Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'i kınıyorum

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Ah ah nerde o güzel Nimet Çubukçu :huhuu:

Canım esasına bakarsan bende yeni öğrendim. Öğretmenlerin tatili öğrenciler gibi değilmiş. Seminerleri varmış sanırım.
Eğer sen öğretmensen biraz açıklar mısın?
Merak ediyorum.

OP
M

madesam

Misafir
canım bizde tatil 1 temmuzda başlar 1 eylülde biter. mesela okullaar bu sene 8 haziranda kapanacak ama bu bizi bağlamıyor biz üç hafta daha gidiyoruz okula. okullar 19 eylülde açılsada 9 eylülde açılsada hiç farketmez 1 eylülde gideriz okula.. bu sene bayram tatili geldi de geç başladık. ama bakan diye başımıza getirilen adamın bundan haberi yok YUH demek istiyorum ya gelen gideni aratıyormuş gerçekten

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
ben özel bir eğitim kurumunda 6 sene ders verdim. evet okul 1 Temmuzda biter ve çoğunlukla Ağustos 20 gibi başlar.. sizde yine iyi 1 Eylülde başlıyormuş :)
herhalde milli eğitim bakanı da sene içinde ki toplam tatili söylemiştir.. sizin anlatımınıza göre yaz tatili diye belirtmemiş :) yine de çok çok iyi, düşünsenize 2 ay+ara tatiller :)

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523
Ben öğretmenlerin kaç tercih yaptığını bile bilmeyen eski bakanı da, doğru düzgün bir açıklama yapmayan ve sonrasında atanamayan tüm öğretmenlerin ahını alan yeni bakanı da kınıyorum!!! Bu işten anlayan birini getirmezler ki zaten işin başına!!! Bu arada ek ders ücretlerini de kaldırsınlar da o zaman ne olacak bakalım???

OP
M

madesam

Misafir
tatili 1 aya düşürmeleri problem değil ama adam gibi eğitim versinler bize de bazı adamlara para kazandırmak için abudik gubudik seminerler alıyoruz. sistem iyileştirmeli bence. hatta emeklisi gelen öğretmenler hemen emekli edilmeli.. ya bizim müdür 63 yaşında ahı gitmiş vahı kalmış okula vereceği hiç bişi yok adamın bi de maaş alıyor..

OP
M

madesam

Misafir
Ben öğretmenlerin kaç tercih yaptığını bile bilmeyen eski bakanı da, doğru düzgün bir açıklama yapmayan ve sonrasında atanamayan tüm öğretmenlerin ahını alan yeni bakanı da kınıyorum!!! Bu işten anlayan birini getirmezler ki zaten işin başına!!! Bu arada ek ders ücretlerini de kaldırsınlar da o zaman ne olacak bakalım???

aynen katılıyorum.. ya ek ders ne ki ya 7tl... 40dknın karşılığı 7tl mi olmalı?

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523
Evet malesef ki öyle bir durum var:( Ek ders ücretleri kaldırılınca öğretmenlere kuş kadar bir maaş kalıyor. Ve Madesam sana sonuna kadar katılıyorum emeklilik konusunda. Yaşı gelen tüm devlet memurlarını emekli etseler de yeni ve dinamik nesil iş başı yapabilse artık. Kök salmış dinazorlar yüzünden biz hâlâ bekleyenleri oynuyoruz malesef:(

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
canım bizde tatil 1 temmuzda başlar 1 eylülde biter. mesela okullaar bu sene 8 haziranda kapanacak ama bu bizi bağlamıyor biz üç hafta daha gidiyoruz okula. okullar 19 eylülde açılsada 9 eylülde açılsada hiç farketmez 1 eylülde gideriz okula.. bu sene bayram tatili geldi de geç başladık. ama bakan diye başımıza getirilen adamın bundan haberi yok YUH demek istiyorum ya gelen gideni aratıyormuş gerçekten
Çok haklısın madesam kızım öğretmen dün dinlerken gülmekten öldük 3 ay tatilmiş.Seminere o gidiyor sanırım sizlerin yerine.

OP
M

madesam

Misafir
Evet malesef ki öyle bir durum var:( Ek ders ücretleri kaldırılınca öğretmenlere kuş kadar bir maaş kalıyor. Ve Madesam sana sonuna kadar katılıyorum emeklilik konusunda. Yaşı gelen tüm devlet memurlarını emekli etseler de yeni ve dinamik nesil iş başı yapabilse artık. Kök salmış dinazorlar yüzünden biz hâlâ bekleyenleri oynuyoruz malesef:(

sonra da atanamayan bilmem kaç bin öğretmen var diyolar olur tabi bi atadıkları ölünce ayrılıyor meslekten ya tövbe tövbeee

OP
M

madesam

Misafir
Çok haklısın madesam kızım öğretmen dün dinlerken gülmekten öldük 3 ay tatilmiş.Seminere o gidiyor sanırım sizlerin yerine.

ayıp ya bu adam nerden geldi yine başımıza allah bize sabır versin.. millet de işi gücü yok öğretmenle uğraşıyor..

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
valla arkadaşlar, benim tanıdığım 50 yaş üstü öğretmenlerin hiçbiri bayıla bayıla devam etmiyor.. ama bir düşünün, birçok insan çocuk okutuyor yahut evlendirmeye çalışıyor.. bunu emekli maaşıyla yapamayacaklarını da çok iyi biliyoruz.. ha, bir problem varsa en tepeden başlanarak çözüme ulaştırılmalı.. ayrıca hiç kimse kusura bakmasın ama öğretmenlik kadar tatili bol bir meslek yok.. seminer diyorsunuz allah aşkına kaç kişi hazırlık yapıp gidiyor konuyla ilgili :)
farklı meslek gruplarında 2 hafta izin için millet birbirini kolluyor.. ha, elbette öğretmenlerin de işleri hiç kolay değil (eğitimci bir anne-babanın kızı olarak söylüyorum) ama bir semineri de bu kadar abartmayalım yahu :)

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
valla arkadaşlar, benim tanıdığım 50 yaş üstü öğretmenlerin hiçbiri bayıla bayıla devam etmiyor.. ama bir düşünün, birçok insan çocuk okutuyor yahut evlendirmeye çalışıyor.. bunu emekli maaşıyla yapamayacaklarını da çok iyi biliyoruz.. ha, bir problem varsa en tepeden başlanarak çözüme ulaştırılmalı.. ayrıca hiç kimse kusura bakmasın ama öğretmenlik kadar tatili bol bir meslek yok.. seminer diyorsunuz allah aşkına kaç kişi hazırlık yapıp gidiyor konuyla ilgili :)
farklı meslek gruplarında 2 hafta izin için millet birbirini kolluyor.. ha, elbette öğretmenlerin de işleri hiç kolay değil (eğitimci bir anne-babanın kızı olarak söylüyorum) ama bir semineri de bu kadar abartmayalım yahu :)

offıce sen yazınca bazan ben yazmaya artık gerek duymuyorum.
teşekkürler..:cee

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523

Evet bir emekli maasşı ile hayat zor olabilir; onlar çocuklarını evlendirmek istiyor da olabilirler. Ancak; şu da bir gerçek ki biz de artık hayatımızı kurmak ve evlenip aile olmak istiyoruz. Onlar bir emekli maaşı ile zorlanabilirler. biz onu da bulamıyoruz. Olaya bir de bu açıdan bakmak lazım.

Ayzer

Üye
Tepki
67
Sanırım hangi tarafından tutsak elimizde kalacak bir konu bu:) Herkesin kendine göre haklı sebepleri var ama özür grubu şubat atamaları pat diye kaldırılıyorsa,1 eylülde adaylığı kalkan öğretmen bir gün önce ki özür grubu atamasına yetişemiyorsa ve bu konuyla ilgili tepkilere cevap dahi verilmiyorsa,en iyiler,en başarılılar öğretmen olmalı diyen bir bakan,neye göre kime göre,hangi geçerli sınavla öğretmen olunuyor bunu görmüyorsa...
Hele hele eğitim kurumlarında ki öğretmen ve öğrencilerin muhabbetlerine kulak kabarttığınızda eğitimle,gelişimle,öğrenmekle ilgili bir tek sözcük duyamıyorsanız bu ülkede toptan değişmesi gereken bir zihniyet var demektir.Yalnızca bir bakanın değişmesiyle olacak iş gibim gelmiyor bu bana:)

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523
Sanırım hangi tarafından tutsak elimizde kalacak bir konu bu:) Herkesin kendine göre haklı sebepleri var ama özür grubu şubat atamaları pat diye kaldırılıyorsa,1 eylülde adaylığı kalkan öğretmen bir gün önce ki özür grubu atamasına yetişemiyorsa ve bu konuyla ilgili tepkilere cevap dahi verilmiyorsa,en iyiler,en başarılılar öğretmen olmalı diyen bir bakan,neye göre kime göre,hangi geçerli sınavla öğretmen olunuyor bunu görmüyorsa...
Hele hele eğitim kurumlarında ki öğretmen ve öğrencilerin muhabbetlerine kulak kabarttığınızda eğitimle,gelişimle,öğrenmekle ilgili bir tek sözcük duyamıyorsanız bu ülkede toptan değişmesi gereken bir zihniyet var demektir.Yalnızca bir bakanın değişmesiyle olacak iş gibim gelmiyor bu bana:)

Haklısın aslında. Nereden tutsak elimizde kalıyor:( Neye göre belirleniyor bu en iyi öğretmenler ben d emerak içindeyim. Ben Türkçe öğretmeniyim. Verilen kadro gayet komik bir sayı. Taban puan olmuş 89.500 küsur. "Bir tarafta kimileri 15-20 puanla atanırken ben 82 puanla niye açıkta kalıyorum?" diye soruyorum ister istemez. Bir iki kişiyle olacak bir şey değil bu, baştan bir düzenleme gerek gerçekten.

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
Evet bir emekli maasşı ile hayat zor olabilir; onlar çocuklarını evlendirmek istiyor da olabilirler. Ancak; şu da bir gerçek ki biz de artık hayatımızı kurmak ve evlenip aile olmak istiyoruz. Onlar bir emekli maaşı ile zorlanabilirler. biz onu da bulamıyoruz. Olaya bir de bu açıdan bakmak lazım.

hangi taraftan bakarsanız bakın, sizin haklı olduğunuz kadar onlar da haklı.. o halde eğitim fakülteleri her yıl bu kadar öğrenci almayacak okullara.. veya gidenler (ne yazık ki Türkiye şartlarında) açıkta kalmayı göze alacak.. yaşlıları kovup gençleri almakla olay çözülecekse; birkaç sene sonra sizden daha genç biri için siz kovulursunuz..

bu konuyla ilgili tepkilere cevap dahi verilmiyorsa,en iyiler,en başarılılar öğretmen olmalı diyen bir bakan,neye göre kime göre,hangi geçerli sınavla öğretmen olunuyor bunu görmüyorsa...

kaldı ki evet, kesinlikle en başarılılar ve (özellikle)en istekliler öğretmen olmalı.. "hiçbirşey olamıyorsan öğretmen ol" mantığı kalkmadıkça yığılmaların olması son derece normal!! henüz açılalı 1 hafta olmasına rağmen, kendini "lütuf" olarak gören öğretmenler yüzünden okuldan bıkan çocuklar var.. çok çok ince eleyip sık dokunmalı.. öğretmenliği hakedenler yapmalı, o zaman otomatikman kalkar sorunlar :)

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523
Ben bir kaç seneden değil, 60 yaşına gelip de hâlâ ders anlatmaya çalışan öğretmenlerden bahsediyorum. Ve de son bir kaç yılda öğretmen alımlarını bu kadar azaltan yetkililerden. En başarılılar alınacaksa öğretmenliğe nerde bu adalet? Çok komik puanlarla göreve başlarken bazıları neden 90a yakın puanla açıkta kalıyor gerçekten hak edenler?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar