Marenin nefis içli köftesi

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
harika görünüyor ellerine sağlık marencim bende dün yaptım yalnız ben yuvarlak yapıyorum ve suda haşlıyorum yanınada limonlu bol yağlı acılı sos yapıyorum sonrada kilo alıyorum tabi::nk::nk::nk:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
ben genelde ölcu kullanmam ama tahminen bir ölcu vereyim

1 kg ince bulgur
500 gr veya daha az kirmizi damarsiz cig köftelik et
biraz tuz,kimyon,bir kasik salca biber

ici icin
kiyma et
sogan
tuz.karabiber.yeni bahar

yapilisi
önce bulgura soguk su koyup iyice sisimesini bekliyorum ,sonra ben bulguru bir yuz et makinasinda cekiyorum iyice ezilsin diye ustune eti,tuz,kimyon iyice yogrulur icte et sogan karisimi yapilir ve sogutmaya birakilir köftelere elle sekil verilerek ici doldurulur,tepsiyi eritilmis yagliyorum köfteleri duzup ustune yine eritilmis yag ekliyorum ve 200 derecede pisiriyorum. ins anlatabilmisidir

ellerine saglik hayatim:cikolata:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Evetttt marenim içli köftelerini resim ekleme bölümünde paylaşmış ben de buraya koydum herkescikler görsün diye:D işte nefis içli köftelerrrrrrr

attachment.php

attachment.php

ben genelde ölcu kullanmam ama tahminen bir ölcu vereyim

1 kg ince bulgur
500 gr veya daha az kirmizi damarsiz cig köftelik et
biraz tuz,kimyon,bir kasik salca biber

ici icin
kiyma et
sogan
tuz.karabiber.yeni bahar

yapilisi
önce bulgura soguk su koyup iyice sisimesini bekliyorum ,sonra ben bulguru bir yuz et makinasinda cekiyorum iyice ezilsin diye ustune eti,tuz,kimyon iyice yogrulur icte et sogan karisimi yapilir ve sogutmaya birakilir köftelere elle sekil verilerek ici doldurulur,tepsiyi eritilmis yagliyorum köfteleri duzup ustune yine eritilmis yag ekliyorum ve 200 derecede pisiriyorum. ins anlatabilmisidir

Tarif listesini incelerken yine gördüm yorum yazmadan geçemedim harika bir görüntü ya ellerinize kollarınıza sağlık

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar