İzmirli Arkadaşlar, Doktor Konusunda Yardım!

ces1234

Daimi Üye
Tepki
953
Arina gerçi sen Karşıyaka tarafında arıyormussun doktor, sana belki yardımcı olamam ama belki bu foruma giren başka kişilere yardımım dokunmuş olur. Ozel Ege Saglik hastanesinde görev yapan Dr. Evrim Berberoğlu'nu gözüm kapalı herkese tavsiye ederim. Ben kendi doktorumla yollarımı ayırdıktan sonra, hamileligimin 36. haftasinda, normal dogum yanlisi bir doktor arayisindayken tanistim kendisiyle. Çok genç, bilgili, ilgili, daha once de belirttigim gibi bir terslik olmadigi surece normal dogum yanlisi bir doktor. Ben keske bastan beri hamileligimi Evrim hanimla gecirseydim diye cok yakindim ama son anda tanismis olmaktan ve dogumumu onunla gerceklesitrmekten cok mutluyum. Bence Alsancak tarafinda, özel doktor arayanlarin mutlaka bir kere gidip tanismasi gereken bir doktor kendisi.

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Arina gerçi sen Karşıyaka tarafında arıyormussun doktor, sana belki yardımcı olamam ama belki bu foruma giren başka kişilere yardımım dokunmuş olur. Ozel Ege Saglik hastanesinde görev yapan Dr. Evrim Berberoğlu'nu gözüm kapalı herkese tavsiye ederim. Ben kendi doktorumla yollarımı ayırdıktan sonra, hamileligimin 36. haftasinda, normal dogum yanlisi bir doktor arayisindayken tanistim kendisiyle. Çok genç, bilgili, ilgili, daha once de belirttigim gibi bir terslik olmadigi surece normal dogum yanlisi bir doktor. Ben keske bastan beri hamileligimi Evrim hanimla gecirseydim diye cok yakindim ama son anda tanismis olmaktan ve dogumumu onunla gerceklesitrmekten cok mutluyum. Bence Alsancak tarafinda, özel doktor arayanlarin mutlaka bir kere gidip tanismasi gereken bir doktor kendisi.

galiba doktorun sezeryan diye diretiyordu dimi..
bazı dokyorlar sadece sezeryana giriyorlar normal doğumu kabul etmiyorlar bende bunu anlamıyorum illa bıçak altınamı yatmakmı gerekiyor herşey yolundaysa normal doğum yapılabilirse niye sezeryan..

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Bende anlamıyorum bu düşünceyi :acep: Bende doktorumdan çok memnundum.Eşimle zaten en baştan beri normal doğumu istiyorduk doktorumuz da bizi bu yönde teşvik ettikçe daha da iyi oldu.Yoksa normal isteyip doktorun zoruyla sezeryana giren çok arkadaşım var :uzgun:

ces1234

Daimi Üye
Tepki
953
galiba doktorun sezeryan diye diretiyordu dimi..
bazı dokyorlar sadece sezeryana giriyorlar normal doğumu kabul etmiyorlar bende bunu anlamıyorum illa bıçak altınamı yatmakmı gerekiyor herşey yolundaysa normal doğum yapılabilirse niye sezeryan..

aynen oyle, bastan beri normal dogum diye soylememe ragmen surekli laf arasina sezaryeni sokusturuyordu, ben de guvenimi yitirdim. dogumu ben yapacaksam eger, saglikli gidiyorsa hersey, ilk secimi benim yapabilmem gerek oyle degil mi. doktor o gunku musterilerini ve zamanını kaybedecek diye yok yere karnımın orta yerinden yardıramazdım kendimi vallaha. Ha ters giden birsey olur o zaman tabi ki sezaryen kurtulustur ama normal giden bir gebelikte de sezaryen olmak akıl karı gelmiyor bana, bu benim gorusum tabi ki, sezaryen isteyenlere de saygim sonsuz. Allah herkese hangi turlu dogum olursa olsun, saglikli hayirli evlatlar versin insallah.

ces1234

Daimi Üye
Tepki
953
Bende anlamıyorum bu düşünceyi :acep: Bende doktorumdan çok memnundum.Eşimle zaten en baştan beri normal doğumu istiyorduk doktorumuz da bizi bu yönde teşvik ettikçe daha da iyi oldu.Yoksa normal isteyip doktorun zoruyla sezeryana giren çok arkadaşım var :uzgun:

Oyle gercekten, benim cevremde de yok kordon dolandi, yok bebek inmedi yok donmedi diye bir suru sezaryen vakası oldu. Ama son gittigim doktor da kordon dolanmasi bebegin asaiya inmesini engellemedigi surece sezaryen sebebi degildir dedi mesela, bu da bana cok guven vermisti normal dogum istedigim icin.

gülen

Üye
Tepki
28
doktorları çok iyi tanımıyorum ama bildiğim bişey var oda dikkat et doğum zamanında
izinli olmasın

nurturia2

Yeni Üye
Tepki
0

Selamlar ben de Evrim Berberoğluna devam ediyorum da tecrübelerinizden faydalanmaya ihtiyacım var şu ara. Doğuma yaklaşık 3 ay kaldı. Şu an düşündüğüm konu ege sağlıkta yeni doğan yogun bakım ünitesinin olmayışı. Yoksa doktorumdan çok memnunum. Sizce bunun için hastane ve doktor değiştirmelimiyim? Profesyonellik açısından Evrim hanıma güvenebilirmiyim eğer orda devam edersem? Siz bu tecrübeyi yaşamış biri olarak lütfen bana yardımcı olun :(

zeynolina

Yeni Üye
Tepki
11
kızlar alsancak fransız kültür merkezi karşısında Önder BAYATA diye bir uzman var gebelik tedavimi o yapmıştı. özel muayenesi var. daha önce hem ege hem dokuz eylüle gitmiş biri olarak Önder beyi tek geçerim. herşeyin doğalını tavsiye eden sizi rahatlatan güven veren her sorunuza cevap veren ve sizi kendisi takip edip telefonla bile arayan bir doktor. ücreti peşin 130 tl,kredi kartına 150 tl. her gidişte ücret ödemiyorsunuz.2-3 ultrasonda bir alıyo. giderseniz asla pişman olmayacağınız daha önce gelseydim diyeceğiniz bir doktor.hatta ben şuan yozgatta çalışmama rağmen doğumumu izmirde önder bey eşliğinde yaptırmak istiyom.

ces1234

Daimi Üye
Tepki
953
Selamlar ben de Evrim Berberoğluna devam ediyorum da tecrübelerinizden faydalanmaya ihtiyacım var şu ara. Doğuma yaklaşık 3 ay kaldı. Şu an düşündüğüm konu ege sağlıkta yeni doğan yogun bakım ünitesinin olmayışı. Yoksa doktorumdan çok memnunum. Sizce bunun için hastane ve doktor değiştirmelimiyim? Profesyonellik açısından Evrim hanıma güvenebilirmiyim eğer orda devam edersem? Siz bu tecrübeyi yaşamış biri olarak lütfen bana yardımcı olun :(

mesajinizi keşke daha önceden görseydim ama kusura bakmayın şimdi gördüm. Bebek yoğun bakım ünityesinin olmayıuşından dolayı hastanenizi değiştirmenize gerek yok bence. Evrim hanım konusuna gelince öyle güzel bir doğum yaşattı ki bana size anlatamam. Hiç karnımdan bastırmasına bile gerek kalmadı ebenin. O ıkın dedikçe tüm gücümle ıkındım ve 3-4 ıkınmada çıktı zaten bebeğim. özellikle normal doğum istiyorsanız tüm aşamalarında yanınızda olacaktır Evrim hanım çünkü o da doğumun mümkün olduğunca doğal yollardan olması taraftarı bir doktor. Siz de tabımışsınızdır zaten çok sıcakkanlı bir hanım. Doğumdan sonra birçok problemimde cebinden aradım görüştük. Her seferinde herşeyimi hatırlayarak bilgi verdi. Hatta sonra arayıp kendisi de sordu nasıl oldunuz diye, bunlar beni çok etkileyen özellikleri Evrim hanımın. Bence kesinlikle Evrim hanım eve Ege saglikla devam edin. Dilek Ebe Hemşire var doğum sevisinde. benim doğumuma girdi kendisi, onu da çoık sevdim. Gerçi Özel saglik personel seçme konusunda çok başarılı bence somurtkan bir tek hemşire ya da ebe bile göremezsiiniz. Ben doğumumun dışında bebekliğimden beri (kendim de orda doğmuşum) her şikayetim için özel sagliga giderim. şimdiye kadar en ufak problem bile yaşamadım. İnşallah siz de memnun kalırsınız.

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben Kent Hastanesi'nde doğum yaptım. Son ana kadar hep dr. um normal doğum için uğraştı.Bebeğimin boynuna kordon dolandı, kalp atışları düştü, acil sez. alındım. Herşey yine de mükemmeldi. Dr., hemşire herşey süperdi. Ken Hst. ve Orçun Sezer diyorum her zaman:utan:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar