Keşke evlenmeseydim...

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
üç ayda çıktı de sene gerçek yüzü:acep:konuşmayı dene canım...razı edebilirsen,evinizi yolunuzu ayrı tutun kayınvalidenden...bir de lütfen çocuk yapmayın ilişkiniz rayına oturmadan...sonra ayrılamıyorsunuz da...

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
Şuanda tapu işlemleri oluyo evler babasının ustundeydı sımdı esımın ustune gecırcekler eşimde o evden cıkmak istiyormus ama ben ınanmıyorum annesini bırakıp gitmez anneside bırakmaz zaten biz eve girmeden kendi evine girmiyo zaten korkusu var siz yanda oldunuzmu korkmuyorum dıyor biz gidince korkcagı kesın

valla her insan yalnız kalabilir. yok öyle şey. alışacak..duygu sömürüsü yapmak bu başka şey değil. zaten .

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Benim kaynanamın yaptıklarına canım sıkılıyor...
Başkada hiç birşey için kendimi üzmüyorum...
Bir kere soğudumu o insana bir içim ısınmıyor yapacak bişey yok....
Bazen iyi oluyor.. Bazende çatacak yer arıyor lafımı hiç esirgeme neyse ağzımdaki pat diye ortaya dökerim...

Yemeğimizde bir alışkanlığım yok çalıştığım için zor geliyor ama biran önce alışsam iyi olacak baksana eziyor aklınca böyle beni....
Onun dışında konuşur duymamazlıktan gelirim kudurur...
Söyleyecek lafımı gülerek sokarım... Anlayan anlıyor zaten yapacak bişey yok...

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
üç ayda çıktı de sene gerçek yüzü:acep:konuşmayı dene canım...razı edebilirsen,evinizi yolunuzu ayrı tutun kayınvalidenden...bir de lütfen çocuk yapmayın ilişkiniz rayına oturmadan...sonra ayrılamıyorsunuz da...

Ayrıılsanızda ortada olan sabiye oluyor... Malesef...

OP
M

mutsuz

Üye
Tepki
25
valla her insan yalnız kalabilir. yok öyle şey. alışacak..duygu sömürüsü yapmak bu başka şey değil. zaten .

Aynen oyle duygu somurusu yapıyor o kadar yanlız yasayan varkı bu hayata onun 4 tane kızı yakınında olmasına ragmen yanlız kaldım dıyebılıyor 14 tane torunu olmasına ragmen aglıyor kocası ona ev ıyı bı maas bıraktı ne halde olanlar var ama yıne sıtem edıyor... Sonucta hepımızın gıtcegı yer orası acıyı anlarım tabı ama acı hafıfler unutulmaz ama hafıfler 9 ay gecmesıne ragmen hergun aglar sankı cok yararı dokunur gıbı eline bir kuran al namaz kıl dua et desem suclu ben olurum...

OP
M

mutsuz

Üye
Tepki
25

Tabikide yapmam cocugumun bu ortamda buyutmek basta ben ıstemem zaten evlılıgım yoluna gırcek once etrafımdakıler benım varlıga alıscak bızım aıle oldugumuzu kabul etcek.. Eşimin siniri gitcek öyle eskisi gibi olmazsa çok sevsemde ayrılcam.. Şükür arkamda ailem var inşallah düzelcek herşey

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
Tabikide yapmam cocugumun bu ortamda buyutmek basta ben ıstemem zaten evlılıgım yoluna gırcek once etrafımdakıler benım varlıga alıscak bızım aıle oldugumuzu kabul etcek.. Eşimin siniri gitcek öyle eskisi gibi olmazsa çok sevsemde ayrılcam.. Şükür arkamda ailem var inşallah düzelcek herşey

inşallah canım...rabbim yardımcın olsun...7 yıllık evliyim,bu süre içinde öğrendiğim tek şey,çok samimi olmamak...tavsiye ederim.:ilknur:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
hiç durma boşan derim bizde eşimle 5 yıl görüştük evlendik şimdi 6 yıllık evliyiz 11 yıldır tanışıyoruz ilk tanıdığımda nasılsa hala öyle bana karşı eşinin iyi olmasını bekleme çocukta yokken değmez sana böyle davranan biriyle uğraşmaya

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
hiç durma boşan derim bizde eşimle 5 yıl görüştük evlendik şimdi 6 yıllık evliyiz 11 yıldır tanışıyoruz ilk tanıdığımda nasılsa hala öyle bana karşı eşinin iyi olmasını bekleme çocukta yokken değmez sana böyle davranan biriyle uğraşmaya

deme öyle canm yaa yıllarını vermiş günah kıyamam :eek:ys:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
deme öyle canm yaa yıllarını vermiş günah kıyamam :eek:ys:

eşi iyi davransa kaynana sorun değil canım ama böyle erkeklere hiç tahammülüm yok daha cicim aylarında böyleyse 10 yıl sonra nasıl olur kimbilir çocuk olsa zaten boşan demem canım ama gençliğine yazık değilmi hiç bir erkek değişmez

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
eşi iyi davransa kaynana sorun değil canım ama böyle erkeklere hiç tahammülüm yok daha cicim aylarında böyleyse 10 yıl sonra nasıl olur kimbilir çocuk olsa zaten boşan demem canım ama gençliğine yazık değilmi hiç bir erkek değişmez

sen benden yaş olarakta evlilik süresi olarakta tecrubelisin canm haklısın kötü davranması çok yanlış yazık kıyamam daha cicim ayları bile bitmeden zehir olmuş evliliği ama ben hiç kıyamıyorum böyle kadınlara sen yılları ver sonra çöpe at çok kötü çok korkuyorum Rabbim kimseye vermesin :acep:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
sen benden yaş olarakta evlilik süresi olarakta tecrubelisin canm haklısın kötü davranması çok yanlış yazık kıyamam daha cicim ayları bile bitmeden zehir olmuş evliliği ama ben hiç kıyamıyorum böyle kadınlara sen yılları ver sonra çöpe at çok kötü çok korkuyorum Rabbim kimseye vermesin :acep:

amin canım sende hakılısın yazık tabiki yıllara ama hani tvde falan görüyoruz etraftan duyuyoruz kadın 20 yıllık evli 2-3 çocuğu var adamdan çekmişte çekmiş çocuklarım küçük demeiş sabretmiş gidecek yerim yok demiş sabretmiş olan yine ona olmuş can çıkar huy çıkmaz derler ama umarım bu eşlerrinden çekenler sabırlarının karşılığını alırlar bir gün

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
amin canım sende hakılısın yazık tabiki yıllara ama hani tvde falan görüyoruz etraftan duyuyoruz kadın 20 yıllık evli 2-3 çocuğu var adamdan çekmişte çekmiş çocuklarım küçük demeiş sabretmiş gidecek yerim yok demiş sabretmiş olan yine ona olmuş can çıkar huy çıkmaz derler ama umarım bu eşlerrinden çekenler sabırlarının karşılığını alırlar bir gün

çok doğru ozaman kimseye değil çocuklara acıyorum can yaa yazık olan onlara oluyor :uzgun:
benm ilişkim mükemmel dinilebilecek kadar güzel inşallah değişmez herkes değişmez ki zaten dimi canm :acep:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
çok doğru ozaman kimseye değil çocuklara acıyorum can yaa yazık olan onlara oluyor :uzgun:
benm ilişkim mükemmel dinilebilecek kadar güzel inşallah değişmez herkes değişmez ki zaten dimi canm :acep:

nazar değmesin canım maşallah tabi ya herkes değişmez iki tarafta dürüst davranırsa niye değişsinki benim eşimde 6 yıl önce neyse şimdide o

foto_burcu

Aktif Üye
Tepki
137
canım anladığım kadarıyla kocan birşeyleri kafasına takmış.Benimkide öyleydi ilk zamanlar.Maddi sıkıntımız vardı ağzımı açsam suçlu oluyordum gıkımı çıkartamaz duruma düşmüştüm ki kavga etmeyelim diye çünkü benim ağzımın ayarı yok kavga edersem,bu sefer haklıyken haksız duruma düşecem diye susardım.Ama herzaman susmak işe yaramaz,bir yerde dolar dolar bi patlarsın o zaman kimse tutamaz seni.Sana diyeceğim şu ki iletişimini koparmamaya çalış kocanla.Sen ona işten gelince gülümseyerek hoşgeldin de ve izle hareketlerini.Evin içinde bakalım hali tavrı nasıl olacak.Sen öyle yaparsan utanır kavga çıkartmaya bahanesi kalmaz,kurnaz olacaksın biraz.Malzeme vermeyeceksin çünkü adam hep kavga etmek istiyor ,sen ak da desen karaya ceviriyor.Ona fırsat verme ama susupta bir köşede oturma,o zaman hepten gıcık kapar.Benim kafamda ordaki bi yazına takıldı,senin zorunla beraber olduk.Ya bu laf çok ağır bir söz.Bunu nasıl kullanır hanımına.Sanki aklında başka biri varda sen zorla birlikte oluyorsun onunla der gibi.Orda ne olursa olsun terbiyesizlik yapmış ,sen ona afedersin en değerli şeyini vereceksin adamda sana öyle diyecek haa.Çok kızdım o lafına ama onunda bir telafisİ olmalı.Uyanık olacaksın bu konularda,araya soğukluk girerse ,adam yapmayacağı varsa da yapar o işleri.Kaptırma kocanı kimseye,belli ki çok seviyorsun.Mücadele edeceksin yuvan için.Her yolu dene ama için kan ağlasada gülmeyi unutma kocana karşı.Çünkü erkeklerin en büyük bahanesi budur.Neymiş karımın suratı asık eve gitmek istemiyorum ,yok karımın suratını gör ,duvarı görme gibi laflar...Onlar ne yaparsa yapsın en kötü şeyide yapsa az bir surat assak ,onların yaptığı unutulur ,biz suçlu oluruz .Bu işler böyle.Sen izle ,gör analiz et,ona göre anında davran,birkaç gün geçincede baktın iyice yumuşadı,şakayla karışık sorular sormaya başla ,bazen çok sinirli oluyosun ben mi kızdırıyorum bilmeden falan diye sorular sormaya başla , o sana zaten sıkıntısını söyler,seninle ilgilide olsa olumlu karşıla ,kabul etmemezlık yapma,tamam düzeltirim dersin bilerek seni üzdüm galiba ama sende bana öyle davranınca çok üzülüyorum dersin .Az baksana ne kadarda yazdım:))

foto_burcu

Aktif Üye
Tepki
137

benim teyzem sabrettide ne oldu kadıncağız 35 yaşında mide kanseri oldu gitti.Kimseye bişey olmadı ,kalanalr en iyi şekilde yolunu buldu baktılar kendilerine ey gidi eyy

HATUNKİŞİ

Aktif Üye
Tepki
169
Canım rabbim yardım etsin seni çok iyi anlayabiliyorum...imkanın varsa o evden çıkın dicem ama eşin tavırlarıyla bunu imkansızlaştırır gibi...kesinlikle kaynananla ağız dalaşına girme asla uzak dur yeri gelsin kapı çalsa bahane uydur ama güleryüzle duymadım uyuyodum falan de ama asla kavga laf deme...mesafe koy araya karıştığı şeylerde haklısınız de hıhı tabii peki de ama sen bildiğini oku...eşine sıcak davran bağırdı mı sessiz ol o susunca bir kahve yap sevdiği birşeyi ikram et yakın davran o bağıran değilmiş gibi sen sıcak ol...onu kazandıktan sonra sülalesi gelse huzurunu bozamaz...asla kimseye taviz verme...eşinede aynı şekilde öyle ince bir ayar ki bu başarırsan kazanan sen olursun...eşinede taviz verme derken bişey istiyosan ya da bir konuda fikrin varsa bu şöyle olsa daha iyi olur gibi de ya da şöyle olmasını arzu ederdim de ama bir kez söyle tekrarlama asla...sakin davran zor ama içinde öfke patlamasıda olsa sabret ama ezmede ezdirmede mesafeli ol herşeyini paylaşma mutlu anında...zayıf hassas yönlerini bilmesinler...çevredede kimseye aile içini bahsetme burada konuş nasılsa tanımıyoruz seni ama tanıyan arkadaşın kankin olsa deme yavaş yavaş yuvan yerine oturacak...bu çatışmalar her yeni çiftte olur olmayan nadir...flört nişan zamanı canım cicimle geçer evlilikte herşey su yüzüne çıkar maalesef...daha yenisin baktın düzelmiyor hele bir sene geçsin o zaman sonlamayı düşünürsün...dayak falan varsa buna sabret diyemem gerekeni yap ama karşındakinide iyi tanımaya çalış adımlarını ona göre hesapla... sana 19 senelik evliliğime dayanarak yazıyorum...bunlar hatalarım ya da doğrularımın sonucu çıkan fikirler ben yapamadıysam da yapılmasının doğru olduğunu zamanla anladığım fikirler...yuva kolay kurulmaz ama çoooook kolay yıkılır önemli olan yapmak yapılanı korumak...yıkmak sorun değil o kolay kolay şeyler değil zor olanı başarmak insanı olgunlaştırır...uzun oldu ama:=)

Tepki
4
Asla aceleci davranma çok erken erkekler detay düşünmeyen dolduruşa çok çabuk gelebilen yaratıklar. bunu böyle düşünerek davran annesi dediğin gibi dolduruyor olabiir eşinin annesine düşkünlüğünden olabilir ama unutmaki istedikten sonra pek çok şeyide lehine çevirebilirsin sadece acele etme..

OP
M

mutsuz

Üye
Tepki
25
Son gelişmeleri anlatıyorum telefonumu kırmıştı dün akşam üstü yeni telefon alıp işyerine geldi ve özür diledi.. Hoopp dediğti yine oturduk konuştum çok ağır davranıyosun dedim üzülüyorum.. Böyle giderse ben çocuk yapamam gizli korunurum haberin olmaz dedim özür diledi ...Sende yatakları ayırma dedi bütün siniri ondanmış tek uyuyamamış cok sinirlenmiş-ciko-ciko Biraz dayan çıkcaz bu evden dedi kaynanamın yanındada biz ne zaman cocuk ıstersen o zaman yapcaz dedi şaşırdım bende kocam ne derse o dedim şimdilik gelişmeler böyle bundan sonra yatak ayırmıycam onu anladım -ciko

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar