Evlilik öncesi birlikte yaşamak

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
okycim rahatsizlik verdiyse silebilirsin ama orda kastim esyaya benzetmek degil insanlarin esya gibi kendini kullandirtmamasiydi yanlis anlasildiysa ozur dilerim 2. el tabirini hakaret amacli kullanmadim yani

ama bunu hep yapıyorsun aslı. yok ikinci el yok kullanılmış peçete. şu deyimleri kullanmasan ne güzel olacak tatlım ya. bak şu mahzunun dizisini izledinmi bilemiyorum. kız bir şey yaşadı diye neler yapıldı kıza. sırf bu şekilde bakıldığı için. nolur artık biriyle yaşamış yada beraber olmuş şu kızlarada kadınlara mal yada e ş y a gözüyle bakmasak. .o kızlarda bu acıları yaşamasa.. çok üzülüyorum bu sözlere ve bakış açısına.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ama bunu hep yapıyorsun aslı. yok ikinci el yok kullanılmış peçete. şu deyimleri kullanmasan ne güzel olacak tatlım ya. bak şu mahzunun dizisini izledinmi bilemiyorum. kız bir şey yaşadı diye neler yapıldı kıza. sırf bu şekilde bakıldığı için. nolur artık biriyle yaşamış yada beraber olmuş şu kızlarada kadınlara mal yada e ş y a gözüyle bakmasak. .o kızlarda bu acıları yaşamasa.. çok üzülüyorum bu sözlere ve bakış açısına.

canim boyle bir izlenim verdiysem uzuldum cunku kastim bu degildi dusuncem de bu yonde degil ben islamin sartlarina uygun yasanmasi taraftariyim kendim buna dikkat eder butun muslumanlarinda bunu yasamasi icin dua ederim canim cunku ahiret cetin bir yer...
ama bu demek degil ki ben bu kizlar baskasiyla birlikte oldu diye 70 yasindaki adamla evlensin isterim Rabbim herkesin gonlundeki muradini versin tore vs gibi sacma sapan adetlerin kesinlikle arkasinda degilim ki heleki cinayetlere kesinlikle karsiyim ben sadece dinimin bize emrettikleri disindaki bir hayati yasamak isteyenler veya yasayanlar icin uzuluyorum hepsi bu
pecete kavrami veya 2. el tabiri de hakaret degil sadece bir timsaldi kirdiysam veya yanlis anlasildiysam tekrar ozur diliyorum canim

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
tatlım,biliyorum. ama kelimeler kötü aslıcım . kullandırmak ,kullanılmış peçete,2ci el vs. tamam sana ters olabilir. tabiki düşünceni söyle yaz.ama bunu yaşamış yada yaşayanları bu şekilde karalamak kötü ya aslı.. .
haa şu var. tabii sen böyle düşünüyorsun başkasına normal geliyor. önemli olan bu 2 farklı bakış açısında olan kişilerin birbirine olan saygısı değilmi. bunu yaşayanların yaşamayanlara hakaret etmemesi ki (burada bunu görmedim hep tersi olmuş.) yaşamayanlar ve bunu savunanlarında diğerlerine hakaret etmemesi.
denilecek şey bana ters. dinime ters.ok. tamam.
. ama o diğer kelimeler kötü aslıcım.
ayrıca kırılmadım tatlım,sadece üzüldüm kelimeleri okuyunca.

donut

Daimi Üye
Tepki
1.467
Bu ülkede hala aşamadık bekaretin,namusun bir kızlık zarında olmadığı olayını..İnsanları yargılmadan,suçlamadan,eleştirmeden yaşayamıyoruz..

Esasında kendi hayatlarımızdan o kadar soğumuşuz öyle sıkılmışız ki başkalarının hayatlarını,hayat tarzlarını konuşur olmuşuz..en acısı da bu degil mi...

donut

Daimi Üye
Tepki
1.467
Benim hayatımı yargılamadan önce ..

benim ayakkabılarımı giy ve benim geçtiğim yollardan,

sokaklardan,
...
dağ ve ovalardan geç .

Hüznü,

acıyı, neşeyi, güzellikleri tad...

Benim geçtiğim senelerden geç,

benim takıldığım taşlara takıl,

yeniden ayağa kalk ve aynı yolu tekrar git,

benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra,

beni yargılayabilirsin ...

-MEVLANA-

aleyna

Aktif Üye
Tepki
222
bencede dinimizide ters bi durum herkesin günahı kendi boynuna tabi ama bu dünyalık heves için yapılmamalı bu dünyanın öbür dünyasıdavar unutulmamalı

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Benim hayatımı yargılamadan önce ..

benim ayakkabılarımı giy ve benim geçtiğim yollardan,

sokaklardan,
...
dağ ve ovalardan geç .

Hüznü,

acıyı, neşeyi, güzellikleri tad...

Benim geçtiğim senelerden geç,

benim takıldığım taşlara takıl,

yeniden ayağa kalk ve aynı yolu tekrar git,

benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra,

beni yargılayabilirsin ...

-MEVLANA-

donut paylaşımına bayıldım...

KraLiçe

Daimi Üye
Tepki
3.576
Ya zaten herşeyden önce islama ters bir durum bırakın örfü adeti... Haram yani sonuçta... Ayrıca hadi yaşadı olmadı ayrıldı başkasıyla yaşadı olmadı iyi de o çiftin kullanılmış peçeteden ne farkı kalıcak... evlenildiğinde kişiye tertemiz gitmek lazım diye düşünüyorum 2. el olarak değil erkek kız farketmez

Tatlım evlenip boşananlara da mı ikinci el gözüyle bakıyorsun?

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Tatlım evlenip boşananlara da mı ikinci el gözüyle bakıyorsun?

yok canim kesinlikle oyle degil evlenip bosananlar helal dairesinde hareket ediyolar benim onlara soyliycek sozum yok ikinci el kelimesini de hakaret olarak kullanmamistim aslinda ama yanlis anlasildim su ikinci el mevzusunu kapatsak adima cok mutlu olucam cunku bu tur kelimelerim icin zaten ozur diledim ama demek istedigim kesinlikle hakaret yonunde degildi tekrar yineliyorum ben sadece boyle bir durumun islamiyete ve bana ters oldugunu anlatmak istemistim

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
ah aslı ah keşke bana ters tasvip etmiyorum yazsaydın yeterliydi herkes bu konuyu kabl etmek zorunda değil bazılarına ters gelir bazılarına normal gelir kimse bir diğeriyle aynı düşüncede olamaz ama sakın bak burda birlikte yaşamış arkadaşlarda olabilir bebeğim onlarda alınabilir bu herkesin kendi hayatı günahsa ona günah dimi ama bebeğim bak bu konular tehlikeli konular:) o yüzden sana ters gelen bir şeye ben tasvip etmiyorum de yeterli oldumu şeker:panter:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar