Evlendiğinizde ilk vukuatınız neydi hatırlıyor musunuz?

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
ay öldüm kızlar gülmekten...:kptmya::kptmya::kptmya::kptmya: neler yapmışsınız ölee...

ben ilk evlendiğim zamanları hatırlamıyorum bi vukuatım varmı ama kızıma 6 aylık falan hamileyim bir ramazan günü sahurda kalktım çayı koydum geri yatmışım, sonra bi kaktımki mutfağa koştum çaydanlığım yanmıştı... :saskin: sonra diğer çaydanlığımla koydum çayı bu sefer altını kısık bıraktım uyumam dedim ama yatağa girince yine uyuyakalmışım bi kaktımki bizim ikinci çaydanlıkta yanmış.. :gul: eşimde kaktı ağlama sesime ne oldu canım diyo ne olcak dedim yandı çaydanlıklar canın sağolsun dedi ve üstüne birde sabah ezanı okunmasınmı.. hemen bişeyler atıştırıp su içtik çaydaklıkların üstüne..:dislek: bir gecede iki çaydanlık birden...:gul::gul:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Bende yapacagım ılk yemek tavukdu.Tavugun uzerınde kucuk mınık tuyler var.Ama cekıyorum kopmuyor.Salak kafam hıc bısey yapamazsan derısını cıkar ama gelmıyor ısde aklıma.

Tavuk onumde ben zırıl zırıl aglıyorum.Aklıma geldı tutsılıyım dedım.Allahım o da ne ev kokuyo sankı mangal yapılmıs evde.Tavuk karardı fazla tuttum sanırım ocakda.Artık elımden kayıyor bende aglama sıddetlendı hem kendıme kızıyorum neyıne evlenmek daha yemek yapamıyosun kı dıye hem delı gıbı aglıyorum.

Kapının acıldıgını bıle duymamısım.Esım geldı korktu noldu dıye.Dedım kıllı bu tavuk temızlenmıyooo.Gel sen bırak dedı bı guzel pişirdi.Ama ben utandım yıyemedım:findik:

ay bi alemsin sende daha basit bi yemek yapsaydın neden tavuğa giriştin hemen:))))

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben ilk türlü yemeği yapmıştım hayatımda ilk defa yapmıştım mutfağa girdim düşündüm düşündüm nasıl yapılıyo acaba diye sonra annemi aradım sordum baya da güzel yapmışım eşim ilk defa yaptığıma inanmamıştı işin komiği sonra yaptığım hiç bi türlü o kadar lazzetli olmadı nazarı mı değdi ne-ayse:findik:

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
benım vukuatım :D camasır makınasıyla
beyazlar tmm anladım sadece yıkanır ama acık renklılerle koyu renklıler ayrı yıkanır bılmıyodum
sonucmu esımın ucuk mavı pıjama altlıgı pembe oldu :D
sonrakı vukuatlarımı hıc anlatmıyım dıcem ama bıtanesını daha dıyım
kayın peder seker hastası ılkdefa kaynanamla gelmısler bana yemek yapcam
3saate fırında turlu yapamadım cunku fırını calıstıramadım
kayınpederın gozlerı aclıktan kanlanmıstı ama sagolsun bısye demedı-hmm daha varda varrr ama tıpppppppppp

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Essem o renk karıştırma bende de oldu; ama yanlışlıkla. Beyaz çamaşırların içine sen kırmızı çamaşır karış:) Bütün beyazlar oldu pespembe:kptmya:

Oturup ağladım:D:D 1 gün beyazları koslada bekletmiştim de öyle kurtarmıştım:dedikodu::dedikodu::dedikodu:

civan arda

Daimi Üye
Tepki
261
bende niyeyse ilk hafta bi kuru fasulye pişireyim dedim ama fasulye bir türlü pişmedi eşim dişlerim kırılacak ya demişti ve sadece suyuyla pilav yemişti halen söyler bence heyecandan herşeyi birbirine karıştırmıştım

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
geçen gün beyazları attım arada siyah bi çorap karışmış hiç farketmedim beyazlar oldu gri ondan öncede siyahların içine beyaz badımı atmıştım o da gri oldu...:dil::dil:

kSo

Daimi Üye
Tepki
5.908
çok büyük vukuatlarım olmadı ama ben ilk zamanlar hep eşimin kıyafetlerini kurutemizlemecide unuturdum aaaaa derdim ben evdeyim cumartesi alırım ama hep unuturdum

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bende kadayif islayacaktim serbetini kaynasin diye ocaga koydum. Aradan baya bir zaman gecince burnuma koku geldi, tabii hemen mutfaga kostum. Mutfak duman alti olmus, felaketti bogulacaktim nerdeyse. Hemen camlari actim disari nasil duman cikiyor anlatamam. Cok korkmustum. :iyyyy:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
nan bir sazan benmiyim kimse sölemio....:D

vallahi ben yazarım da benim vukuat yok evliliğim ilk günlerinde dans edecek kadar mutlu olmadım keşke bende çaydanlık yakacak kadar dans edebilseydim bir kere yemeğin altını açık bırakıp çocuklarımı da alıp komşularla çay bahçesine gitmiştim ben aklıma gelene kadar ymekte yanmıştı tencerede :eller:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar