:( mecburum galiba.. sağolsun idare son derslerimi hep doldurmuş:) cuma günü son iki ders vermişler 4te okula mı gidilir ya:)))) neyse buna da şükür bugün nöbetçiyim kızlar bana şans dileyin tüm gün ayakta kapat kapıyı gir içeri dicem robot gibi bi sağa bi sola yürü dur bakalım. bi haber sitesinde tatil için yorumları okudum çok üzüldüm herkes öğretmenliği çok kolay sanıyor eşimde dahil:( evde millet bi tanesiyle uğraşamıo biz 40 tanesiyle uğraşıoz ama ne varmış:( günde 200 öğrenciyle muhatap oluoz..

Bence öğretmenlik zor meslek.Kesinlikle katılıyorum sana.Allah yardımcınız olsun.

OP
M

madesam

Misafir
sağol canım moral oldu millet öğretmen düşmanıymış ya böyle bişi olabilir mi

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Öğretmen düşmanı olan biri çocuğunu eğitim görmeye okula göndermeyeck ozaman.

Öğretmenler bence çocuğun 2.ailesi.Anne babadan sonra çocuk eğitimini öğretmenden alır.Nekadar iyi öğretmen okadar iyi çocuk.

Nedemek öğretmen düşmanı.Ozaman sıkıyosa üniversite eğitimine varana kadar kendileri versinler.Proflara Doçlere müdürlere öğretmenlere hiç gerek yok ozaman

OP
M

madesam

Misafir
ya bazıları demiş ki biz 12 ay tatil yapıyormuşuz yata yata maaş alıyormuşuz yuh dedim ayıp ya.. inan sabahtan akşama kadar oturmuyorum.. derste oturmam mümkün değil çünkü sınıflar kalabalık göremiyorum arkadakileri tenefüste desen ayakta.. hele nöbet ki bugün nöbet var benim rahat bişeyler giymem lazım:)

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
onu söyleyen kimse gerçekten çok ayıp etmiş.

Halamın kızı var.Canım benim okulöncesi okudu.Şimdide öğretmenlik yapıyor.Zorluğunu anlattıkça ona öyle hak veriyorumki.Bazı insanlar der.Aman günboyunca oyun oynuyo çocuklarla ne var bunda yapamayacak.Öyle değil işte.Biz evde 1-2 taneyle uğraşırken canımız çıkıyor.

Çok sevdiğim yakın bir arkadaşımda İstanbulda öğretmenlik yapıyor.Sınıf öğretmeni.Öğrencilerinden çok memnun ama çok yorulduğunu dile getirip duruyor.Onada çok üzülüyorum ve buna benzer öğretmen arkadaşlarım var çevremde.Gerçekten çok zor.Okadar çocukla uğraşmak sabır işi.

Benim öğrenci olduğum zamanlarda bile sınıftaki bikaç fırlama öğretmenlere neler çektirirdi ki kadın öğretmenlerin işi çok daha zor :uzgun:

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Kızım geçen yıl apandistten ameliyat oldu okuldan arkadaşları acil götürmüşler köyden.1 hafta rapor verdiler dinlendi güya ders başı yaptığı gün acile kaldırmışlar öğretmenlik çok rahat ya 10 gün tekrar rapor verildi ayakta kalması yeter yorulmaya.bilen bilmeyen rahat sanıyo ne yazık ki :(

OP
M

madesam

Misafir
evet ya bugün tüö gün hiç oturmadım ayaklarım sızlıyor yemek yapcam bi de.. benim sabah yapmaya alışmam lazım bu iş böyle olmayacak okulda tüm enerjim bitiyor sesim de kısıldı iki günde..rabbime şükür böyle bir meslekte hayatımı harcıyorum sesim eğitim uğruna kısılıyor..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar