Görüşüp görüşmemek?

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
bu konuyu gördükçe içim açıyor hepinize tek tek teşekkür ederim. yöneticiler konumu silebilir mi her an aklım konumda ve toparlanmam lazım acilen.çok iyi kalpli insanlarsınız desteğinizi hiç unutmayacağım...dilerim en zor anınızda derdinize derman bulacak insanlar olur ve hep mutlu olursunuz inşallah

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
aslında teşekkür yerine bir cevap bekliyordum :uzgun:

lilith ,şuan halsiz ve bitkin olduğum için yazdıklarını okumakla yetindim
belki sonra dönüp cevap yazarım diye düşünmüştüm
sanırm sen daha acil cevap bekledin

ozaman şöyle diyeyim bence verdiğin karardan dönme
önceden yaşadığın olaylar hiç iç açıcı değil
belli bir seviyede kalamanız en güzeli olur
hem çocuğunda olacak bundan sonra yaşayacağın ayrılık çok daha zor olacak tabi birde çocuk olacak işin içinde
ama şunu sormadan edemeyeceğim
eşin ve ablanın bu samimiyetinde her iki tarafta normal davranışlar sergilememiş
ikisi içinde sanırm normal şeylerdi,,
şuan eşin ne düşünüyor
niye ozamn öyle davranmış bundan sonra ne yapmayı düşünüyor

R

Rosie

Misafir
ben seni etkilemek istemiyorum ama yerinde olsam kesinlikle görüşmezdim.seni o zor zamanında başından savan ablanın (!) ve babanın (!) bir de dövmesi akıl almaz bir şey.Ben olsam sırtımı onlara döner bir daha da görüşmezdim.Tabi Allah korusun ölüm vs. gibi olaylar olmadığı dışında.

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
lilith ,şuan halsiz ve bitkin olduğum için yazdıklarını okumakla yetindim
belki sonra dönüp cevap yazarım diye düşünmüştüm
sanırm sen daha acil cevap bekledin

ozaman şöyle diyeyim bence verdiğin karardan dönme
önceden yaşadığın olaylar hiç iç açıcı değil
belli bir seviyede kalamanız en güzeli olur
hem çocuğunda olacak bundan sonra yaşayacağın ayrılık çok daha zor olacak tabi birde çocuk olacak işin içinde
ama şunu sormadan edemeyeceğim
eşin ve ablanın bu samimiyetinde her iki tarafta normal davranışlar sergilememiş
ikisi içinde sanırm normal şeylerdi,,
şuan eşin ne düşünüyor
niye ozamn öyle davranmış bundan sonra ne yapmayı düşünüyor

geçmiş olsun..verdiğim karar aslında görüşmemekti.sanırım görüşme diyorsun değil mi:( eşim birşey demiyor.gelsede gelmesede o kararı bana bırakıyor.öyle bir seviyeye geldim ki bundan sonra konuşmalarına bile tahammül edemem.ben lohusayken yine samimiler mi diye peşlerinden koşup kendimi üzemem.eşim belki daha dikkatli olur ama o mesafesini korumayacak eminim.böyle olsun hiç istemezdim:(

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
geçmiş olsun..verdiğim karar aslında görüşmemekti.sanırım görüşme diyorsun değil mi:( eşim birşey demiyor.gelsede gelmesede o kararı bana bırakıyor.öyle bir seviyeye geldim ki bundan sonra konuşmalarına bile tahammül edemem.ben lohusayken yine samimiler mi diye peşlerinden koşup kendimi üzemem.eşim belki daha dikkatli olur ama o mesafesini korumayacak eminim.böyle olsun hiç istemezdim:(

bu kadar eminsen bencede hiç rahatını bozma
işin aslı kimseyle asla görüşmemek gibi bir karar hiç hoş değil
hele ki ablan baban........
ama olaylarda hiç ablanın kardeşine yapacağı şeyler değil
eşinide unutmayalım...
umarım eşin seni yanıltmaz bir kez daha

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Bak canım bu durumu ben kendi teyzemde ve de bir komşumda gördüm ve yaşadım komşum da psikolojik tedavi gördü.tabiki çok kötü şeyler yaşandı bunlar yaşanası şeyler değil kolay değil sen babana sığınmışsın baban sahip çıkmamış bu durumda eşine sığınmışsın anladığım işallah eşin seni yanıltmaz birde lohusasın dilerim seni üzmez.şu an ailenle bir müddet görüşme önce çocuğunu sağlıkla kucağına al şu an en önemli olay bu.

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
Boşver be güzelim.sana ablalık etmemiş,eşini ne gözle görmüş bi insandan,çocuğuna fayda beklemek mantıksız.sokma hayatınıza..çeksin ellerini bütün bütün sizden:acep:

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
sağolun kızlar haklısınız...bu aralar kendimi hiç iyi hissetmiyorum doğuma az kaldıkça kim gelcek kim gitçek diye diye kafayı yedim.umarım akıl sağlığımı kaybetmem.görüşmediğim 2 sene boyunca çok mutluydum.ben bir travmayı daha kaldıramam.hamileliğinde etkisi sanırım.kafam birşeyi hemen çözümleyip o anı ve gelecekte olabilecekleri garantiye almak istiyor.beynimin enerjisi öyle çok ki,düşünce hızıma yetişemiyorum.düşündükçe küçülüyorum yok oluyorum.gücüm kalmıyor yaşamaya.hayatıma adapte olamıyorum.

H

Hera

Misafir
Bence şu an görüşme bebeğin olsun bebeğini Allah Rızası için ablana göster ama evine alma babanın evinede gitme dışarıda bir Kahve İçimLik Buluş ablanla bebeğini koklamasına izin ver onlar günaha girmiş zaten sen de acımasız olma ama evine de alma evde buluşma vede ablana da söyle bundan sonra böyle de bukadarına bile müsade ettiğim için buna şükret de ben olsam öyle yaparım

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
Bence şu an görüşme bebeğin olsun bebeğini Allah Rızası için ablana göster ama evine alma babanın evinede gitme dışarıda bir Kahve İçimLik Buluş ablanla bebeğini koklamasına izin ver onlar günaha girmiş zaten sen de acımasız olma ama evine de alma evde buluşma vede ablana da söyle bundan sonra böyle de bukadarına bile müsade ettiğim için buna şükret de ben olsam öyle yaparım
üzerinde düşünüyorum..geçen gün eşim,istersen ablan gelince ben evden giderim demişti. gerek yok gibi şeyler söyledim ama dediğin fikir aklıma gelmemişti.acaba yapabilir miyim bilmiyorum.keşke yapabilsem.bende öyle bi acıma duygusu var ki dışarda otururken hadi gel diye götürüveririm evime. zaten acıya acıya olan bana oldu hep.en yakınlarım bana çok zarar verdi :( umarım bir daha zaaf gösterip kendime zarar verdirmem.

H

Hera

Misafir
üzerinde düşünüyorum..geçen gün eşim,istersen ablan gelince ben evden giderim demişti. gerek yok gibi şeyler söyledim ama dediğin fikir aklıma gelmemişti.acaba yapabilir miyim bilmiyorum.keşke yapabilsem.bende öyle bi acıma duygusu var ki dışarda otururken hadi gel diye götürüveririm evime. zaten acıya acıya olan bana oldu hep.en yakınlarım bana çok zarar verdi :( umarım bir daha zaaf gösterip kendime zarar verdirmem.

Yahu evine götürmeye ne Luzum var bırak şimdilik böyle bir devam ET Önünü gör bakalım eve götürme olayı da Şöyle kenarda dursun bu mesafeyi Koy ki ablan olacak o şahıs durumun ciddiyetini senin Kararlılığını iyicene sindirsin eski Mevzuları açma konuşmayı kısa tut eski defterler açılırsa giderim de kapattım de dersini almışsın dır umarım de bebeğime kocama bakıyorum de ve hep ablanın babanın sıradan hayatlarından konuşun yada konuşmayın güçlü OL

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
yaşadıkların yenilir yutulur şey değil aslında burda.
ALLAH kimsenin başına vermesin

can çıkmadıkça huyda değişmezmiş ya bırak kendini toparlamışken tekrar sıkıntıya girecek ataklarda bulunma derim
yine konuşup görüşsen içinde ister istemez şüpeler olacak
uzun lafın kısası araya mesafeyi koymuşsan o mesafede kalsın derim:zopa:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Eve gitme derim en azından uzunca bir zaman evinede alma dışarda pekala görüşebilirsin.Kendini rahat tut bunuda bir süreliğine yapacağını düşün kendine dert etme.şimdi lohusasın,doğumdan sonra da kendi gücünü toplaman zaman alır bu ara hiç kimseyi düşünme sadece kendini düşün ve güçlenince bakarsın ne yapacağına.
Şimdi bebekle ilgili kitap dergi oku kendini eğlendirmeye bak.:uzgun:

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225
can çıkar huy çıkmaz etkilemek istemem ama öyle bir ablayla ve babayla görüşmemeni tavsiye ederim nasıl tekrar güvenip evine alacaksınki değilmi kararından dönme sakın dik dur bebğin ve yuvanın huzuru için

enise_

Daimi Üye
Tepki
1.923
bende yazan herkese katılıyorum canım.pişman olsun veya olmasın yaptığı yenilir yutulur şeyler değil.o sana ablalık yapmamış yavruna ne kadar teyzelik yapabilirki
bende görüşme derim evine asla alma zaten onu kesin kafana koy ama herann dediği gibi dışarda bi görüşme olabilir hakkında hayırlısı ama şu an bence bebeğini düşün onuda etkileme bunlar için

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
biliyormusun seni diğer siteden hatırladım .. tahmin ettiğim kişisin . değilimde diyebilirsin.saklamakta isteyebilirsin. olabilir.ama ben o olduğundan eminim.çünkü anlattığı olaylar aynı. hamileymişsin hayırlı olsun. ama asla ve asla ne babanla nede ablanla konuş. sana bulaşacak evliliğine zarar verecek her türlü çamurdan uzak dur bulaşırlar ve mahvderler herşeyi çocuğun için yap kendin için yapamıyorsan bile.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar