Kışlık közlenmiş kırmızı biber ,kırmızı biber közleme nasıl yapılır

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
uf fındıkiçim ya oruçlu oruçlu kim közlicek sarımsaklı sirkeli salatasını çekti canım ya ben oruçlu olunca sapıtıyorum her bişeyi canım çekiyorya:(

acigul

Daimi Üye
Tepki
650
bende 3 senedir yaparım buzdolabında kış boyu hiç bozulma olmaz şeker koymuyordum ben şekerin etkisi ne aceba içinde. hatta bugunde 5 kilo aldım akşam mangalde közleyecem (bizim mangal tüplü için taşlı olanlardan)... gecen senelerde yaptığımın resmini ekleyeyim size...ben çekirdekli koyuyorum isterseniz koymayabilirsiniz..

fotoraf0004a.jpg

1222611796fotoraf0001.jpg

tarifide şöyle

5 KG SALÇALIK BİBER (HEPSİ RESİMDEKİ KADAR ÇIKTI)
6- 8 BAŞ SARIMSAK
1 SU BARDAGINDAN BİRAZ EKSİK SİRKE
1 ÇAY BARDAĞI SIVI YAG
Bİ KAÇ TANE CİN BİBER ( İSTEDİĞİNİZ KADAR KULLANABİLİRSİNİZ) VE TUZ VE MAYDANOZ

Biberleri fırında közlüyoruz ve patlıcan közlediğimizde doğrar gibi küçük kare şekilde doğruyoruz. Biberleri bir legene alıp sarmısaklarıda robottan gecirip tüm malzemelerle karıştırıyoruz. Uygun kaba koyup buz dolabında saklıyoruz. Hemen yemeye başlayabilirsiniz. Afiyet olsun:huri:

acigul

Daimi Üye
Tepki
650
dün ben pazardan biberleri alırken bir bayanda kurutup dolma yapmak için küçüklerinden istedi dikkatimi çekti dolmasıda güzel olur sanırım hiç denememiştim:eek:

acigul

Daimi Üye
Tepki
650
acigül yoğurtlusunu nasıl yapıyorsun:hhhhhh:

canım kırmızıbiberi közlüyorsun kabuğunu soyup istediğin büyüklükte doğruyorsun. ben küçük kare kare doğradım. birer ikramlık dondurucuya attım.. çıkarıyorum buzu çözülünce tabağa koyuyorsun üzerine sarmısaklı yoğurt döküyorsun. üzerine zeytinyağ gezdir yoksa sıvıyağda olur bukadar. bu sene turşu yapmadım hep dondurucuya koydum. yoğurtlu daha çok hoşuma gitti:eek:

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
canım kırmızıbiberi közlüyorsun kabuğunu soyup istediğin büyüklükte doğruyorsun. ben küçük kare kare doğradım. birer ikramlık dondurucuya attım.. çıkarıyorum buzu çözülünce tabağa koyuyorsun üzerine sarmısaklı yoğurt döküyorsun. üzerine zeytinyağ gezdir yoksa sıvıyağda olur bukadar. bu sene turşu yapmadım hep dondurucuya koydum. yoğurtlu daha çok hoşuma gitti:eek:
Ben de hep böyle yapıyorum canım,çok güzel oluyor:eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar