Kız Çeyizinde Neler kesinlikle olmalı? Kız tarafı neler alır? Erkek tarafı ne alır?

fulyabjk

Yeni Üye
Tepki
14
Ben tüm mutfak eşyalarımı kendim aldım hatta çokta detaya kaçtım ne kadar mutfak gereçi varsa aldım koydum çeyizime 3 takım yemek takımım var 2 takım kahvaltı takımımı 4 takım çatal bıçak sayısız tencere bardaklar kadehler elektirikli eşyalar mutfakta eksiğim yok yatak odası içinde sayısız nevresim takımı yatak örtüm var 50 ye yakın havlum var 30 yakın patik tülbent falan çok şık bir banyo takımı aldım herşeyi içinde biraz pahalıya aldım ama içime çok sindi herşeyimi bol bol aldım ama dantel falan sevmediğimden istemedim yineden çeyizde olsun mantıgı ile yengemler birer çift örmüşler sandık bende istemiyorum çünkü yatağımı bazalı alıcam o bir çok eşyamı toplar diye düşünüyorum sizce olmazmıı birde dantele çok fazla önemsemedim sizce yanlışmı düşünüyorum

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
Kızlar bnmde katkım olsun bende nevresım takımı,battanıye (tek kısılık cıft kısılık) hamam seti,bornoz takımı lif,tencere,tava,yemek tk,çaycı,su takımı,kahvaltı tk,bohça yaptrdık bızde nevresım takımlarımın ve battanıyelerımı ve hamam setımı kayınvaldem aldı bana yorganda diktircek ceyız malzemelerınıde bız aldık

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
dantel konusunda ne dıyorsunuz boncuklu kumaş danteller çıkmış salona onlardan düşünüyorum ama yatak odasına yıne boncuktan işlenmiş danteller varmıs ama ben kararsız kaldım

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Benim el yapımı var entel dantel hiçte sevmem evde ama bakalım :ayk:

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
bende boncuklu olanlardan düşünüyorum talya kullanışlımıdır ? birde oturma grubumuzu nasıl renk tonlarında alalım kullanım açısından

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
bende boncuklu olanlardan düşünüyorum talya kullanışlımıdır ? birde oturma grubumuzu nasıl renk tonlarında alalım kullanım açısından

minecim ben kullanmadığım için tam bir fikrim yok tatlım mobilya konusuna gelince genelde siyah beyaz tonlarda alıyorlar şimdi mobilyaları karar size kalmış ama gümüşlük takımı beyaz tarzda olrsa daha güzel olur diye düşünüyorum hepsi simsiyah olunca ortamı boguyor bence:findikim:

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
evet bende öyle düşünüyorum beyaz gümüşlük hem odayı ferah gösteriyo daha büyütüyor sanki bende krem yada kırık beyaz tonlarında salon takımı düşünüyorum

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
evet bende öyle düşünüyorum beyaz gümüşlük hem odayı ferah gösteriyo daha büyütüyor sanki bende krem yada kırık beyaz tonlarında salon takımı düşünüyorum

Ne alırsan al da beyaz krem kumaşlarda koltuk takımı alma :/ benim koltuklarım deri kaplama iskelet, oturma yerleri ve minderler kumas( krem) çok çabuk kirleniyor. Hele cocuk olduktan sonra berbat oluyor desem yeri. Allah nasip ederse değiştirip keten kumaş gibi olan koltuklardan almayı düşünüyorum ve kesinlikle rengide sütlü kahve tonları olacak.

Yatak odam beyaz, görüntü olarak süper; ama üzerine en ufak birşey düşsün toz olarak belli oluyor :(

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Ben daha hiç bir şey alamadım..Acaba doğrumu düşünüyorum hanımlar..
Düğüne 1 ay kala evimizi tutup eşyalarımızı o zaman yerleştirmeyi düşünüyorum..Kafamda da şöyle fikir var beyaz eşyalarım , mobilyalarım mutfak araç gereçleri yani olması kesin olan şeyler dısında evimde fuzuli kalabalık istemiyorum annemde bu şekilde önerdi banada mantıklı geldi. Sadece ek olarak annem ve yengemlerden lif ve örgü çoraplar istedim..Bilmiyorum ne kadar doğru.

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
Çok kalabalık fazladan eşyaya gerek yok canım kullanacak kadar eşya yeterli bence hergün degişik bişeyler çıkıyor katılıyorum düşüncene

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Çok kalabalık fazladan eşyaya gerek yok canım kullanacak kadar eşya yeterli bence hergün degişik bişeyler çıkıyor katılıyorum düşüncene

Valla ablacım bizim oralarda çeyiz asılır herkes gelir bakar ya ondan yengemler ninemler bir yığın şey yapmışlar diyor elalem ne der..Ahh ahh gerçekten şu gelenekler bazen zorluyor ama yinede güzel.:tskler:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar