Evlendiğinizde eşiniz maaşınızı isterse verir misiniz?

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
herşeyimiz ortak olduğuna göre vermem ayollllll:)
anlaşmalı bir şekilde kullanalım derim çalışmış olsaydım gerçi
doğal gaz, su gibi faturayı ben
elektrik,telefon'uda eşim ödemesi kaydıyla anlaşırdım
market harçamayıda 1 ay eşim tarafından 1 ay benim tarafımdan ödeme kaydıyla :) iyi fikir değilmi
hepsine göz dikmesin ya -hmm

ama çalışmadığım için sorun yok ben isterim anca :gul:

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
bır erkegın kadından maas ıstemesı cok yanlıs kucuk dusurucu bı olay kendısını
adma olan esının maasını ısteemz bence ama ortaklasa paylasım tabıkı olur esımle aramda hıc konusmadık ama ılk aylar cok zor durumdaydık ne kadar param varsa ortaya koydum ama esım ıstemedı ben dusunup paylastım kı enyısı bu bence

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Vermem; ama zorunlu bir durum olursa. Örneğin, kredi kartı ödemesi vb. şey olursa veririm. tabii benim ödemem gerekenleri ödedikten sonra geri kalanı. Zaten ben cep telefonlarımızı, ev telefonumuzu ve Digitürk faturasını ödüyorum. Elektrik, su, normal ev harcamalarımızı, araba masraflarını da eşim. Eğer ikimiz çalışıp, kazanıyor ve bir evi, hayatı paylaşıyorsak maaşlarımızı ortaklaşa harcamak en mantıklısı geliyor bana.

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
yeni bi hayat kurmaya çalıştığımız için borcumuz çok kendime yetecek kadarını alıp gerisini veriyorum o da taqksit veriyor ama borcumuz olmasa vermem evde üstüme düşeni kendim alırım sonuçta o da çalışıyo

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
bizde öyle maasini ver diye bi olay olmadi
2ser adet banka karti cikartmistik
benim bi yedegin onda onunkinin bir yedegide bendeydi
yani ondaki bittiyse benden
bendeki bittiyse onunkinden cekip kullandik

kSo

Daimi Üye
Tepki
5.908
maaşımı isteseydi vermezdim yani maaşıma el koyar gibi bir durum yaratsaydı kızardım ama evlilik ortak bir hayatsa herşey ortaktır harcamalarımız gibi evlenince o maaşımı istemedi ama ben onun maaşını istedim :gul:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
duruma göre değişir her ay düzenli vericeksin dese vermezdim zaten giderler ortak yapılır ama bir kadınında kendi ihtiyaçları vardır parama durduk yerde göz dikmesin ama sıkıntıdaysak tabiki lafı bile olmaz hoş ben çalışmıyorum zaten
senin paran benim param benim param benim param:gul::gul::gul::gul:

superisi59

Daimi Üye
Tepki
464
ben çalışmıyorum evlenince eşim maaş kartını bana verdi. herşeyi ben idare ediyorum.hatta geçen anneme senin kızın açgözlü senin maaşıda o alıyor benimkinide alıyor yinede yetmiyor diye yakınıyor demezmmi eee ne yapayım huyum kurusun dedim :panter::eek:

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
Evlendigimizden beri magaslarimiz ayni hesaba yatiyor senin benim konusu hic gesmedi ödemelerimizi yaptiktan sonra harcamalarimizi ona göre ayarlariz kart cogunlukla bende durur ayri gayrimiz olmadi...

Tepki
914
valla maaşı vermemk nasıl oluyor ben de onu anlamıyorum ..her iki taraf ta parasını ayrı yerde mi biriktiriyor da vermiyor onu anlamadım ..
ortak bir hayatta vermemek olurmu ozaman neresi ortak olacak bu hayatın ..
bizde her bankanın kredi kartı var ..hangimiz hangi bankadan aldıysak onu kullanıyoruz ...birbirimizden habersiz harcamamız olmaz zaten ...ne alınacaksa beraber karar verip alırız ..
maaşlarımız yatınca benim hesaptaki otomatik ödemeler düşer geriye kalandan kendime harçlık alır gerisin ortak hesabımıza havale yaparım biriken orada birikir..eşim de aynı şekilde kredi kartları v.s. düştükten sonra arta kalanı oraya havale yapar
ondaki para biterse ben eşime bendeki biterse o bana verir elindekinden ..
bizde ayrı gayrı yok ..herşeyimiz beraber -hmm-hmm-hmm
ha ama zorlayarak her ay maaşını bana vereceksin dese vermezdim herhalde ...zorlamayla olmaz bu işler ,istekle olur ..hem benden bu şekilde zorla isteyen adamla ortak hayatımız nasıl olacak ..

_Naz_

Üye
Tepki
66
Bizde durum farklı paralar bende olucak bunda karar kıldık o çok savruk ona kalırsak ay sonu gelmez :) evet paralar eşe verilsin :kptmya:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Çalıştığım dönemde harcamalarımızı aldığımız maaşa göre paylaştırıyorduk bunu ben istemiştim..
Ama öyle eline para vermedim yada maaş kartımı..
Faturaları ben ödüyorsam tüm ev alışverişini kredileri vs. o ödüyordu böyle böyle geçiniyorduk..
Şimdi ise ben evdeyim biraz yük eşime kaldı ama o çok şükür sorun olarak görmüyor bu durumu ,çocuğumuz için kariyerimden fedakarlık etmem nedeniyle bana daha çok saygı duyuyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar