Evlendiğinizde ilk vukuatınız neydi hatırlıyor musunuz?

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
vallahi ben yazarım da benim vukuat yok evliliğim ilk günlerinde dans edecek kadar mutlu olmadım keşke bende çaydanlık yakacak kadar dans edebilseydim bir kere yemeğin altını açık bırakıp çocuklarımı da alıp komşularla çay bahçesine gitmiştim ben aklıma gelene kadar ymekte yanmıştı tencerede :eller:

neden mutlu olmadın görücü usulü mü evlendin

acigul

Daimi Üye
Tepki
650
ya çok güldüm vukuatlara bende yazim bari dedim...

ben kayınvalidemlerle alt-üst oturuyorum ozamanlar biz eşimle yuları çıkar yer içerdik şimdi tam tersi kayınvalidemler inip yeyip çıkıyorlar neyse..

2006 senesinin ilk günüydü hiç unutmuyorum yılbaşı sabahı yani 1 ocak 2006 :) günlerden pazar ve 6 aylık evliyim. eşimde evde tabi.yukarı çıktık kahvaltı için patates kızarttım sofrayı hazırladım. patatesleri tabağa alırken ocağı kapattım (sandım):sinifsinif:.huyumdur kızartmadan sonra kızartma tavasını mutlaka ocağın başka tarafına koyarım ki ocağın söndüğünden emin olayım.. bu kezde aklıma geldi ama kapattım diye değiştirmedim.. sonra biz salona geçtik kahvaltı yapmaya. herkes ilk lokmasını aldı, çayını yudumladı kapı çaldı.. eşim balkona çıktı kim diye bakmaya ama balkondan mutfağa doğru bi fırladı.. tabi bizde arkadan gittik kiiii:sok:sok:sok:sok:sok ne göreyim mutfak simsiyah duman:iyyyy::mendil:tavada kalan yağ tutuşmuş, aspratör eski modeldi ve üstünde gazete seriliydi..gazete tutuşmuş sonra üstündeki deterjanların kabı erimiş ama Allahtan tüm yanmadan sönmüş... aspratör yanmış tavan sims,iyah olmuş komşu ateşi ve dumanı görüp zile basmış... ocağı kapatayım derken yarıma almışım.. perdelerin arkası simsiyah is olmuş.kurban bayramınada tam 10 gün vardı .. oturdummu ağlamaya.. kaynanam kızıyomu yandıysa yandı şimdi bide sana bişi olacak cana gelmesin tek diye... ya çok kötü suçlanmıştım ama neyseki çok destek oldular. çok soğuktu hava ben soba başında oturdum onlar badana boyayla uğraşmışlardı... tabi bir sürü masraf oldu tam kurban zamanı.. ilk vukuatım çok büyük oldu inşallah tekrarı olmaz:uzgun::uzgun: şimdi her yılmbaşında anıp gülüyoruz o halime:gul::gul::gul::gul:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
ay bi tek benim sanıyodum nasıl rahatladım off üstümden yük kalktı sizi okuyunca -kop

hayatımda hiç bulaşık makinesine dokunmadığım için evlendiğimde de öcü gibi gelmişti nasıl çalışır deterjan nereye konuyo hiç bilmiyordum , ezelden beri sevmezdim ev işini , annemde evlenince zahmet çekip beni arama derdi ona yardım etmek istemediğim için , şimdi çok utnaıyorum ama :sinifsinif:

neyse..
evlendik ve o korkulan gün geldi çattı kirletip kirletip makineye yığdığım bulaşıklar artık sığmaz oldu bir şekilde çalıştırmalıydım bu korkunç makineyi. Annem beni bildiğinden sağolsun çeyizime makine parlatıcısından deterjanına kadar herşeyi koymuş kadın , ufak bir aramayla deterjanı buldum diye sevindim .. yepyeni çatal bıçak setim , simli bardak takımım makine içinde melül melül bana bakıyorlardı sanki birbirlerine elveda der gibi son kez parladılar.. ben deterjanı koydum , ayar düğmesini en yüksek sıcaklığa çektim iyice temizlensinler diye , sonra başlat düğmesine büyük bir gururla dokundum.. Bu zorlu görevden de alnımın akıyla çıkmıştım hemde kimseye sormadan , millete rezil olmadan.. Bir saat sonra kırmızı ışıkla işlemin bittiğini anladım makineyi açtım ve ta tammm , herşey koyduğum gibi ama bi sorun var simler yok , çatal bıçak çizik içinde! :bayil:
nerde hata yaptım diye aptal aptal bakınırken deterjan yerine nasılda büyük gururla makine tuzu koymuş olduğumu anladım ve hemen delilleri yok etmeye başladım , sorarlarsa da sonuna kadar inkar edecektim :iyyyy:

annem geldi tabi bi zaman sonra evime , bardakları kaşıkları bi gördü kadın şok geçirdi ne oldu bunlara diye , bende pişkin bir tavırla ay annee bu bardak takımı çatal kaşık takımı çok adiymiş bi yıkamada gitti baksana kız kardeşime bu markadan alma sakın diye akıl verdim :ciklet:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
:kptmya::kptmya::kptmya::kptmya::kptmya: acıgül ve lili gerçekten çok gülüdm çok yazık olmuş

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
ay bi tek benim sanıyodum nasıl rahatladım off üstümden yük kalktı sizi okuyunca -kop

hayatımda hiç bulaşık makinesine dokunmadığım için evlendiğimde de öcü gibi gelmişti nasıl çalışır deterjan nereye konuyo hiç bilmiyordum , ezelden beri sevmezdim ev işini , annemde evlenince zahmet çekip beni arama derdi ona yardım etmek istemediğim için , şimdi çok utnaıyorum ama :sinifsinif:

neyse..
evlendik ve o korkulan gün geldi çattı kirletip kirletip makineye yığdığım bulaşıklar artık sığmaz oldu bir şekilde çalıştırmalıydım bu korkunç makineyi. Annem beni bildiğinden sağolsun çeyizime makine parlatıcısından deterjanına kadar herşeyi koymuş kadın , ufak bir aramayla deterjanı buldum diye sevindim .. yepyeni çatal bıçak setim , simli bardak takımım makine içinde melül melül bana bakıyorlardı sanki birbirlerine elveda der gibi son kez parladılar.. ben deterjanı koydum , ayar düğmesini en yüksek sıcaklığa çektim iyice temizlensinler diye , sonra başlat düğmesine büyük bir gururla dokundum.. Bu zorlu görevden de alnımın akıyla çıkmıştım hemde kimseye sormadan , millete rezil olmadan.. Bir saat sonra kırmızı ışıkla işlemin bittiğini anladım makineyi açtım ve ta tammm , herşey koyduğum gibi ama bi sorun var simler yok , çatal bıçak çizik içinde! :bayil:
nerde hata yaptım diye aptal aptal bakınırken deterjan yerine nasılda büyük gururla makine tuzu koymuş olduğumu anladım ve hemen delilleri yok etmeye başladım , sorarlarsa da sonuna kadar inkar edecektim :iyyyy:

annem geldi tabi bi zaman sonra evime , bardakları kaşıkları bi gördü kadın şok geçirdi ne oldu bunlara diye , bende pişkin bir tavırla ay annee bu bardak takımı çatal kaşık takımı çok adiymiş bi yıkamada gitti baksana kız kardeşime bu markadan alma sakın diye akıl verdim :ciklet:

:kptmya::kptmya::kptmya::kptmya::kptmya::kptmya:alemsin yaaa resmen koptum aynı ben:kptmya::kptmya::kptmya:

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Bende ilk defa Lahana sarmasi yapicam
Özene bezene ic yaptim, yapraklari hasladim:kptmya: Sarmaya calisiyorum yirtiliyorlar Allahim bu kadar ic, ne yapicam ben simdi bunun hepsini..Sonucta Anneme gittim Ic malzemeyle:kptmya: O tekrar bir lahana alip Lahana sarmasi yapti bize:kptmya:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
yazık perdelereeeeee:kptmya::kptmya: ben de soba yakmaktan pek anlamadığım için sobanın kapağını halının üzerine düşürmüştüm..nerdeyse elimle almak için uzandım aklıma sıcak olduğu geldi..soba demiriyle alıp kaldırana kadar tabi çoktan yandı halının köşesi sonra oturdum ağladım sinirle eşimi aradım sen evde yoktun ben sobayı yakıcam die uğraşırken halı yandı hep senin yüzünden die bağırdım...(herşeyi eşimin üzerine atmak gibi bi yeteneğim vardır:kptmya: ) geldi işte sonra yanan yerleri üstten makasla kesti çok belli olmuyo Allahtan:kptmya:

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
bende ilk evlendim çamaşır makinası kullanmayı bilmiyorum.deterjanı koyuyorum çeviriyorum ayarlıyrum yok makine bi türlü çalışmıyo.kaç kere denediysem olmadı.neyse en son bigün servis çağırdık.geldi adam baktı sonra çevirdi birden çalıştı makina meğer ben hep ters yöne çeviriyomuşum düğmeleri:kptmya:

bide düdüklü kullanışım koydum fasulyeleri dakka başı annemi arıyorum
ne zaman fıslar şimdi napim kapatimmi açimmi patlarmı çatlarmı
nitekim pişiremedim fasulyeleri zaten.birde kurabiyeleri sert yapardım eşim çimentosu fazla olmuş bunun gül derdi:kptmya::kptmya:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
daha bikac gunluk evliyim,bakarken annemin merdaneli makinesi vardi,ve cevremde kimsedede otomatik camasir makinasini calisirken hic gormemistim,,,
neyse bigun ben bilmiyom tabi,doldurdum makinayi esim calistirdi,mutfakta idi o zaman makina,bende bi yandan bulasik yikiyom,ya bi baktim bu makina hizlaniyo,deli gibi donuyo,ama ben dondum kaldim ,bagiriyom iceri,oguuuuuuuuuuuuuz bu makina patliycaaak diye,,,,iyi kimse yoktu evde rezil olmustum kesin:kptmya::kptmya:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
cok utanirim anlatsam

niye utanasın anlat bakalım herkesin vukuatları var sonuçta:)

daha bikac gunluk evliyim,bakarken annemin merdaneli makinesi vardi,ve cevremde kimsedede otomatik camasir makinasini calisirken hic gormemistim,,,
neyse bigun ben bilmiyom tabi,doldurdum makinayi esim calistirdi,mutfakta idi o zaman makina,bende bi yandan bulasik yikiyom,ya bi baktim bu makina hizlaniyo,deli gibi donuyo,ama ben dondum kaldim ,bagiriyom iceri,oguuuuuuuuuuuuuz bu makina patliycaaak diye,,,,iyi kimse yoktu evde rezil olmustum kesin:kptmya::kptmya:

ay ben de evlenmden önce hiç çalıştırmamıştım makina annem öğrettmişti makinayı ilk çalıştırdım ben yarım saatte yıkar die düşünüyorum meğer bayaaaa uzun sürüyomuş ön yıkamada yapmıştım...5 dkda bi başına gidiyorum hala çalışıyo kesin dedim yanlış bişey yaptım nerdeyse kapatıcam artık o derece:kptmya:sonra annemi aradım dedim bu makina 1 saat oldu hala durmadı anne yanlış bişey yaptım heralde dedim güldü bana o kadar kısa sürede yıkar mı bırak o bitince zati durur dedi hakkaten de durdu benim için bi şoktu yani ben yıkasam daha kısa sürede yıkarım demiştim:kptmya:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
niye utanasın anlat bakalım herkesin vukuatları var sonuçta:)

ay ben de evlenmden önce hiç çalıştırmamıştım makina annem öğrettmişti makinayı ilk çalıştırdım ben yarım saatte yıkar die düşünüyorum meğer bayaaaa uzun sürüyomuş ön yıkamada yapmıştım...5 dkda bi başına gidiyorum hala çalışıyo kesin dedim yanlış bişey yaptım nerdeyse kapatıcam artık o derece:kptmya:sonra annemi aradım dedim bu makina 1 saat oldu hala durmadı anne yanlış bişey yaptım heralde dedim güldü bana o kadar kısa sürede yıkar mı bırak o bitince zati durur dedi hakkaten de durdu benim için bi şoktu yani ben yıkasam daha kısa sürede yıkarım demiştim:kptmya:

:kptmya::kptmya::kptmya::kptmya:

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
:kptmya::kptmya:
yazık perdelereeeeee:kptmya::kptmya: ben de soba yakmaktan pek anlamadığım için sobanın kapağını halının üzerine düşürmüştüm..nerdeyse elimle almak için uzandım aklıma sıcak olduğu geldi..soba demiriyle alıp kaldırana kadar tabi çoktan yandı halının köşesi sonra oturdum ağladım sinirle eşimi aradım sen evde yoktun ben sobayı yakıcam die uğraşırken halı yandı hep senin yüzünden die bağırdım...(herşeyi eşimin üzerine atmak gibi bi yeteneğim vardır:kptmya: ) geldi işte sonra yanan yerleri üstten makasla kesti çok belli olmuyo Allahtan:kptmya:

ASKIS

Üye
Tepki
45
Aslına bakarsanız ben öğrencilik yaptığımdan evde kalıyordum yemek yapmayıda çoğu şeyleri biliyordum çok fazla bir sıkıntım olmadı ama bir gün pazar kahvaltısı eşimle birlikte yapıcaz yumurta haşlayacaktım yumurtayı koydum ocağa eşimle oynaşıyorduk unuttum ocakta pat diye bir gümbürtü oldu ödüm kopmuştu noldu diye bi fırladım yumurta tavana yapışmış her yer yumurta olmuştu mutfak çok feci kokmuştu

Birde babanneme gitmiştik pazarada çıkalım dedim kuzenim eşim ve ben pazara çıktık meyve alıyoruz ben eşimin cebinden para alıyorum o sırada biz yine oynaşmaya başladık pazarcı bizi bekliyormuş kuzenimde kesin şu oynaşmayıda parayı verin demişti rezil olmuştuk ( zaten ne gelirse başımıza oynaşmaktan geliyor oda ayrı bişi )
:kptmya::kptmya::)))))

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar