Meshur tulumba tatlim

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
yaptım ve geldim.benimkiler sizinkiler kadar güzel olmadı malesef.hiçbirinin şekli birbirini tutmadı.ilk halka yapım dedim az kızartmısım sanırım hosuma gitmedi cok bide nedense cok kalın oldular.bende lokma tatlısı gibi minik minik yaptım onlar daha güzel oldu.birde sizinkiler sert görünüyor benimkiler yumusak oldu neden acaba.benmi beceremedim ya offf... bir taneside ördek gibi oldu onun resminide özellikle cekip ekliyorum....

004gt.jpg

005ap.jpg

OP
güllerdiyari

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
yaptım ve geldim.benimkiler sizinkiler kadar güzel olmadı malesef.hiçbirinin şekli birbirini tutmadı.ilk halka yapım dedim az kızartmısım sanırım hosuma gitmedi cok bide nedense cok kalın oldular.bende lokma tatlısı gibi minik minik yaptım onlar daha güzel oldu.birde sizinkiler sert görünüyor benimkiler yumusak oldu neden acaba.benmi beceremedim ya offf... bir taneside ördek gibi oldu onun resminide özellikle cekip ekliyorum....

004gt.jpg

005ap.jpg

canim neden böyle olduki hamurun kivamini ayarlarkenmi sorun oldu acaba bardagin kücük yada büyük olabilir oraya yazmistim hamuru yogurduktan sonra kasiga alip yan getirince hamur kasikta kalinca sert demektir hemen akiyorsa biraz daha un katman gerkiryani kasiktan yavas yavas akacak.
birde SIKMA torbasinin ucu düzmüydü sekilli olmamis:dusun:
canim genede begenip denedigin icin cok tesekkür ederim ellerine emgine saglik:hhhhhh::eek:

*Neşe*

Daimi Üye
Tepki
582
ellerine sağlık güllerdiyarı gerçekten harika görünüyorlar:eek:kızartırken yağın soğukmu olması gerekiyo..birde malzeme fazla gibime geldi kaç torba hamur çıkıyo bu malzemeden..bende denicem inş..:hhhhhh:

OP
güllerdiyari

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
ayy evet benım hamurum cok cıvık olmuştu.bıde evet düz bir başlıkla yaptım.sanırım ben tutturamadım...

canim hamurun kivami önemli ben unun ölcüsünü yazdim ama genede bardak kücük veya büyük olabilir diye,
onun icin hamurun kivamini anlamak icin kasikla denesen iyi olur.
birde ben hic düz baslikla yapmadim onunda etkisi olabilir belki:dusun:
birdaha denemk istersen hamurun kivamini dedigim gibi ayarla birde baska baslik kullanmani tavsiye ederim canim:eek:

OP
güllerdiyari

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
ellerine sağlık güllerdiyarı gerçekten harika görünüyorlar:eek:kızartırken yağın soğukmu olması gerekiyo..birde malzeme fazla gibime geldi kaç torba hamur çıkıyo bu malzemeden..bende denicem inş..:hhhhhh:

cok tesekkür ederim canim:eek:
yok canim yag soguk olmiyacak ben kizgin yagla yapiyorum soguk yagla yapanlarida duydum ama ben hic denemedim.
kac torba ciktigini hic ölcmedim canim bayaa asagi yukari 5 torba falan doluyor sanirim,
ben bu ölcüyle aldim azaltmayi denedim ama o zaman ayarini tutturamadim onun icin hep ayni ölcüyle yapiyorum,
bize fazla geliyor ama ben zaten genelde misafir gelecegi zaman yada kermese falan yapiyorum kendimize yaptigimdada arkadaslara komsulara falan dagitiyorum:hhhhhh:

G

guzelcem

Misafir
ALLAH KABUL ETSİN canısı ellerin dert görmesin görünümü güzel lezzeti de harikadır eminim, çok sevdiğim tatlıdır:dil: emeğine sağlık.

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Ellerıne saglıkkk.

Bı el versenen bana=)Ben defalarca denedım hıc de guzel olmadı.

Annemde harıka yapıyo ama ben onun gozu onunde bırebır soyledıgı gıbı yaptım basımda bekledı yıne de olmadı.

Sanırım bıraz da ınsanın elının lezzetı ıle ılgılı bısey bu.Demek benım elımde lezzet yokkkkk:kizdim:

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
cok tesekkür ederim canim:eek:
yok canim yag soguk olmiyacak ben kizgin yagla yapiyorum soguk yagla yapanlarida duydum ama ben hic denemedim.
kac torba ciktigini hic ölcmedim canim bayaa asagi yukari 5 torba falan doluyor sanirim,
ben bu ölcüyle aldim azaltmayi denedim ama o zaman ayarini tutturamadim onun icin hep ayni ölcüyle yapiyorum,
bize fazla geliyor ama ben zaten genelde misafir gelecegi zaman yada kermese falan yapiyorum kendimize yaptigimdada arkadaslara komsulara falan dagitiyorum:hhhhhh:

Bunu annem ılk yarısmada okumusdu o zaman da soylemısdı aa sıcak yaga atıyomus dıye.

Demek sıcakda da sogukda da sonuc mukemmel olabılıyor.Cunku annemde soguk yaga atarak yapıyor...

*Neşe*

Daimi Üye
Tepki
582
Bunu annem ılk yarısmada okumusdu o zaman da soylemısdı aa sıcak yaga atıyomus dıye.

Demek sıcakda da sogukda da sonuc mukemmel olabılıyor.Cunku annemde soguk yaga atarak yapıyor...

Kedijik soğuk yağa atılan tatlının hamuru bildiğim kadarıyla profiterol hamuru gibi pişirilerek yapılıyor.bunun hamuru farklıı ...müsait bi zamanda denemek istiyorum inş.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar