....Ecrinnn´in Zayıflama Günlügü....

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
selam kızzlarrr... 4.5 aylık bir kızımmm üzerime yapısmıss 2 yılda edindigimm 19 kg fazlalıgımm varr.. yazın gelmesiylee bana daha da utanc vermeye baslayan kiolarımdan kurtulmak için bu günlügü actım. gün gün yediklerimi ve egzersizimii buraya yazıp sizlerle paylasarakk zayıflamayı hedefliyorumm. desteklerinizii vee yoldaslıgınızı da bekliyorumm spor salonuna gidemedigim içinn bebişimle, jillian michaels 30 day shared programına tekrar baslıycam. spor salonundaki 1 saatim bu cd ye es degil cünkü. 1 ay sonra da öncesi sonrası resimlerimi paylasıcamm.. el ele verelimm zayıflayalımm, deneme kabinlerinde tıkılı kalmayalımm, bol tshirtlerden 40 lı bedenlerden kurtulalımmmm:miyagi::miyagi::heyo:

OP
ecrinnn

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
acılısı da yapayımmmm:

sabah kahvaltım:
1 haslanmıs yumurta
1 dilim süzme peynir
1 domates
1 yesil biber
2 dilim cavdar ekmek kızarmıss
1 tk(tatlı kasıgı) zeytinyagı

ilk ara:

yarım yaglı sütten 1 fincan nescafe (aslında meyve yemem lazımdı ama kahvesiz duramam)

aksam listeyi tamamlıycamm-kop

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Bende varim ecrinnnn insallah bende bu sefer birakmam yarinda itibaren yaziyim bende yediklerimi hatta bugün ögleden sonra basliyim
bu arada spor olarak ben yürümeyi cok seviyorum:eek:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
ecrinn benim en büyük sorunum cayi ve kahveyi sekersiz icemem sen ne alemdesin-ayse

OP
ecrinnn

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
Bende varim ecrinnnn insallah bende bu sefer birakmam yarinda itibaren yaziyim bende yediklerimi hatta bugün ögleden sonra basliyim
bu arada spor olarak ben yürümeyi cok seviyorum:eek:

hosgeldinn balımmm.. bende yürümeyi cok seviyorumm ama bebişle yürüyemiyorum. her yürüyüsümüzz bi elimde araba kucagımda defne yle son buluyo. sanki arabayı bos sürmek için almısım:D basla bakalım öglenn. salı günü basladık ki bozmayalım:D

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
sebze yemegim var dünden kalan bol yogurtla yicem aksamada sanirim salata yaparim kendime bol yesillikli:catalbicak:

OP
ecrinnn

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
ecrinn benim en büyük sorunum cayi ve kahveyi sekersiz icemem sen ne alemdesin-ayse

ben onu astım cnm:D ilk basta cok yadırgadım ama simdi mümkün degil içine girmiş nescafe içemiyorum mesela. sanki yııllardır sekersiz içmiş gibiyim. cayıda sekersiz ve acık içiyorum. ama pazar kahvaltılarında bir fincan cayı 2 sekerle içiyorum. yoksa kahvaltıdan tat alamıyorum. bi günden bişi olmaz diye kendimi kandırmaktayım:D:gıdık:

OP
ecrinnn

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
sebze yemegim var dünden kalan bol yogurtla yicem aksamada sanirim salata yaparim kendime bol yesillikli:catalbicak:

öglenn tek sebze yiyceksen eger aksam bir parca et tüketmek lazım cnm.. tavuk ,balık yada kırmızı farketmez ama tercih balık ve tavuktan yana.. yok et yiyemicem diosan salatana 1 parca peynir dogra (bunu dr sölemişti).. yada bakliyat tüket kücük bi porsiyon

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
öglenn tek sebze yiyceksen eger aksam bir parca et tüketmek lazım cnm.. tavuk ,balık yada kırmızı farketmez ama tercih balık ve tavuktan yana.. yok et yiyemicem diosan salatana 1 parca peynir dogra (bunu dr sölemişti).. yada bakliyat tüket kücük bi porsiyon

birden mi biraktin sekeri yoksa azaltarakmi?

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987

Canim türlümde zaten hindi eti var atlamisim olur peyniri cok severim zaten peynirli yiyim.
bende 3.dogumdan sonra 13 kilo verdim sonra biraktim ve o azmi bulamiyorum kendimde insallah katilim cok olur ve hep beraber zayiflariz.

OP
ecrinnn

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
birden mi biraktin sekeri yoksa azaltarakmi?

Canim türlümde zaten hindi eti var atlamisim olur peyniri cok severim zaten peynirli yiyim.
bende 3.dogumdan sonra 13 kilo verdim sonra biraktim ve o azmi bulamiyorum kendimde insallah katilim cok olur ve hep beraber zayiflariz.

cayı azaltarak bıraktım. kücük bardaga 2 seker atıyodum 1 e indirdim ve bıraktım. ama nescafe de direk kestim. aslında daha ii oldu. cay ın ve nescafenin tadını alabiliyorum böle. seker ve tuz herseyi birbirine benzetiyo:dance2:

insallahh cnmm kalabalık olursak motivasyon daha yüksek olurr. sen 3 tane yapmıssınn en azından ben bi taneyle cöktümm:D hadi bakalım basarıcaz insallahh. ac kalmadann saglıkla zayıflayalım hepimizz. diyetisyenin degişim tablosunu ve örnek menümü de yazıcam buraya fikir olsun dye.

simdi cıkıyorumm kızlarr dönüste yeni arkadaslarr da olur insallahh. önce jillian ımı yapayımm sonra accık ev işii. arada girer bakarımm. öperimm heppiciginizi

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Merhaba ecrinnn..
Bende kilolarımdan çok şikayetçidim,Sanırım bünye ile de alakalı bir durum.2 çocuk annesi oldum ve ben doğum sonrası 6 ay içersinde eski kiloma kavuştum.Sonrasında bebişi emzirmeye devam ederken iyiden iyiye zayıfladım.
Önceleri normal kilom 58 iken 55lere kadar düştüm,ama ben kilo verince hemen elmacıklarım çıkar ve gözlerim inanılmaz çirkinleşir..Hemen kilo almak için girişimlerde bulundum fena gece yemeklerini severim ayıptır söylemesi:1: şu an yine 57 ile 58 kilo arası gidip geliyorum.
Sadece göbeğimle alakalı bir sıkıntım var 2 çocuktan sonra biraz forma girmesi gerekiyor mekik çekmem gerek ama inan hiççç canım istemiyor.Sadece günlük yaptığım bol bol evi temizlemek:esse:,çocukların dağınıklığını:esse: toplamak:1: yani kendime hiç fırsat ayıramıyorum bu da bir jimnastik sayılır sanırım:kahkaha:
Konu kilo olunca işte çenem açılıyor ister istemeden;gelelim sana: Dilerim istediğin,hedeflediğin kiloya kavuşursun..Bizleride gün ve gün bilgilendirirsin mesajlarımla olmasa da teşekkürlerimle ortak olurum canım bende.

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Anladim canim bende azaltiyim seker atmayanar hep öyle diyor zaten cayin kahvenin tadi asil simdi güzel diye,
tamam ecrincim bende cikicam aksama görüsür aklimiza gelenleri yazariz.:utan:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim topigin hayirli olsun insallah istedigin kiloya ve vucuda ulasirsin
bugun yarin bende dogum yapicam insallah ayaklandigim zaman diyet yapmam hemen ama egzersiz yapmayi dusunuyorum acikcasi

OP
ecrinnn

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
saol cnmm insallahh.. egzersizz sart gercektenn göbegim sönmüşş balon gibi:D allah hayırlı dogumlar nasip etsin sana da cnm:gulbis:

OP
ecrinnn

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
kızlarr. bu dr un bana verdigi diyet listesi:

sabah
1 dilim peynir
1 yumurta
5 zeytin
2 ceviz+8 badem yada fındık
2 dilim ekmek
domates,salatalık ve yesillik(sınırsız)

ara
1 porsiyon meyve (porsiyon erik vb adet olarak ama mesela elma da bir porsiyon avuc içinize sıgacak büyüklük )

öglen
2 köfte kadar et,yada el ayası kadar belki biraz daha fazla tavuk, yada 200 gr balık (temizlenmiş bir cipura yada levrek asagı yukarı bu ayarlarda geliyor)
1 cb yogurt,ayran yada cacık
salata
5 yk sebze
2 dilim ekmek

ara

1 cb sut

aksam

öglen menüsünün aynısı ancak ekmek 1 dilimm

son ara

1 porsiyon meyve

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar