Keşke evlenmeseydim...

mutsuz

Üye
Tepki
25
Merhaba 3 aylık evliyim ve ciddi derecede sorunlar yaşıyoruz... Eşimle 7 yıldır tanışıyorz ama evlendıkten sonra artık tanıyamıyorum... Sankı başka biri gibi çok sinirli hereşye bağıran her kavgada babanın evine git diyen bana küfür eden yeri gelir seni bak döverim diyen bir adam oldu.. Kaynanamla aynı apartmandayım zaten sorunlarım var eşim ana kuzsu bilmiyorum ne oldu bize az önce işyerine geldi bağırdı çağırdı tlfnumu kırdı işten çıkcaksın dedi gitti ne yapcagımız sasırdım ayrılmak istiyorum.. Telefon actım ve gıt annemle babamla konus dedım artık bitsin beni istemediğini söyle dedim.. Bana ne soyluyosan onlarada anlat dedım ayrılalım.. Annesi tek kalıyodu onunda işine gelcek zaten git onun yanına dedim artık cok yoruldum... Bitmesi benim içi dahamı hayırlı yoksa beklemelımıyım Annesi yuzunden mı bana boyle yapıyor yoksa ustumuzde kara bulutun sebebı ne ... Önceden boyle değildi evlenince daha cok baglanırım sana diyordu bize şimdi ne oldu...:uzgun::uzgun:

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
Merhaba 3 aylık evliyim ve ciddi derecede sorunlar yaşıyoruz... Eşimle 7 yıldır tanışıyorz ama evlendıkten sonra artık tanıyamıyorum... Sankı başka biri gibi çok sinirli hereşye bağıran her kavgada babanın evine git diyen bana küfür eden yeri gelir seni bak döverim diyen bir adam oldu.. Kaynanamla aynı apartmandayım zaten sorunlarım var eşim ana kuzsu bilmiyorum ne oldu bize az önce işyerine geldi bağırdı çağırdı tlfnumu kırdı işten çıkcaksın dedi gitti ne yapcagımız sasırdım ayrılmak istiyorum.. Telefon actım ve gıt annemle babamla konus dedım artık bitsin beni istemediğini söyle dedim.. Bana ne soyluyosan onlarada anlat dedım ayrılalım.. Annesi tek kalıyodu onunda işine gelcek zaten git onun yanına dedim artık cok yoruldum... Bitmesi benim içi dahamı hayırlı yoksa beklemelımıyım Annesi yuzunden mı bana boyle yapıyor yoksa ustumuzde kara bulutun sebebı ne ... Önceden boyle değildi evlenince daha cok baglanırım sana diyordu bize şimdi ne oldu...:uzgun::uzgun:

canm çok üzüldüm canm gerçekten niye öyle oldu anlamak çok güç benmde 6yıllık bir ilişkim var birbirimizi çok iyi tanıyoruz sanıyorum ama sen böyle söyleyince yadırgadım çok üzücü çok kötü sen 7yılını ver sonuç bu olsun Allah yardımcın olsun :acep:

OP
M

mutsuz

Üye
Tepki
25
Ailesine girince cok değişti.. Flört döneminde sadece ondan sorumluydum şimdi Annesi girdi işin içine sorumlugum arttı eşim değerlendi... Bense bir kösede kaldım ve izledim sesim çıkmadı yeni evli olmama rağmen kaynanamla aynı apartmanda olmama ragmen ılk ay bana kalmaya geldı evim kucuk olmasına ragmen ayrıca... Kaldıramadım ters geldı bana annesi evlendiğimizi kabullenemedi.. Birde eşim annesiyle cok konusur sasardım acaba dıyorum omu doldurdu... Kaynanam ben sana cocugumu verdım der durur sureklı biz sanki domatesten cıktık uff... Bunlar birkti artık hep kavga eder olduk.. Romantizm diye birşey kalmadı zaten ... Geçen kavga ettık gonlunu aldım beraber olduk hersey ıyı guzel.. Sabah surat yapıyor ee dıyorum barısmıstık sonucta bana dediği söz üstüme cok geldın ondan beraber oldum senle... Ben gozunde ne oldugumu cok ıyı anladım... Keşke dıyorum evlenmeden bı kac kısıyı tanısaydım bır kısıye baglı kalmasaydım... Daha degerlı olurdum bazen namusuma bıle laf atar sen benı aldatırsın der... Keşke aldatsaydım dıyorum bazen...

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
deme öyle ozaman kendini alçaltırdın onu değil sen temiz kalmışsın doğru olan bu çok kötü sözler bunlar çok yalış laflar söylüyor anladığım kadarı ile ama sadece doldurma ile bunlar olmaz güzelim yaa 7yıl tanımışsın o dönemde hiç sorunlarınız yokmuydu

OP
M

mutsuz

Üye
Tepki
25
Hayır hiç yoktu üstümde titrerdi resmen ne olduysa evlendıkten sonra oldu ilk ay cok guzeldi hiç sorun yoktu ama sonra sanki başka biri girdi adamın içine her zaman bağırıp çağırıyo ne yapcagımı bilmiyorum sus derim rezil olduk yeter dinlemez kendı kendıne bağırp bağırıp sonra susar

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Seni anlıyorum ne hikmetse bu oğlanlar evlenince aileninde sülaleninde gözünde birden değerleniveriyor.Heleki annenin.

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Hayır hiç yoktu üstümde titrerdi resmen ne olduysa evlendıkten sonra oldu ilk ay cok guzeldi hiç sorun yoktu ama sonra sanki başka biri girdi adamın içine her zaman bağırıp çağırıyo ne yapcagımı bilmiyorum sus derim rezil olduk yeter dinlemez kendı kendıne bağırp bağırıp sonra susar

Şimdi yapacağın bir müddet küsmek .Hiç konuşma bize ne oldu de yapacağı açıklamalara göre bir yol çizersin.Bu aşamada yalnızca onu dinleki sorunu anlayasın.

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
çok zordur eminim canm burda evli olan bir sürü ablamız var benden daha çok yardımları olur onların sana eminim benm ne diyebilirim bilmiyorum 3ay olmuş daha siz cicim ayından bile çıkmamışsınız bi anne çocuğunun yuvasının yıkılmasını istemez bence yani doldurma söz konusu değildir bence yanlış düşüncelere kapılma güzel bir zamanınızda eşini karşına alıp konuş niye böyle oluyor ben ne yapıyorum şunları yapma de yapmıyım ama böyle olmasın de biz bu ilişkiye yıllarımızı verdik bak yok oluyoruz bunu bize yapma falan de yani bilemiyorum ben olsam bu şekilde davranırdım canm :acep:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Ailesine girince cok değişti.. Flört döneminde sadece ondan sorumluydum şimdi Annesi girdi işin içine sorumlugum arttı eşim değerlendi... Bense bir kösede kaldım ve izledim sesim çıkmadı yeni evli olmama rağmen kaynanamla aynı apartmanda olmama ragmen ılk ay bana kalmaya geldı evim kucuk olmasına ragmen ayrıca... Kaldıramadım ters geldı bana annesi evlendiğimizi kabullenemedi.. Birde eşim annesiyle cok konusur sasardım acaba dıyorum omu doldurdu... Kaynanam ben sana cocugumu verdım der durur sureklı biz sanki domatesten cıktık uff... Bunlar birkti artık hep kavga eder olduk.. Romantizm diye birşey kalmadı zaten ... Geçen kavga ettık gonlunu aldım beraber olduk hersey ıyı guzel.. Sabah surat yapıyor ee dıyorum barısmıstık sonucta bana dediği söz üstüme cok geldın ondan beraber oldum senle... Ben gozunde ne oldugumu cok ıyı anladım... Keşke dıyorum evlenmeden bı kac kısıyı tanısaydım bır kısıye baglı kalmasaydım... Daha degerlı olurdum bazen namusuma bıle laf atar sen benı aldatırsın der... Keşke aldatsaydım dıyorum bazen...

Yeni evlilikte depresyonda olur çatışmada olur aldatma kısmına gelince bırak konuşsun ama sen olgun davran çünkü her zaman kadınlar daha olgundur.Yuvayı dişi kuş yapar diye boşuna denmemiş.

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Fevri danvranma derim.. Bende kaynanamla aynı apartmanda oturuyorum... Senin yaşadığın sorunların hemen hemen hepsini yaşıyorum... eşimde annesine düşkün onu kıracağına beni kırmayı tercih eder...
geçenlerde bir tartışmamız oldu kaynanamla, ben aileme gitmiştim eşime haber vererek niye kaynanama haber vermiyor muşum... Bana bağırdı.. Ben kocamdan habersiz bir yere adımımı atmıyorum.. Onun haberi vardı ben sana hesap vermem kocama veririm dedim usulca evime indim.. Sonrada kocama anlattım... Tamam dedi ben ona söylerim haberim vardı diye diyor... Anladın mı? sen karışma ne karışıyorsun benim karıma diyemiyor...
Benim babam beni vermeden önce karınla annenin ipini dengede tut karını ezdirme eğer yapamam diyorsan ben kızımı vermem demişti. Ama sen merak etme dedi benim herif... Al işte şimdi ailem üzülmesin diye ben üzülüyorum...
Bende pişmanım ama biraz alttan alarak düzeltebilir miyim diye düşünüyorum ilişkimizi...

Şuanda son zamnlarda iyiyiz ben alttan aldığım için....
Dişi kuş yapar yaaa yuvayı...
Tek sorunum kaynanam...
Allah ıslah etsin ne diyeyim gülüm...

OP
M

mutsuz

Üye
Tepki
25
Bütün suç aslında bende aynı apatmanda kabul etmiyecektim... Herkesten uzakta en iyisi aynı sorun bendede var ama kaynanam söylemem ben... Beni balkondan gizler çıkıncan görmemezlikten gelirim yoluma giderim ... Çünkü konuşsam biliyorum sorguya çekcek.. Biyerden gelsem nerden geldin... İş çıkışı gorur aa bu saatemı gelıyosun cok gec cok ben memnunm derim... Akşsam eşim yemek istemez ağır olur dıye bırde gec gelıyor.. Ona yakınır sen ısyerınde yıyosun oglu hep haızr yıyomus cok dusnuyosa kendı yapsın cagırsın onu oglen yemege ısyerı yakın ve kaynanama gıder yemege arada ama o evde olmasına ragmen hep hazır yerler pıde lahmacun falan.. Bana laf atar işte anlıycam bacım herseyım batar bu kaynanaya .. Benım bı dert kaynana olsa ıyı karsı apartmanımda tam 4 gorumcem var sureklı gozlem altındayım anlıycan napcam hıc bılmıyorum

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Benim 1 eltim var 1 de kaynanamın yardımcısı görümcem var 32 yaşında evde kalmış...
eltimle çok iyiyim arada bir kıskanır bir konuşur bir konuşmaz kendi küsen kendi barışıyor umrumda olmuyor ama birbirimize faydamız oluyor iyi anlaşıyoruz...
Kaynanamı ve görümcemi hiç sevmiyorum Allah biliyor ne saklıyacağım...

Bende normalde söylemezdim gittiğim yerleri....
Ama denk geldi iştte adam gibi şu işlerim var dedim anneme gidicem demedim... Isı yalıtım yapılıyor binaya dışarıdan iş var diye gitme der şimdi dedim söylemeyim...
Eşimde işten geç çıktı eve 9 gibi gittik burnunda soluyorlardı belli görümce kaynana aç oturmuşlar bizi bekliyorlar... Geldik eve ne aş var ne çorba hazır. Ölmüşler bütün gün harç temizlerken eşimde aç kızdı niye hazırlamıyorsunuz bütün gün evdesiniz diye... Ben girdim koştura koştura hazırlamaya çalıştım ama soğuk yemek hemen ısınmaz... Bağırdı annesine ablasına benim ki sonra kızdı aşağı indi eve....
Sonra kaynana döndü bana benden bekliyor tabi gelinim yaa
2 si birben yapmıyorlar... İşine gelmeyince birde eltimi övüyor bana daha ben de 10 aylık evliyim 10 senelik olunca kıyasla dedim . eltim gibi 10 senelik evli değilim senin bana gıcıklığın var sen onla bunla kıyaslama beni dedim... Hiç bir işlerini yapmam işten eve akşam yemeğimizi yer bulaşıkları dizerim bulaşık makinesine içer kocam çayını sonra ineriz evimize ...
anlayacağın şeytan görsün kaynanamın yüzünü ....
Allahım sen bilirsin yardım et yarabbim....

hazalım

Daimi Üye
Tepki
978
Seni anlıyorum ne hikmetse bu oğlanlar evlenince aileninde sülaleninde gözünde birden değerleniveriyor.Heleki annenin.
:lala::lala::lala: ayser abla benim eşiminde 8 kardeş 4 kız 4 oğlan. taa küçükten kızları halı kursuna göndermiş anaları oğlanlarında eline vermiş boya sandığını .15. yaşından sonra ist inşaatlara çalışmaya göndermiş. 12 yıllık evliyim kaynanam oğlumda oğlumda sanki biz agaç kovuğundan çıktık..:sila:ben yinede alttan alıyorum eşimle severek evlendik ona olan saygımdan onların yaptıklarını görmez oldum yada görmezden geliyorum. naparsın evlilik büyük sorumluluk ve fedakarlık isteyen uzunn meşaggatli bir okadarda insanın hayata bakış açısını değiştiren bir durum.

arkadaşım sanada ne desemki bilemiyorum :acep:inşallah mutlluğu tez zamanda yakalarsın yuvalar dağılmasın :sinifsinif:aile olmak kolay değil siz daha bunun başındasınız ve önünüzde zor ve güzel günler sizleri bekliyor .. sular aka akar durulur inşallah bu sınavdan başarıyla çıkarsınız

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Dertliyiz dertli belki bu yönde sınanıyoruz bilmiyorum...
Daha neler var neler anlatsam yuh dersin o derece...
Sinirim tavan yaptı gene bakk yaaa...

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
evlilik cok zodur canim ben evliliyimin ilk 2 yili goz yasindan basqa bir sey gormedim ama ne yapmali sikdim kendimi simdi cok sukur iyye dogru gidiyor.sende sabr et canim,bir az altdan al tamammi.bir az sabr et insallah iyy olur guzelim.cok uzuldum bak simdi

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710

kıyamam canm yaa çok üzüldüm hepinize inanın ağlıcam şimdi o derece niye herkes böyle diyor yok mu bunun iyi başlayanı iyi gideni çok korkuyorum ben benmde böyle olursa Allah korusun :acep::acep:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Yeni evli iken aileden uzak olmakta fayda var,iki kişi evlenmiş.Evliliğe alışmaya çalışıyor.Birde aile yakınsa onlara alışmaya çalışıyor zor bir durum.Eğer seçeneğiniz yoksa iyi tarafları bularak bir de kendi beklentilerinizi belirterek bu süreci az sancı ile atlatmaya çalışın.Allah yardımcınız olsun.:huhuu:

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
tek çözüm çok çok uzaklarda ev tutmak. bunun içinde eşinizi ikna etmek. yoksa başka yapacak bir şey yok.

OP
M

mutsuz

Üye
Tepki
25

Bizde yemek ayrıdır canım sende oyle yap kaynanamda aynı ıstemıstı ben ıstemedım calısmamımda etkısı var tabı.. Kocam benım yemeklerıme alıssın ıstedım oyle her sofra kurdugumdada cagırmama arada bır belkıde kaynanama cok yuz vermedım dıye butun sorun ama ben degısmemem... Babamın evınde ben Yerı gelırdı annem salonda ben odamda olurdum her dakıka sohbet edemem bana gore degıl ayrıca ortak nokta yok zaten ya yandakı gelını over bana yada karsıya gelın gelmıs yok efendım hemen doktora getırmısler onu anlatır... Yok sokakatakı cıngene kadını anlatır kısaca dedıkodu yapmak ıcın bırını arıyo ayrıca bu konusmaları oglunada anlatır... Ne gerek var magdem dertlısın yan derdıne be kadınn

OP
M

mutsuz

Üye
Tepki
25
tek çözüm çok çok uzaklarda ev tutmak. bunun içinde eşinizi ikna etmek. yoksa başka yapacak bir şey yok.

Şuanda tapu işlemleri oluyo evler babasının ustundeydı sımdı esımın ustune gecırcekler eşimde o evden cıkmak istiyormus ama ben ınanmıyorum annesini bırakıp gitmez anneside bırakmaz zaten biz eve girmeden kendi evine girmiyo zaten korkusu var siz yanda oldunuzmu korkmuyorum dıyor biz gidince korkcagı kesın

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar