Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Göbek Düşüklüğü

Konu, 'Kilitli ve Tekrar Konular' kısmında berhunde tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. berhunde

berhunde Yeni Üye

sevgili arkadaşlar bu konuda gerçekten muzdaribim senelerdir çekiyorum.gitmediğim ne doktor kaldı nede kocakarı.doktorlar zaten göbek düşüklüğünü kesinlikle kabul etmiyorlar.en son çare kocakarı yöntemlerine başvurdum.gittiğim bayanlar hep göbeğimi düzeltirken nasıl acıyor sancı oluyor gerçekten kimseye rabbim böyle bir rahatsızlık vermesin.göbek düşüklüğünü artık bilmeyen yoktur.elimizle göbeğimize basınca kalp gibi atmıyorsa göbek düşüklüğüdür.tedavisi:aç karnına sırtüstü uzanırsın göbeğine bakacak olan eliyle göbeğini ovalıyor,ayağının topuğuyla göbeğine basıyor,en son yüzüstü yatıyorsun elinle ayağını tutmaya çalışıyorsun gerçekten zor bir şey.birde arkadaşlar göbek düşüklüğünden farklı eş çıkığı var.bunu göbek düşüklüğüyle karıştırıyorlar.göbeğine bastırınca kalp gibi atmıyorsa göbek düşüklüğü.kalp gibi birşiy atıyorsa göbeğimize bastırınca eş çıkığı(eşin çıkmış)denir.rabbim herkese şifa versin.

dentop, bitter_im, elasu ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Çikolata

Çikolata Daimi Üye

ben ilk defa duyuyorum göbek düşüğünü
    acaba göbek fıtığıyla aynı şeymi eğer öyleyse ameliyatla sorun çözülüyor
    ben göbeğime bastırdım hiçbişey atmadı

3. füreyya

füreyya Daimi Üye

yüksek yerlere uzanırsanız göbeğiniz düşer.dikkatli olun.

4. Şekerpare

Şekerpare Daimi Üye

İnşallah en kısa zamanda derdine derman bulursun

5. füreyya

füreyya Daimi Üye

jinekoloji forumunda açmışsınız ama
    aslında bu sorun sırf kadınların sorunu değil.
    erkeklerinde göbeği kaçar.(bizde göbeği kaçmış deniyordu şimdi hatırladım)

6. Şekerpare

Şekerpare Daimi Üye

Evet canım bizdede göbeğim kaçtı denir ama onun tedavisi çok kolaydır diye biliyorum.Karnım çok ağrıdığı zaman eşime acaba göbeğim mi kaçtı derim :hihi: göbek kaçması diye bişey yoktur o olay şöyle şöyle gerçekleşir yani göbek kaçması denmez der hep :hihi: Bende o yüzden varmıdır yokmudur ikilemde kalıyorum ama bunu yaşayan insanlar gerçekten var ve eşim gibi doktorlarda göbek kaçmasını kabul etmezler :lilav:

berhunde ve füreyya bunu beğendi.
  7. flamingo

flamingo Daimi Üye

zor olmalı..rabbim yardımcınız olsun..

8. incitanemtuana

incitanemtuana Daimi Üye

göbek düsmesi diye bilirim
    ama kocakari tedavi yöntemi sizinki cok acimasizca geldi bana
    bende yasadim cünkü agrisini bilirim
    benim annem annesinden ögrendigi sekliyle uyguladi bana
    ac karnina sirt üstü yatirip
    bas yada isaret parmagiyla göbegime bastirip
    icerden yerlestirmeye calisti
    etrafimda döndü SIKISTIRDI iyice ve o zaman agrinin yaninda atdigini hissediyosun tik tik
    sonrada annemin parmagi iyice SIKISTI derken rahatladikca gevsemeye basladi kendi kendini saldi
    bunu bi kac kez tekrarladi
    suan iyim sükür
    hatda dogrumu bilmem ama bu durumu yasayanlarin bebek sahibi olmasida zor oluyomus o dönemlerde

berhunde bunu beğendi.
  9. elasu

elasu Daimi Üye

Bende geçenlerde yaşadım böyle bişi ama şuan iyiym göbek düşüklüğü dedim kendimce ama yinede bilemedim:acep:

10. mihrace

mihrace Üye

Arkadasim neden canini yaktiriyorsun,,benim Annem bunu duayla cekiyor,sana hic dokunmadan anne baba adini ve senin adini aliyor,ve bir dua okuyor simdiye kadar herkes cok faydasini gördü istersen annemi telefonla arayip telefondan dahi yaptirabilirsin,,eger istersen bana yazarsin ,Rabbim sifa versin..:ates:

busehanım, Busra001, dentop ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  11. Skorpion

Skorpion Yeni Üye

Bende senelerdir aynı dertten muzdaribim ve hic kimse bilmiyor rica etsem mihrace annen babada yardımcı olbilirmi Allah razı olsun şimdiden

dentop bunu beğendi.
  12. mihrace

mihrace Üye

selamlar,,tabiiki Annem sakaryada ikamet etmektedir,,,siz ona telefon aciyorsunuz Anne baba adini ve kendi adinizi söylüyorsunuz o göbeginizi bir dua ile cekiyor Annemin telefonu:............... direk ona teyze ben göbek kacigi icin ariyorum derseniz anlar zaten insaallah faydasini görürsünüz,,Acil sifalar diliyorum,,sevgiyle kalin..

dentop, Ozyyu, NİDAA ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. nk83

nk83 Admin + Sitenin Hikaye Yazarı

Sol kolunuzun üstüne doğru yan yatarsanız 5 dakikanın içinde geçer denemenizde fayda var...

bitter_im, Skorpion ve Aslı Oktay bunu beğendi.
  14. mihrace

mihrace Üye

selam skorpion,,sanirim annemle görüsmüssün,,insaallah bir faydasini görürsün,,kendine cok iyi bak,,ve agir kaldirma emi..:) avusturyaya selam ve sevgiler..

15. NİDAA

NİDAA Yeni Üye

Benimde 3 seneden beri sürekli göbeğim kaçıyor. size mutlaka ulaşmam lazım lütfen ulaşabileceğim telefon numarası bırakabilir misiniz? şimdiden allah razı olsun teşekkürler.acil cvp bekliyorum

16. gokyuzu

gokyuzu Daimi Üye

Sabahları aç karna biryerden sallan kardeşim herkese elletme karnını eger karnın tokken bişey yaparlarsa bagırsaklarınada üzüntü verirsin hasarlanır topuk falanda bastırtma bence rabbim şifanı versin inşallah geçmiş olsun

17. bitter_im

bitter_im Admin

Geçmiş olsun allaha şükür hiç yaşamadım :huhuu:

18. NİDAA

NİDAA Yeni Üye

mihrace lütfen annenin okuduğu duayı yazabilirmisin ?

hasan4747 bunu beğendi.
  19. papaty

papaty Yeni Üye

merhaba ben yıllardır bu göbek düşüklüğü problemiyle uğraşıyorum bi çaresini bulamadım annenizin duayla yerine getirdiğini yazmışsınız bana bu konuda yardımcı olurmusunuz şimdiden çok tşkler ...

20. Skorpion

Skorpion Yeni Üye

Sagol canım ya ulaştım Allah razı olsun çok faydasını gördüm benim göbeğim sık sık duserdi şimdi ise uzun süre sonra oldu anneni tekrar rahatsız edeceğim Allah sizlerden razı olsun. Bu arada annen çok iyi birisi. Aleykumselam kib

dentop bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.