Meshur tulumba tatlim

OP
güllerdiyari

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
ben zati kilo verme savaşındayım canısı yarışmaya katıldığım tariflerinin hiçbirini yiyemedim yazuuuukkk bana dimi ama kilolarım bi gitsin sadece birgün hepsinden yicem mide zafiyeti geçirmezsem tabiikide

ayrıcakızının doğum gününüde eniçten dileklerimlede kutluyorum nice mutlu yaşlarına inşallah birtanem

dogumgunu4ii5n.gif
[/URL][/IMG]

aynen canim o kilolari hic sorma bende zaten kilo aldim son zamanlarda:dusun:
kendimi tutamiyorum malesef ne yaparsam yiyorum hominigirtlak:aglayan:

cok tesekkür ederim canim bugün 15 yasina giriyor kuzucugum kocaman oldu yaa-hmm

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
en zor zamanlarındasın değilmi şimdi kızının ergenlik dönemi zormu geçiyo canısı benim büyük kızımda martın 19 da 12si bitecek ben kızımın şimdiden süsüyle başedemiyorum ilerki yaşlarında allah yardımcım olsun diyorum hep kızına nice nice mutlu yaşlarına diyorum hep mutlu umutlu olur inşallah yüzündeki gülümseme hiçbir zaman eksilmesin canım benim:eek::eek::eek::eek::eek:

OP
güllerdiyari

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
en zor zamanlarındasın değilmi şimdi kızının ergenlik dönemi zormu geçiyo canısı benim büyük kızımda martın 19 da 12si bitecek ben kızımın şimdiden süsüyle başedemiyorum ilerki yaşlarında allah yardımcım olsun diyorum hep kızına nice nice mutlu yaşlarına diyorum hep mutlu umutlu olur inşallah yüzündeki gülümseme hiçbir zaman eksilmesin canım benim:eek::eek::eek::eek::eek:

canim allahtan kizimla fazla sorun yasamiyoruz spor takiliyor pek fazla süslenme gezme hevesi yok.
cocuguna göre deyisiyor ama bizde oglumla cok sorun yasadik oda cuma günü 20 yasina girecek ama ondan cok cektik ergenlik döneminde:dusun:
birde yurdisinda yasamanin zorluklari arkadas cevresinde Isvicreliler olunca onlar bize göre daha serbestler.
bu aralar biraz daha iyi ama genede evde ergelnlik döneminde cok zor anlar yasatti bize:dusun:
cok tesekkür ederim canim:eek:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Süper olmuş. Ellerine sağlık. :hhhhhh:

Pastaneden alınan tulumba tatlısı gibi, hiçbir farkı yok-hmm

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
harika duruyor ve ben tulumba tatlisini cok seviyorum. bir kersinde denedim ama olmadi. bunuda denyecegim. ellerine saglik canim :eek:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Arkadaslarim meshur yazdim cünkü ben burada kermeslere devamli yapiyorum artik herkes bildigi icin tulumba yap diyorlar burada camilerin geliri icin asagi yukari her 3 ayda bir kermesler yapiliyor benim görevimde tulumba tatlisi yaplmak umarim sizlerde begenirsiniz:eek:

Kullanilan malzemeler:

5 yumurta

1 bucuk su bardagi yogurt bardak cok büyük olmasin 200 gr lik bardak ideal

1 su bardak süt

1 su bardak sivi yag

yarim paket kabartma tozu

1 paket vanilya sekeri

6 su bardak dolusu un asagi yukari 800 gr oluyor

ayriyeten kizartmak icin sivi yag

serbeti icin 750 gr su

1 kg seker

biraz limon suyu yada kücük bir parca limon

Yapilisi:
serbeti aksamdan kaynatirsaniz daha iyi olur kaynadiktan sonra altini kisin yarim saat yavas yavas kaynatin biraz koyu olmasi gerekiyor.

baslamadan önce hamuru icine katip sIkmak icin bir torba. hamuru kesmek icin mutfak makasi. cevirmek icin bir masa hazirlayin.

önce bir kaba yumurtalari kirin biraz cirpin daha sonra yogurt, süt, sivi yag ekleyip gene cirpin kabartma tozu ve vanilya sekerinide ilave edin en son olarak unu yavas yavas katarak yogurun kivamini anlamak icin bir kasiga hamur alip yan getirince hemen akmiyorsa hamu kivamindadir. tabii bu arada kizartacagimiz tencereye yagi koyu altini acin .

yogurdugumuz hamuru bir kasik yardimi ile torbaya doldurun isinmis yagin icine istadiginiz büyüklükte sIkin arzuya göre halka seklindede yapabilirsiniz.

kizaran tulumbalari bir ma$a yardimi ile serbetin icine alin tekrar ikici ayni islemi yapincaya kadar ara sira bir yandan serbetin icindeki tulumbalari karisririn ikinci tulubalar kizarmaya baslayinca serbetteki tulumbalari bir tepsiye alin aldiginiz kap biraz genis olsun sicakken üstüste olursa yumusaya bilir sicak yada soguk arzuya göre servis yapin.

afiyet bal seker olsun arkadaslar umarim dener ve begenirsiniz:eek:

Buda yarisma icin yaptigim tatlim

Vaay aynı olmuş elinize sağlık bayıldım :eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar