Kızlar çok kötüyüm ne olur bi el atın çıldıracağımm....

OP
rüzgar gülü

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
canım ben o kadar sıcaktada duramam.. kızımda da bende de astım var...

neyse bakalım eşimle akşam güzellikle konuşmayı düşünüyorum.... hayırlısı bakalım....
dua edin inşaallah ikna olurr.....

aminenur

Aktif Üye
Tepki
73
Niye Adanaya gitmeyi bu kadar gøzunde buyuttugunu anlayamadim dogrusu, ayni ulkenin icinde yer degisikligi yapicaksin sadece. Belkide bøylesi daha hayirlidir, esinin ailesinden uzakta oturacaksaniz cokta sorun olmaz. BIde benim gibilerini dusun evlenip birak dogdugu, buyudugu sehiri degistirenleri ulke degistirenler ne yapsin? bizim coktan ølmemiz psikolojik olarak cøkuntude olmamiz lazimdi.

Køtu tarafindan bakmak yerine iyi tarafindan bakmayi dene bide tebdili mekanda ferahlik vardir derler.

Cok gecmis olsun annecigine Allah sifa versin.

G

guzelcem

Misafir
:kizdim::kizdim::kizdim:Yuva bozan ve karı -koca arasını açan KAYNANALARDAN :kizdim:Nefret ederim:kizdim: canısı sen öncelikle kaynanan olacak kök bacaklıyla konuşman lazım oğlunun hayatını yöneltmesine izin verme:kizdim: anlatığım kadarıyla evliliğinizin herşeyine burnunu sokan bir kaynana var İşin çok zor ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN sen ne yaparsan yap, kocanı asla ikna edemezsin çünkü anası olacak kök bacaklı kadın doldurmuş oğlunu :gitme: ALLAH HAKKINIZDA HAYIRLISINI VERSİN.

suskun

Aktif Üye
Tepki
144
anneniz için allah acil şifalar versin inş ..
siz haklı olarak başka bir şehir yaşantısından korkuyorsunuz ama bir söz vardır doğduğun yermi doyduğun yermi emin olun insan alışıyor eşiniz ailesi için uzak oluruz demiş mümkünse uzakta bir ev alırsınız ..şuan bukadar üzülmeniz için erken bence gün doğmadan neler doğar hakkınızda hayırlısı olsun birdaha ölümü aklınıza getirmeyin lütfen :sarilma:

G

guzelcem

Misafir
Canısı ADANA harika bir memleket bol bereketli havası suyu tertemiz yaylaları da doğa harikasıyla muhteşem vallahi ben isterdim tayinimizin ADANAYA çıkmasını:) Yine de HAKKINIZ DA HAYIRLISI OLSUN ADANA da rahatlıkla iş bulur, incirlik hava üssünde kendini sevdirirse ADANA da esnaf tutar eşinizi İSTANBUL DAN daha iyidir ADANA.:eek::eek:

OP
rüzgar gülü

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
çok teşekkür ederim arkadaşlar yanımda olup destek verdiğiniz için, dualarınız için... Eşimle o gün akşam konuştuk inşaallah şimdilik ev almaktan vazgeçtik en kısa zamanda kiraya çıkacağız, ondan sonra bakacağız gerisine, şuan için zaten Adanaya gitmem söz konusu değil annemin rahatsızlığından dolayı ama ilerde inşaalah olmaz yine..... Ayda bir kez de ailesini ziyarete gidelim dedim bakalım belki bu şekilde sorunu çözeriz... oraya yerleşmekten vazgeçer.. hakkımızda hayırlısı olsun..

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
çok teşekkür ederim arkadaşlar yanımda olup destek verdiğiniz için, dualarınız için... Eşimle o gün akşam konuştuk inşaallah şimdilik ev almaktan vazgeçtik en kısa zamanda kiraya çıkacağız, ondan sonra bakacağız gerisine, şuan için zaten Adanaya gitmem söz konusu değil annemin rahatsızlığından dolayı ama ilerde inşaalah olmaz yine..... Ayda bir kez de ailesini ziyarete gidelim dedim bakalım belki bu şekilde sorunu çözeriz... oraya yerleşmekten vazgeçer.. hakkımızda hayırlısı olsun..

sevindim inşallah herşey gönlünce olsun

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
:kizdim::kizdim::kizdim:Yuva bozan ve karı -koca arasını açan KAYNANALARDAN :kizdim:Nefret ederim:kizdim: canısı sen öncelikle kaynanan olacak kök bacaklıyla konuşman lazım oğlunun hayatını yöneltmesine izin verme:kizdim: anlatığım kadarıyla evliliğinizin herşeyine burnunu sokan bir kaynana var İşin çok zor ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN sen ne yaparsan yap, kocanı asla ikna edemezsin çünkü anası olacak kök bacaklı kadın doldurmuş oğlunu :gitme: ALLAH HAKKINIZDA HAYIRLISINI VERSİN.

kök bacaklı ne demek ya ilk defa duydum:))

OP
rüzgar gülü

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
Bilmiyorum bende ama iyi bir şey olmadığı kesin.... Ayyyy sizi çok seviyorum arkadaşlar yaaa.. iyiyki varsınız......:iloveyou::eek:

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
canım ne diyeceğimi bilemiyorum.arada kalmışın ki çok üzüldüm.rabbim yardımcın olsun..
belki söylemesi kolay diyeceksin ama,ne olursa olsun mutsuz olacağın,yapamayacağın bir karar alma!hayatını bütün bütün eşin için de olsa değiştirme...ikna etmek için çabala...rabbim yardımcın olsun,daha ne denir,bilemedim.

tlly

Yeni Üye
Tepki
19
Aaa hiç canıma kıymayı düşündüm kelimesini şakadan bile etmemelisin , hayatda ne dertler var , Allah korusun , ve en büyük derdin bu olsun....
Önce eşinle güzel ve sakin , çok mantık çercevesinde bir mod da iken konuşma ayarla..Evlenirken gelecekte adanaya gitmek planlarımızda olduğunu bilmiyordum, bilmediğim içinde şu an bunu kabullenmem çok zor demelsin...Fakat seninde adanaya dönmek istemende çok önemli bir sebep olmalı , bunu da anlamak istiyorum diyerek söze başla...
Eşinin cidden geleceğiniz için somut gerekçeleri varsa , bence gitmeyi düşün , eşini sevdiğini söyledin çünki...Ama ikiniz için geleceğe dair somut bir düşüncesi yok ve sadece orayı özlediğinden gitmek istiyorsa , bu demektirki senin yani aileyle beraber o ortamdan bunaldı..Vicdanen senın anneni bırakmanı istemiyor belliki.. Bu durumda her iki tarafı idare etmek için bir strateji oluşturmalısın arkadaşım..Sonuçta eşini madem kazanmak istiyorsun...Mesela eşine sık sık adanaya gitmesini sağlamalısın..Sen gitme , o ailesiyle bol bol yanlız kalsın..Emin ol ordan sıkılacagını ve yapamayacagını anlayacaktır,ama sabırlı olmalısın..Çünki yıllarca oraya alısmıs ve kendi düzenini istiycektir sonucta..Sık sık gönder ve ailesi içinde asla kötü laf etme...Ve sende bu arada eşinle ikiniz için ayrı bir ev , ama ennene çok yakın bir ev kirala..Hem eşin kendi evinde kalmış olsun, sende annene günde bikaç kez bakma şansın olsun..Çok yorucu olacak ama bu geçici bir süre olur,devamlı böyle olmayacaktır merak etme...Bence eşine evlenirken birbirinizle konuşmalarınızı, evlilikteki planlarınızın ne olduğunu , ne sandığını anlat..Onuda iyice dinle ,anla...ve ortak çözümü beraber bulun..Evlilikte seviyosanız birbirinizi, adana, urfa, almanya farketmez bence...Sen dedin ben dedim olayıda olmamalı...Hepiniz için en hayırlısı ne ise o olsun arkadaşım, sevgiler

Tepki
28
Canım Allah sağlık sorunu vermesin gerisi inan ki hallolur. Aman sakın canına kıymak gibi şeyleri ağzına bile alma. Eminim ki eşinle konuşarak ortak bir payda da buluşursunuz.

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
canım öncelıkle allahtan acil şifalar diliyorum annen için.umarım en kısa zamanda saglıgına kavusur.hakkınızda hayırlısı olsun canım...

nur07

Üye
Tepki
43
baktım yorumlara kendi fikrimi yazmadan edemedim.bence sen anneni çok fazla düşünme onun iyileşeceğine odaklan daha sonra eşinle özel hayatında mükemmeli oyna umarım anlamışsındır o kadar mükemmel olsunki bütün stresini kafasından atsın.Daha sonrada sinir bunalımına girmiş gibi davran ve ufak şeylere kafanı takıyormuş gibi görün ve eşin seni ondan başkasının yanında iyi olamayacağını anlasın,hatta kendi annen ve babandan dahi rahatsız olduğunu hissetsinki şunu düşünür kendi annesinin yanında duramayan benim yanımda hiç duramaz,(eşim sadece benim yanımda huzur buluyor der) buna inan .bu yöntemler test edilmiştir ve bende işe yarar inşallah sende başarırsın.
son söz
kadının mutluluğu bir kırmızı gülde,,
erkeğin mutluluğu belinin uşkurunda..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar