Kız Çeyizinde Neler kesinlikle olmalı? Kız tarafı neler alır? Erkek tarafı ne alır?

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
Ben daha yeni yeni almaya başladım aldıklarımı söyleyeyim..Olmazsa olmaz sandık ..Pike takımı (2) nevresim takımı (2) yatak örtüsü sizlerle paylaştım elart yaprak dökümü modeli .. Liff neredeyse 15 20 tane başörtüsü havlu kendi işlediklerim ve hazır aldıklarım .. Yastık yüzleri çarsaflar ..Elbezi takımı ..bornoz takımı ( ama pek begenmiyorum şimdilerde yenisini alıcam galiba) annemin diktirdiği yorganlar ve yastıkları ..şimdilik bu kadar:panter:

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
benim aldıklarım yatak örtüsü tencere takımı nevresim takımı sandık..bornuz takımı..danteller yazmalar patikler havlu kenarları.baharat takımları mutfak takımım nerdeyse tam eksiklerim var allah nasip eedrse tamamlıcam:D

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
Sandık demode oldu diyorlar ama sandıksız gelin olmaz bence...Bi hoşluk katıyor bence çeyizin demirbaşı:) Hee çeyizimde 6 kişiik yemek takımı var schafer marka ..Kalpli fincanlarımda geliyor yolda:) :panter:

Süreyya31

Aktif Üye
Tepki
173
iyi aksamlar, mutfak icin ne kadar sey alirsaniz ileride okadar faydali olur, bence dantele, süslere fazla takilmayin cok gereksiz, yani yinede bulunsun ama fazla degil...
benim sandigim olmadi, almanyada dogdum ve burda evlendim, hic görmedim ceyizinde sandigi olani, ama güzel birseydir herhalde :)

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
sandık bana da gereksiz geliyordu ama hehba gibi duruyo sandığım köşeye koydum güzel oldu bence olmalı diyorum artık:)

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
bencede sandık olmaz sa olmazlarda benim sandığım çok hoş:))deri moda olmuş bu sene bende deri aldım..banyo takımıda deri aldım allah kullandırmayı nasşp etsin

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
ben kendimden biliyorum sandığın dert olduğunu sandığımı koyacak yer bulamayıp atmıştım o yüzden kızıma içine özel eşyalarını koyabileceği orta büyüklükte bir sandık boyadım isterse salona bile koyabilir.kızımda istememişti sandığı çocuk benim sandığın hikayesini unutmamış.Kızıma boyadığım sandıktan şimdi kızımın arkadaşlarına da yapıyorum:eller:
i

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben çeyiz yapmadım:) Yani seneler önce alıpta koymadım kenara.

Annem sadece dantel ve yatak örtüsü, nevresim takımımı almıştı.

Dantel zaten kullanmıyorum.

Evleneceğim zaman da aldık paramızı gittik istediğim herşeyi topluca aldık. Hem daha hesaplı oluyor hem de günümüz modasına uygun olanları alıyorsun. :eek:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
bencede sandık olmaz sa olmazlarda benim sandığım çok hoş:))deri moda olmuş bu sene bende deri aldım..banyo takımıda deri aldım allah kullandırmayı nasşp etsin

Güle güle kullan canım. Ben almadım sandık. Hoş alsam da nereye koyacaktım bilmiyorum. Zaten ıvır zıvır derken ev doluyor:D

_Naz_

Üye
Tepki
66
Benimde kısmetse eylülde düğünüm olucak baya bişeyimi aldım ama eksikler var onlarda tamamlanıcak inş.( yemek takımı, kahvaltı takımı, tencere setim, çatal bıçak seti, kristal takım, blender seti, katı meyve sıkacağı, nevresim takımı, battaniyeler, pikeler, anneciğimin binbir emekle ördüğü yelekler, patikler, danteller, parfüm ihtiyacıda 1 yıllık tamam :) bi mobilyam kaldı oda askerim gelsin hemencik alıcaz ) pek bi eksiğim yok gibi duruyo ama bu arada yazılarınızı okudum da sandık gereklimi kararsız kaldım ben ?

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
Benimde kısmetse eylülde düğünüm olucak baya bişeyimi aldım ama eksikler var onlarda tamamlanıcak inş.( yemek takımı, kahvaltı takımı, tencere setim, çatal bıçak seti, kristal takım, blender seti, katı meyve sıkacağı, nevresim takımı, battaniyeler, pikeler, anneciğimin binbir emekle ördüğü yelekler, patikler, danteller, parfüm ihtiyacıda 1 yıllık tamam :) bi mobilyam kaldı oda askerim gelsin hemencik alıcaz ) pek bi eksiğim yok gibi duruyo ama bu arada yazılarınızı okudum da sandık gereklimi kararsız kaldım ben ?
sandığı ben içine dantellerimi koymak için aldım canım dantel kullanmıyorumda

Tepki
914
valla bana kadın ne alır erkek ne alır çok saçma geliyor ..beraber bir hesap çıkrtıp herşey beraber alınmalı bana göre ...biz eşimle herşeyi kendimiz aldık ..ikimiz de çalışıyorduk ..ikimizin ailesi de tek kuruş bir şey almadı ..ama iiki böyle yapmışız ..şimdi kimse sana şunu yaptım bunu aldım deme hakkına sahip olamadı o hakkı kimseye vermedik valla ...3 kuruş için milletin derdini çekemem ..azıcık aşım ağrısız başım misali oldu bizimki -kop

_Naz_

Üye
Tepki
66
sandığı ben içine dantellerimi koymak için aldım canım dantel kullanmıyorumda

Ben dantel kullanmak istemiyorum evimde almama gerek yok o zaman :) evlenmek zor valla bir sürü alınıcak şey var taksit ödemekten belim büküldü :) gelsin askerim yıkıcam taksitleri ona ödesin :p

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar