Eşlerimizin meslekleri ve Biz

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Merhaba sevgili hanımefendiler;
Bu bölümü açmamın sebebi eşlerimizin hangi mesleği yaptıkları ve bu mesleği icra ederken çektiği zorluklar.Bunun yanı sıra kimimiz çalışıyor,kimimiz ev hanımıyız ama hepimizi ilgilendiren ortak bir konu var ki o da eşlerimizin meslekleri, hayatımızı en çok etkileyen, çocuklarımızın geleceğini belirleyen, muhabbetlerimizin baş konularından biri eşlerimizin yaptığı işler... Kimlerin eşleri neler yapıyor hadi konuşalım... Zorlukları neler, neler yaşatıyor insana, çocukları etkiliyor mu, devamlı taşınmayı mı gerektiriyor, ne özellikleri var, sizin düşünceleriniz neler haydi hep beraber konuşalım, paylaşalım...

munise

Daimi Üye
Tepki
365
benim eşim araba jantları üreten özel bi şirketin fabrikasında çalışıyor,işi gereği vardiyalı çalışıyor ve bu durum tabiki aile düzenini,çocukları etkiliyor.Evimizde pek düzen yok 2 hafta gececi 2 hafta gündüzcü olduğu için aile içinde ister istemez kopukluk oluyor,çocukların ve evin sorumluluğu tamamen benim üzerimde bazen işin içinden çıkamıyorum ama alıştım artık napalım.Benim durumum böyle arkadaşlar sizlerin nasıl?hep beraber paylaşalım.

Tepki
8.216
benım eşimin kendısıne ait yapı denetim şirketi var bende hem inşaat teknikeriyim hemde peyzaj okudum ama neye yarar şimdi bebek için evde oturuyorum:(

damlanur

Aktif Üye
Tepki
176
tekstil üzerine çalışıyor yabancılarla birlikte genelde rusyada sürdürüyor malum tekstil olunca haftada 2 yada 3 defa yurtdışında alıştım benim için sorun olmuyor rahatım ayrıyetten kendi firmasınıda kurdu ufak bir mağaza oda ruslarla birlikte italat ihracat ama şu gürcistanla rusya arasında olaylardan dolayı malesef ürünler sınırda kaldı inşallah düzelirde sorun olmaz

ZERENCİK

Daimi Üye
Tepki
676
benim eşimde muhasebeci kendine ait bürosu var ama işi hiç bitmiyo sürekli bişeylerin son günu kdv beyanname vs çok çalışıyo benımde gelinlik nişanlık abıye uzerıne dukkanım var geçinip gidiyoruz allaha şükür-ayse

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
benim eşimde cep telefonu programcısı yaptıgı iş çok stresli insanlara anlatmak çok zor oluyor mesela getiriyor bir telefon diyor çalışmıyor cihazım eşimde programlık degil tamirlik diyor ama karşı taraf anlamıyor müşterilerin çoguna akşama kadar laf anlatmakla geçiyor günü ve akşamada dolayısıyla çok sinirli geliyor eve sonrada ben çekiyorum sinrini zorrrrrrrrrrrr çok zor arkadaşlar sabır gerek....

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
yurt disinda italyan restaurantimiz var, hafta sonlari kizimi bakiciya birakip bende hem salonda servis,bazen barmenlik, cogu zaman mutfakta ascilik :), kimi zamanda bulasik bile yikiyorum, hemde seve seve :) tabii yogunluga da bagli ... amac birbirine destek olmaksa, bende elimden geleni yapiyorum... kendi is yerimiz oldugu icin asla gocunmam :) isler cok durgunlasti, eskiye nazaran azaldi, malum dunya ekonomik krizin etkisi altinda ...
ama isterdimki aksamlari esim evimizde olsun, basbasa gecirelim aksamlarimizi... malesef, aksam 6 da cikiyor evden, gece geliyor.gunduzde 11 ila 2.30 arasi restaurant acik, ayrica burda yemek yeme saatleri belli, keyfine gore takilamiyorsun turkiye deki gibi :) rezervasyon sistemi ve saat kurallari var, disina cikamiyorsun oyle keyfince... Turkiye min gozunu seveyim ben, eminonunde balik keyfine hastayim coook ozledimmmm....... yapicam az kaldi sadece 1 aycik :)

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
sanirim artik kizimi surekli bi bakiciya birakip bende esimle oglen aksam calisicam... ekonomi yapicaz, servisci yerine ben olucam, hafta sonlarida mutfaktayim...
hadi bakalim hayirlisi...

G

guzelcem

Misafir
ben ev hanımıyım, eşimde emniyet amiri. evin dış işleri ile eşim ilgilenir benim haberim bile olmaz, bende iç işleri ile ilgilenirim:) eşim asayiş amiri olduğu için çok yoğun çalışır, akşam 6 gibi gelir yemeğini yer çayını içer 2 saat sonra 8 gibi gider göreve taaaa gece 1 yada 2 gibi gelir. eşimle kardeş gibi yaşıyoruz. bende 7 aylık hamileyim bebeğim olduğunda eşimi beklemem bebeğimle ilgilenirim:) çok şükür rahatım:)

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
ben ev hanımıyım, eşimde emniyet amiri. evin dış işleri ile eşim ilgilenir benim haberim bile olmaz, bende iç işleri ile ilgilenirim:) eşim asayiş amiri olduğu için çok yoğun çalışır, akşam 6 gibi gelir yemeğini yer çayını içer 2 saat sonra 8 gibi gider göreve taaaa gece 1 yada 2 gibi gelir. eşimle kardeş gibi yaşıyoruz. bende 7 aylık hamileyim bebeğim olduğunda eşimi beklemem bebeğimle ilgilenirim:) çok şükür rahatım:)
merhabalar......
bende siz gibi geceleri yalnizim malesef, bu senelerdir boyle, bebek yokken esimle cok gidiyordumda, cocuk oldugu zaman belli zaman hic gidemedim, simdi 5 yasinda oldugu icin, haftasonlari kafama gore gidiyorum degisiklik oluyor...
kizimi bakiciya birakiyorum, guvenilir ve tanidigim insan...
yanii gercekten sizi anliyorum, cok zor geceleri yalnizlik...
hayirli dogumlar dilerim by

palmiye

Daimi Üye
Tepki
498
merhabalar......
bende siz gibi geceleri yalnizim malesef, bu senelerdir boyle, bebek yokken esimle cok gidiyordumda, cocuk oldugu zaman belli zaman hic gidemedim, simdi 5 yasinda oldugu icin, haftasonlari kafama gore gidiyorum degisiklik oluyor...
kizimi bakiciya birakiyorum, guvenilir ve tanidigim insan...
yanii gercekten sizi anliyorum, cok zor geceleri yalnizlik...
hayirli dogumlar dilerim by

DOĞRU BENDE HEMŞİRE OLUNCA GECE NÖBETLERİNDE OLUNCA HAAK VERMEMEK İMKANSIZZ.BUARADA PERİ MNSDE YOKSUN:cicikadin:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar