Kızlık Zarı (Hymen)

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canım ama ben namusun bekarette oldugunu düşünmüyorum ve bu kirlenmiş olarak gitmiyorsun evlendiğin zaman bunlar küçük düşürücü kavramlar bence
Canım bekaret deme de adını ne koyarsan koy küçük düşmemek adına ama sonuçta şu var bir insanın namusu şerefidir ben böyle bilirim koruması gereken hazinesidir en kıymetlisidir ve kıymetli şeyler helaline sunulmalıdır acizane fikrim ki Kuran-ı Kerim'de de bir çok ayet var gözlerini haramdan sakınsınlar diyor kaldı ki bedeni helalin olmadan birine vermek daha dehşetli bana göre ben bu fikirle yetiştirildim bunu bilir bunu söylerim başka da kafama yatmaz Rabbim de yatırmasın istemem

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
namus bunla belirlenmemeli.temiz gitmeli demiş aslı diğer türlü kirli gidiyor o zaman.küçük düşürücü kavramlar bence demek istedim tatım :huhuu:

anladım canım benm teşekkür ederim :sirin:
ama öyle bencede canım yaa bi anlık zevk uğruna kendini kirleten çok insan var büyük konuşmuyorum Allah doğrudan ayırmasın ama kızın isteği dışında olan birşeyse onda bende sana katılıyorum her zman :huhuu:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Robynim eğer sözlerimle kırıcı olduysam hakkını helal et özür dilerim ben sadece düşüncemi söyledim niyetim kesinlikle kırmak değildi yani

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
bakire olmayanların namusu yok değildir. namus bir zarla ölçülmez. bana göre namuslu olmak,dürüst olmak,hırsızlık yapmamak,başkasının hakkını yememek vb gibi kavramlarla ölçüşür. kirlenmiş,şerefini kaybetmiş gibi şeyler söyleyen kişileri sadece kınarım.kimsede kusura bakmasın.
ayrıca her haltı yiyip bakireliğini korumuş yüzlerce kız var bu ülkede. ve sevdiğiyle bir kerelik beraber olmuş başka bir kızla kıyaslayın hadi. aynımı şimdi bu ikisi. . geçelim bunları.
.neyse. herkesin hayatı,ailesi yaşam biçimi farklıdır.ve benim bakış açıma göre namus bir zarda değildir.. beyindedir.
bu durumda bir kızlada yatan erkekte namussuz. ha onda zar yok değilmi...:dertli:eek: yüzden abi kurtardı. pehhh.
şunuda unutmayın, yüzlerce kız sadece bakire değil diye kara toprağa girdi. ve girmekte. eğer bu bakış açısına devam edersek ki biz kadınlar bilhassa, çok fazla kızı yollarız kara toprağa.. öldürülmeleri maalesef bu görüşler yüzünden oluyor. bizlerde, bunu her savunduğumuzda bu kızların üstüne kara toprağın atılmasını hızlandırıyoruz. yapmayın etmeyin. evet,siz kadınlar yapmayın bari bunu.

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Bencede dinimizce kızlık zarı çok önemlidir...
Ama okypete şiddetlede katılıyorum.. çok haklı bence...
Günümüzde bazı olaylar istenmeden yaşanıyor. Ön yargılı olupta karşındaki mağdur insana bu muhabbetleri yapmayı hoş bulmuyorum.
Namustur şereftir korumalısın... Yada korumalıydın... Belki bu yönde sınıyor yüce mevlam bilemezsin.
Allah tümümüze doğru yolu göstermeyi nasip etsin...
Bilirim ki kimi kınarsan başına gelir sana gelmezse çocuğuna gelir ona gelmezse kardeşine gelir... Allah göstermesin sevdiğinin birinin başına gelir.
Allah c.c. doğru yoldan ayırıp içimize şeytanın kibirini vermesin inşallah...

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
bakire olmayanların namusu yok değildir. namus bir zarla ölçülmez. bana göre namuslu olmak,dürüst olmak,hırsızlık yapmamak,başkasının hakkını yememek vb gibi kavramlarla ölçüşür. kirlenmiş,şerefini kaybetmiş gibi şeyler söyleyen kişileri sadece kınarım.kimsede kusura bakmasın.
ayrıca her haltı yiyip bakireliğini korumuş yüzlerce kız var bu ülkede. ve sevdiğiyle bir kerelik beraber olmuş başka bir kızla kıyaslayın hadi. aynımı şimdi bu ikisi. . geçelim bunları.
.neyse. herkesin hayatı,ailesi yaşam biçimi farklıdır.ve benim bakış açıma göre namus bir zarda değildir.. beyindedir.
bu durumda bir kızlada yatan erkekte namussuz. ha onda zar yok değilmi...:dertli:eek: yüzden abi kurtardı. pehhh.
şunuda unutmayın, yüzlerce kız sadece bakire değil diye kara toprağa girdi. ve girmekte. eğer bu bakış açısına devam edersek ki biz kadınlar bilhassa, çok fazla kızı yollarız kara toprağa.. öldürülmeleri maalesef bu görüşler yüzünden oluyor. bizlerde, bunu her savunduğumuzda bu kızların üstüne kara toprağın atılmasını hızlandırıyoruz. yapmayın etmeyin. evet,siz kadınlar yapmayın bari bunu.

Canım ben kızlık zarı demedim her haltı yiyip kızlık zarını tekrar yamayanlarda var biliyorum o yüzden namusu kızlık zarına dayatmam yalnız ben direk namusdan ve şereften bahsettim bence de dediğin gibi şeref dediğin kavram hepsini içeriyor ama bir tanesi gitti mi hepsi de gidiyor bence bir tek hırsızlık yaptığını duyduğumuza nasıl şerefsiz diye söyleniyorsak aynen o şekilde kimseye hakaret etmiyorum bu benim kavramlarım ayrıca erkeklerinde aynı değerlerini koruması gerektiğini söyledim erkeğin elinin kiri fikrini hiçbir zaman savunmadım savunmam ben kendi fikrimi açıkladım kınamak istersen sen bilirsin yine
bu arada ben demedim ki yok böyle kızlar öldürülsün şu olsun bu olsun gibi

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
göz ardı ettiğim yok kimseyi de teşvik ettiğim yok bu konuda niyetin bu şekilde ittiham etmekse sen bilirsin
herkesin fikrine saygılıyım saygı duyarım ne benden bişey eksilir ne senden

donut

Daimi Üye
Tepki
1.467
Bekaretın ölçüsünün zar oldugunu düşünmüyorum..Nice kadınlar kızlar tanıyorum,anal ilişkiye girip kızlık zarını koruyorlar..Bunun adınada bakireyim diyorlar..

Ha bir de her turlu cinsel munasebette bulunmus kızlık zarını sonradan evlenmeye bir gun kala diktirenler var ki bu da cok vahim..

Ama en vahimi şudur : Bu iki durumda da içindeki duyguları bastıran ve esasında bu zihniyete önem vermeyen insanların dürüst ayagına yatması seklınde bir dayatma vardır..
Bu dayatmadan kurtulunmalı ve cinsel munasebette bulunan insanlar yargılanmamalı ki herkes yalansız durust olabılsın..

Ben derim ki dürüst olan başımın tacı..Kızlık zarı da bacak arasında değil,kişinin kendi ahlak yapısında..

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
zaten bende donut,kimsenin kimseyi yargılamamasından yanayım. korumak isteyen korusun ama bakire olmayan kıza kalkıpta namussuz ve şerefsiz denilmesi beni çok rahatsız ediyor.şahsen koruyana kalkıp kimse laf etmezken bakire olmayanlara bu taşlamalar çok yanlış.

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
çok su götüren konuların başında geliyor bu konu.. meraklı milletiz ne yazık ki.. bir kesim birlikte olanları yerden yere vurur, bir kesim de olmayanları..

benim görüşüm (aslında görüş de diyemem inancım); evlilik dışı ilişki günah mı? günah.. benim için konu budur.. bunun yanında ne yapanı kınarım, ne eleştiririm.. herkesin günahı kendisini bağlar.. ama "yapayım mı" diye soran olursa "naçizane" yapma derim!
ha bu arada; evlilik dışı ilişki birçok dinde günahtır.. ama ne hikmetse bu ülkede "günah" deyince gerikafalı ilan edilir, "ayy bu devirde hala ıyy.." tepkileriyle karşılarsınız..

herneyse..

hele hele ayser ablanın dediği kurdela olayına değinmeyeceğim bile.. en sinir olduğum adetlerden biri.. ne kendim yaptım ne de gelinime bağlarım..

ama okypete bilir kesin, vera wang'in kurdelaları süper duruyor dimii

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar