Gülgüzeli'nin diyet günlüğü

Tepki
42
Merhaba kızlar
aranıza yeni katılan bir üye olarak hemen kendime bir diyet günlüğü açmak istedim.böylelikle benim gibi zayıflayan arkadaşlara yardımcı olmak istiyorum

öncelikle kendimden bahsedeyim.
23 yaşındayım 1.63 boyunda 71.3 kiloyum.

ergenlik çağımdan beri sürekli rejim yapan.kilolarıyla başı dertte olan şansız bir kızım malesef:sim3:

bügüne kadar en yüksek kilom 86 idi.Bu gidişe bir son verdim ve bundan 5 sene önce 86 kilodan 62 kiloya düştüm 10 ay içinde .tabiki doktor kontrolunde

hayat benim için o günden sonra başladı:kokos:-kop

bu seneye kadar hiç kılo almamıştım.ama bu sene malesef 76 kıloya cıktım.yaşadığım bazı seyler yüzünden
şimdi tekrar diyete başladım.
5 hafta oldu 76 kılodan 71 e düştüm-kop-kop

size elimden geldiği kadar yediklerimi yaptıklarımı anlatmaya çalışacağım
umarım bir faydam olur

şimdiden topiğime gelip yorum yapan tüm arkadaşlara kocaaman teşekkürler:gulegule:

OP
gülgüzeli
Tepki
42
Bu arada başlıkta ufacık bi hata yapmışım.gülgüzelinin -in takısını yazmayı unutmuşum .kusura bakmayın :iyyyy:

klavyem bozuk bazı tuşlar tam basmıyor.yazım yanlışları için affınıza sığınıyorum

OP
gülgüzeli
Tepki
42
yavas yavas neler yaptığımdan bahsetmek istiyorum güzel bayanlar

her sabah uyanır uyanmaz 2 bardak ılık su içtim
eğer midem bulanmıyorsa 1 bardak sıcak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve bal koyup içtim
acayıp iştah kesiyor :kayris:
kahvaltıda genelde kepek ekmeği yada tam buğday ekmeği yedim
2 dilimden fazla ekmek yemedim.ve ekmeği sadece kahvaltıda yedim
bizim evde hergün omlet pişer .artık sadece 2-3 catal yıyorum.birde yumurta yediğim gün ekmeği 1 dilime indirdim
bol bol peynir yedim(peynirsiz yaşayamıyorum)

öğlenleri 4 yemek kaşığı sebze yemeği yada 1 kocaman kase :) çorba içtim yanınada yoğurt ve salata(hergn mutlaka yoğurt yedim)

akşamları 3-4 yemek kaşığı pişen yemekten aldım maksımum 2 yemek kasığı pilv yada makarna yedım.hatta suan pilavı hayatımdan cıkardım.

akşam 6 dan sonra asla bişey yemedim :)
eğer cok acıkırsam yoğurt yada elma yedim

hergün spor yaptım
nivea body fıtness cd sı onlardan aldım
hergün 150 tane ip atladım :)
yarımsaat-1 saat yürüdüm tempolu
ama malum kış geldi artık yürüyemiyorum
sporuda okulan dolayı artık 3 güne indirdim :(

insanın zayıfladıkça kızlar motive oluyor daha çok zayıflamak istiyorum böylece nefsine hakim olmak daha kolay oluyor
mesela ne zmaandır çikolata yemedım.canım istemiyor artık ki ben çikolatasız yasayamayan bi insandım:)

OP
gülgüzeli
Tepki
42
kızlar benim diyette felsefem şu.bi arkadasım söylemişti

sabahları zengin gibi
öğlenleri memur gibi
akşamları fakir gibi beslenin :kayris:-kop

OP
gülgüzeli
Tepki
42
Mesela gezmeye mi gittim.genelde pasta börekleri saat 3-4 gıbı getırıler.ev sahibinin ikram ettiği tabakdakı herseyı ıkıye böldüm .her nekadr kızsada sadece herseyın yarısını yedım.yedikten sonra ağzıma bir sonrakı güne kadar hiçbirsey koymadım.ve akşam eve gidip spor yaptım.böylelıkle kılo almadım:kahve:

OP
gülgüzeli
Tepki
42
Bugünk yediklerim

sabah 2 bardak ılık su (uyanınca)

kahvaltıda:2 dilim peynir.5 yesıl zeytın 1 dilim kepekli ekmek 1 bardak çay
ara:1 elma
öğlen :eek:kuldaydım yemek yiyemedim :( 1 paket diyet cubuk kraker
ara:1 adet mandalina
akşam:1 kase tavuklu corba 1 tabak yoğurt 3 yemek kaşığı patlican yemeği

gn içinde 2.5 litre su ıctım (şimdilik)

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Canım hayırlı uğurlu olsun senin için.

Umarım dilediğin kiloya inersin.Fazlalıkları ben alabilirim.

5 kilo yeter ama çok verme sakın:)

G

guzelcem

Misafir
emeğine sağlık canısı seni yürekten kutluyorum helal olsun sana, inşaallah bende senin gibi azimli olurumda zayıflarım geceleri fakir değil gece -gündüz fakir besleneyim.:iyyyy::sinifsinif::mendil:

OP
gülgüzeli
Tepki
42
Canım hayırlı uğurlu olsun senin için.

Umarım dilediğin kiloya inersin.Fazlalıkları ben alabilirim.

5 kilo yeter ama çok verme sakın:)

canım benim vermezmiyim seve seve veririm 5 kilo mu

emeğine sağlık canısı seni yürekten kutluyorum helal olsun sana, inşaallah bende senin gibi azimli olurumda zayıflarım geceleri fakir değil gece -gündüz fakir besleneyim.:iyyyy::sinifsinif::mendil:

tesekkür ederim guzelcem.insan isteyince herseyi yapıyor işte :) daha vermem gereken cok kılo var
gel beraber zayıflayalım :):dertli:

grup olursak daha çabuk kılo veriyor insan

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
hayırlı olsun günlüğün diyet felsefeni de beyendim sabahları zengin gibi öğlenleri memur gibi akşamları fakir gibi ye-hmm

G

guzelcem

Misafir
Geldim işte hadi beraber zayıflayalım, 2 gündür fakir besleniyorum:kptmya: yeşil çayı sık içiyorum bir şey öğrendim tere otu ve sandoloz sakızı elma sirkesi ile beraber içilirse ****bolizmayı çok hızlı çalıştırdığını öğrendim ilk fırsatda bu ikisini aktardan alıp deniycem mucuks sizlere:)

OP
gülgüzeli
Tepki
42
Geldim işte hadi beraber zayıflayalım, 2 gündür fakir besleniyorum:kptmya: yeşil çayı sık içiyorum bir şey öğrendim tere otu ve sandoloz sakızı elma sirkesi ile beraber içilirse ****bolizmayı çok hızlı çalıştırdığını öğrendim ilk fırsatda bu ikisini aktardan alıp deniycem mucuks sizlere:)
Hoşgeldin guzelcem -kop
zayıflayalım tabi.zayıflamak isteyen herkes bana katılabiir.
dere otunu iştahım açık olduğu zamanlar bol bol yiyorum ben inanılmaz iştah kesiyor.
ama tere otu farklı oluyor galıba canım.bildiğimiz tere mi bu ? :ilknur:

OP
gülgüzeli
Tepki
42

bugnk yediklerim

sabah uyayınca 3 bardak ıılık su

sabah:1 dilim peynir 1 haşlanmış yumurta 1 dilim ekmek 1 bardak cay

ara: 1 elma 1 form çay

öğlen:canım bişey istemedi.1 tane küçücük puaça yedim

ara:1 ince dilim kavun

akşam:hamsi kızartma yarım tabak corba salata
maden suyu
2.5 lıtre su

melek annem

Aktif Üye
Tepki
192
selam cnm bende şuaralar diyetlerle kafayı bozmuş durumdayım bi verip bi alıyrmm aslında çok zayıftım evlendiğimde 48 kiloydum şimdi 60 lardayım doğumda bi aldım ve kilolar beni çok sevdiler ve bırakmadılar::mendil:neyse yaptığın şey çok güzel seni takip edeceğim burda yazamam sanırım adını ama sadece sebzelerin suyunun içildiği bi diyet yaptım bi nevi detoks gibi çok işe yarıyo halada diyetteyimm :sim3::sim3::sim3:

G

guzelcem

Misafir
arkadslar nette bunla ılgılı cok yorum okudum..sandoloz sakızı(aktarada satılıyor 100 gr 4 tl verdım)ıle elma sırkesını 1 bardak ılık suyun ıcıne 1 mama kasığı elma sırkesını koyup nohut buyukluğunde sakızı ağzınında ezerek elmasırkelı suyla yavasyavas cığneyerek yutuyosunuz..sabah aksam...zayıflayan cokk..bende 2 haftadır denedım baya farkedıyo..gram gram ıncelıyorum..

ayrıyetten bıde ben maydonoz,elma,tarcın,zencefıl,lımonsuyu,karanfıl buyuktencereye koyup kayanadıktan sonra hemen kapatıp şişeye doktum..3 gun ıcılecek..buda toksın sıslık alıyor..

G

guzelcem

Misafir
Sıcak Su ve Kilo Vermek
Sıcak Su...

Çinliler çok sıcak su içerler ... Bol Bol Sıcak Su .... Bütün gün, her gün !

NEDEN bol sıcak su?

Çay veya su bazlı içeceklere benzemeyen şekilde, bol su mide yüzeyinde kan akımına direkt olarak emilen birkaç maddeden biridir. Beden suyu diğer bileşenlerden ayırmak zorunda kalmaz.

NEDEN Sıcak Su?

Çinliler, 40 yaşından sonra oda sıcaklığından daha soğuk olan hiçbir şeyin bedenlere alınmaması gerektiğine inanırlar. Çünkü normal yaşlanma fiziksel değişimler üretir:

a) Kan damarları daha az elastik olur ve içindeki birikim nedeni ile çapı küçülebilir, bu nedenle yüksek kan basıncı oluşabilir ve kan dolaşımı problemleri ortaya çıkabilir (dondurma başağrısı sendromu)
b) Sindirim sistemi (büzgen kas, barsaklar ve kolon) da daha az elastik olur, sindirim sorunlarına ve kabızlığa neden olur.

Çinliler soğuk içecekler içtiğiniz veya soğuk besinler yediğiniz zaman içsel organların daha fazla büzüldüğüne, mevcut problemleri daha da kötüleştirdiğine inanıyor. Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı SICAK suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir. Sıcak su sistemimizi temizler.

SICAK SUYUN Faydaları :

1 - Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur.
2 - İç organları ve kaburga kafesinin etrafındaki kasları gevşetir, daha derin nefes almanızı sağlar.
3 - Mide asidi etkilerini rahatlatır ve asit reflu semptomlarını rahatlatır.
4 - Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur.
5 - Kabızlığı giderir.
6 - Kilo verme : yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır. Nefes tekniği ile birleştirilirse, yağ yakmak için hiper - oksijenlenme sağlar.
7 - Soğuk algınlığı, gripin süresini kısaltır, zatürreyi önler.

NE KADAR İÇMELİ? NE KADAR SICAK OLMALI? NE KADAR SIK İÇMELİ

Günde 3 kez 1 fincan için, kahve sıcaklığında. Daha fazlası daha iyidir.
Sıcak Su...

Çinliler çok sıcak su içerler ... Bol Bol Sıcak Su .... Bütün gün, her gün !

NEDEN bol sıcak su?

Çay veya su bazlı içeceklere benzemeyen şekilde, bol su mide yüzeyinde kan akımına direkt olarak emilen birkaç maddeden biridir. Beden suyu diğer bileşenlerden ayırmak zorunda kalmaz.

NEDEN Sıcak Su?

Çinliler, 40 yaşından sonra oda sıcaklığından daha soğuk olan hiçbir şeyin bedenlere alınmaması gerektiğine inanırlar. Çünkü normal yaşlanma fiziksel değişimler üretir:

a) Kan damarları daha az elastik olur ve içindeki birikim nedeni ile çapı küçülebilir, bu nedenle yüksek kan basıncı oluşabilir ve kan dolaşımı problemleri ortaya çıkabilir (dondurma başağrısı sendromu)
b) Sindirim sistemi (büzgen kas, barsaklar ve kolon) da daha az elastik olur, sindirim sorunlarına ve kabızlığa neden olur.

Çinliler soğuk içecekler içtiğiniz veya soğuk besinler yediğiniz zaman içsel organların daha fazla büzüldüğüne, mevcut problemleri daha da kötüleştirdiğine inanıyor. Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı SICAK suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir. Sıcak su sistemimizi temizler.

SICAK SUYUN Faydaları :

1 - Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur.
2 - İç organları ve kaburga kafesinin etrafındaki kasları gevşetir, daha derin nefes almanızı sağlar.
3 - Mide asidi etkilerini rahatlatır ve asit reflu semptomlarını rahatlatır.
4 - Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur.
5 - Kabızlığı giderir.
6 - Kilo verme : yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır. Nefes tekniği ile birleştirilirse, yağ yakmak için hiper - oksijenlenme sağlar.
7 - Soğuk algınlığı, gripin süresini kısaltır, zatürreyi önler.

NE KADAR İÇMELİ? NE KADAR SICAK OLMALI? NE KADAR SIK İÇMELİ

Günde 3 kez 1 fincan için, kahve sıcaklığında. Daha fazlası daha iyidir. Ben sık içerim faydasını gördüm arkadaşlar...

G

guzelcem

Misafir
sabahları ılık limonlu ve ballı su içmek çok iyi aslında. içindeki limonla yağ yakımını hızlandırıyo ayrıca müthiş bi C vitamini kaynağı bizi gripden koruyo, bal hem sabah sabah enerji veriyo dinç olmamızı sağlıyo hem de vücut daha uyanır uyanmaz bi enerji kaynağı bulduğu için "aa ne güzel bak her yerden enerji geliyo ben yeni gelenleri fuzuli depolamıyayım" diyerekten bizi zayıflatıyo. suyun faydaları saymakla bitmez zaten :)

G

guzelcem

Misafir
Canısı tere tohumu olacak aktarlarda vardır sanırım, birde aspir bitkisi gooldan araştır bu bitki amerikadaki obez ve şişmanlara faydalı bitki olduğu tespit edilmiş...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar