Kızlık zarını dikmek tıp etiğine uygun mu?

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
etik değil...ama zaten doktorlar olaya estetik gibi bişey olarak bakıyordur bence...onlarda vicdan olabilir mi sanmam..

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
bunu bir kızdan taleb eden erkek eğer bakir değilse bu aldatmayı yerden göğe hakediyor. çünkü kendi her haltı yiyip bakire birini arıyorsa benmerkezcinin biridir.böyle erkeklere hiçmi hiç üzülmem. herşeyi hakediyorlar. çapkınım diye geçinir,her beraber olduğu kız için bir çentik atar ,sonrada bakire kız ister.onun gibi bir erkeğe de diktirip kandıran kız lazım zaten.

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Dikim işiyle tıp etiğinin bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum , ha doktor kalkıp bu hasta bana diktirdi diye açıklama yapıp hasta bilgilerini 3. şahsa verir etik değildir ama dikmek onun işi , etik mi değil mi tartışmak doktorun işi değil.

katılıyorum canım ülkemizde böyle bir yasak yok doktorlar tabiki talep varsa yapıcaklar ayrıca buna mecbur olan kızlar için öldürülmekten dışlanmaktan başka çare bırakmayan zihniyetler utansın

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
bunu bir kızdan taleb eden erkek eğer bakir değilse bu aldatmayı yerden göğe hakediyor. çünkü kendi her haltı yiyip bakire birini arıyorsa benmerkezcinin biridir.böyle erkeklere hiçmi hiç üzülmem. herşeyi hakediyorlar. çapkınım diye geçinir,her beraber olduğu kız için bir çentik atar ,sonrada bakire kız ister.onun gibi bir erkeğe de diktirip kandıran kız lazım zaten.

oky ne kadar doğru söylemişsin.sonuna kadar katılıyorum.böyle erkeklerden nefret ediyorum.aslında suç onlarda da değil ailelerde..bi aile kızı böyle bişey yapınca ya öldürüyor ya evlatlıktan reddediyor,erkek çocukları yapınca aman yapsın erkektir olur böyle şeyler diyorlar.bu çifte standart niye.Allah kadın erkek diye ayırmıyor herkese aynı günahı yazıyor peki bizler niye evlatlar arasında ayrım yapıyoruz.bencede düzgün yaşamamış bi erkek onu hakediyordur.tabiiki kızlık zarı diktirmeyi son derece yanlış buluyorum ama belki en son çare olarak görüyorlardır bilemeyiz kimsenin ne yaşadığını.o yüzden yargılamak bize düşmez...

beyda

Yeni Üye
Tepki
1

diyecek başka birşey bırakmamışsın. 10 kız 10 erkek vardır. 8 erkek dediğin gibidir. hepsi fırlama çapkınlık peşindedir, hep beraber olmak ister. kızlardanda 3-4 ü böyledir. ama iş evlenmeye gelinced bu 8 erkek diğer 2 erkeğin hakkına ortak olup bakire kız ararlar.

diktirmeklede kendini kandırmaktan başka bişey yapamaz insan.

insan etiyle kemiğiyle en önemlisi ruhuyla bir bütündür.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar