Maddi Olanağı Yokmuş...

Tepki
39
Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra yine ben geldim. Hatırlayanlarınız vardır beni. 3 aydır giremedim derslere yoğunlaştım ve çok şükür ilk sınavı alnımın akıyla geçtim. :kupa: Bugün en mutlu günlerimden birini yaşarken artık sevgilim diye nitelendirmek istemediğim kişi ile aramızda şöyle bir olay gelişti. :aglayan: :aglayan: Ben üniversiteyi kazanınca onun bulunduğu şehirde okumak istiyordum. Dişimi tırnağıma takıp elimden gelenin çok daha fazlasını yaptım. Halada yapmaya çalışıyodum. Lys sınavı için. O da Ankaraya yanıma gelmek için çabalıyordu. En azından bana öyle söylüyordu. Eğer gelemiceksen hiç gelicem edicem deme çünkü yapamazsan tepkim sert olur dedim ( Bundan öncede aramızda aynı konu geçti ve tam 1 kala gelmesine benden ayrıldı gelemice için ) Kesin gelicem aşkım gerçekten dedi. İnandım sözüne. Böyle böyle 2 ay geçti. Bu ay para biriktiriyodu yine. Geçen hafta kavga sırasında sinirle gelmiyeceğini söyledi. Kavgada o haklıydı ve ben bişey demedim. Barıştık aynı gün ve bugüne kadar çok güzel ilerledik. Benim mutluluğumla mutlu oluyordu. Bugün sınav sonuçları açıklanacaktı ve o da heyecanlı diye biliyordum. Sınavı geçtiğimi söylediğimde biraz buruktu sanki. Kuzenini aramış hemen o dakika ( Kuzeni erkek ) İşte benim aldıığım puanı felan sölemiş.. Sonrasında bana mesajda dediki seninle bişey konuşmak istiyorum. Öğle arasına çıktı. Tamam konuşalım dedim. Boşver saçma sapan bişey ben konuşmak istemiyorum dedi. Üzerine gittim ve bana Ankaraya gelmeyeceğini söyledi. Ben dondum kaldım kızlar. Diyebildiğim tek şey ben zaten biliyodum gelmeyeceğini oldu :aglayan: Son 4 gündür şüpheleniyodum ondan ama belli etmemeye çalışıyodum. Başka birisi olduğuna dair. Bugün dedim o kızı ( artık kimse bilmiyorum ) onu ileri attım. Başkası var felan die. Israrla yok dedi. Ama hissediyorum sanki kızlar :aglayan: Benim maddi yönümle neden dalga geçiyosun dedi bana. Halbuki dalga geçmiyorum. Ben benim için çabalamadığı için beni sevmediğini düşünüyorum artık. Çünkü ben çok çabaladım onun için. Kaldıki bu adam askerde o kadar sefalet çekerken para biriktirip yanıma gelmiş adam. Bunu 2. kez demesi beni mahvetti.. Kızlar soruyorum size. Ben dalgamı geçmiş oldum onun maddi olanaksızlığıyla yoksa gerçekten beni sevse çabalarmıydı? Haklı mıydım bu düşüncemde?

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
daha yaşın küçük bi erkeğe bu kadar takılma derim ben sana sil gitsin ya çocuk ruhlu bi insan işte takma kafana derslerine yoğunlaş zamanı gelince zaten karşına seni hakeden biri çıkacaktır

OP
U
Tepki
39
Ya canım çok oturdu içime. Ben böle çabaladım, gecemi gündüzüme kattım. Onun bulunduğu şehirde olmak için ama aldığım karşılık bu oldu

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bu hayatta özellikle de aşkta kimse yaptıklarının karşılığını alamaz bunu öğrenmiş olman lazım kaçan kovlanır sen şimdi üzülünc ben bunları yaptım dedikçe ondan karşılığını alabileceğini mi zannediyosun neden yürümeyen bişeyi yürüsün diye zorluyosun ki bırak zamanında yanı hatayı bende yaptım ama üzerinden zaman geçince ben ne saf mısım diyosun şu hayatta insanın unutmayacağı hiç bişey ya da hiç kimse yok salla boşver:)

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ya canım çok oturdu içime. Ben böle çabaladım, gecemi gündüzüme kattım. Onun bulunduğu şehirde olmak için ama aldığım karşılık bu oldu

Bir şekilde hayatı yaşayarak öğreniyorsunuz!!
Ama şöyle bir yüzleşin kendinizle bakalım.
Onunlayken size yaşattıklarını bir teraziye koyun vee...
En ağır gelen tarafı siz belirleyin.
Ve hiç bir zaman unutmayın ki kimse vazgeçilmez değildir,heleki aranızda ciddi anlamda bir bağ yokken,silip atacak kadar cesur biri.
Sizde cesur olun ve bu güzel günlerinizin kıymetini bilin.
İlknurun söylediği gibi,beş para etmez insanlar için kendinizi uçuruma atmayın.
Önce sizin mutluluğunuz önemli,başka insanların mutluluklarını ikinci plana atın.Bu kişiyi ne kadar seviyor olsanızda kendinizi mutlu görmek ve mutlu etmek istiyorsanız bunu yapmalısınız-ayse

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
sana bi de şunu söyliyim evli insanlar mesela kadın eşi mutlu olsun yorulmasın diye saçını süpürge ediyo bi dediğini iki etmiyo bu şekilde insanların kocaları da her zaman onlara hor davranıyo çevrene bi bakarsan çok rahat görürsün yani neymiş kimseye gereğinden fazla değer vermiceksin kendinden ödün vermiceksinhakedene hakettiği kadar

OP
U
Tepki
39
Şahmaran çok teşekkürüm sana da desteğin için. Gerçekten büyümek çok zormuş. İnsan böylelerini gördükce diğer insanlara nasıl güvenicem die kendine sorup duruyor..

OP
U
Tepki
39
sana bi de şunu söyliyim evli insanlar mesela kadın eşi mutlu olsun yorulmasın diye saçını süpürge ediyo bi dediğini iki etmiyo bu şekilde insanların kocaları da her zaman onlara hor davranıyo çevrene bi bakarsan çok rahat görürsün yani neymiş kimseye gereğinden fazla değer vermiceksin kendinden ödün vermiceksinhakedene hakettiği kadar

İlk_Nur bana değiştiğini öyle güzel gösterdiki artık karşımda tam da istediğim gibi birisi vardı ama bir insanın içi hiç değişmezmiş meğer. Ben buna aldandım

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bunlar hayatın gerçekleri tuzu biberi yanlış seçimler yapa yapa doğruyu bulmuyomuyuz hepimiz ama yanlışta ısrar etmemek lazım tabi

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
üzülme lütfen canım.bu da dert mi???olmuyorsa,çabalama...ne kadar yırtınsan da,karşındaki olumlu adımlar atmayınca ol muu yoor...herkes ederi kadar,ekstra değer'e değmiyor.

OP
U
Tepki
39
saol cnmm :) Olmuyorsa olmuyo ama oldurmayı öle çok denedimkii :( Şimdi gerçekten başkasımı var hayatında yokmu onu bile bilmiyoırum.

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Canım genç yaşına rağmen gayet aklı başında davranmışsın,cevaplarından da belli,aferin sana

bu duruşunu hiç bozma,önceliğin derslerinde olsun,

kendi ayakalrının üzerinde dur,işini bul çalış

kimseye muhtaç olma

bak ozaman peşinde istemediğin kadar kaç kişi dolaşıyo

erkekler sürekli onları arayan,üzerine düşen kadınlardan hoşlanmazlar-ayse

OP
U
Tepki
39
Ya çok canım yanı fındık kurdu :( Neden böyle yaptı. Pazar günüde tartıştık gerekirse başımı taşlara vurcam bitircem demişti sinirle. Şimdi ayrıldım ben ama msj atmasını bekliyorum nedense

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar