Dert Ortağım Benim.

erciyes

Aktif Üye
Tepki
132
Bazen Sözün Bittiği Yer Vardır Kelimeler Insanın Boğazına Dizilir Konuşamazsın Işte Onu Için Susarız Konuşmakta çözüm Değildir Yazmkta Tek Başına Yetersiz Kalırsın Ama Kimseyede Anlatamazsınki Benim Anneannem Rahmetligin Bir Nasihatı Vardır Evin Sırrı 4 Duvar Arasında Kalmalı Derdi Işte Onu Için Hem Yazamam Hemde Anlatamam Canlarım ama derdi olan varsa iyi bir psikoloğum güzel terapi yaparım ihtiyacı olanlara duyrulur sevgiler

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben hayata su ara hep siyah bi pencereden bakıyorum çok canım sıkılıyo herşeye kızıyorum alınıyorum sabırsızım canım hiç bişey yapmak istemiyo......hiç bişeyden zevk alamıyorum.....

Tepki
55
canlarım bana akıl verin lütfen bnim 19 yaşında bi kızım var lise 3 giderken biriyle tanışmış ewt ergenlik sevmiş olabilir ama bu çocuk ailemize yakışmıyan birisi ve bagımlıymış duydugu kadarıyla sonra zorlada olsa ewde kavga kıyamet bunları ayırdık fazla geçmeden tekrar birleşmişler ve duyunca şok oldum kendi ewladına sözün geçmiyo anlatıyorum herşeyi bni dinlemiyo araya ark koyarak konuşturdum bitti diye sölemişti fakat kendi ewladıma güvenemiyorum inanın sanki her şeyi ile yalan sölüyor dogru sölesede bn yalan diyorum gençtir dışarı çıkmak istiyo gezmek istyor fakat güvenemiyorum inanın lafı uzatmıyım 2 gün önceye kadar bnde bitti diye bildigim olay tekrar gündeme geldi nette resimlerini gördüm ve içim içime sıgmıyo napacam bilmiyom babaya sölesem ewde kıyamet kopacak kızada bişey demedim şaşkınım yani anlıcanız ne yapayım akıl verin bna başına geleni çekmi diyeyim ew halkı olarak istemiyoruz şu an üniversite ögrencisi sabah gidip akşam geliyo nolur bi akıl verin bana:mendil:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
bağımlı derken uyuşturucu falanmı

inş öyle değildir
kızın bunu bile bile nasıl devam ediyor :ates:
bunu ona güzel bir dille anlatan birisiyle konuşması iyi olur bence
bazan anne babalar bu konuda yeterince etkili olamıyor

aslına bakarsan fazlada yapacak birşey yok,taki kendisi görüp yanlış olduğunu anlayana kadar
umarım kendisi farkına varabilir

Tepki
55
hülyacım bn 2 yıldır bu sorunla ugraşıyorum herkesi olayın içine kattım anlamak istemiyor ama kendisi için tehlikeli olabilir diye düşünüyorum canım bnim korkuyorum ewt uyuşturucu kullanıyomuş kendisini tanımadım tanımakta istemem normal bi insan olsa bn anlayışsız birisi deilim gelsin tanışalım derim ama kabul edemiyorum kaçamakla nereye kadar gitcek bu olay şaşkınım:iyyyy:

Tepki
55
ve canlarım psikolojik dalında olan birileri varsa yardım almak istiyorum en azından nasıl davranacagım için

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
zor bi durum,ALLAH yardimcin olsun,,ama bence babasina soyle,,sonra duyunca senide sucluycak cunku,,,belki babasini dinler,,,
ama hulyaninda dedigi gibi kendi yanlisini kendisi gormedende anlamiycak,,,
ALLAH yardimcin olsun tekrardan canim,,

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
zeyno gerçekten zor bi durum bende 2 kız büyüttüm zaman zaman benim onaylamadığım arkadaşlıkları oldu şükür ki kendileri yanlışı görüp vazgeçtiler.umarım senin kızında zarar görmeden ne yaptığının farkına varır da sende kendiside üzülmezsiniz.psikolojik destek al tabi kii.allah yardımcın olsun.evlat yetiştirmek çok zorrr.

Tepki
55
sagol hülyacım ama sanki kamcılanıyomu desem ne kadar konuşsakta bildigini yapacak gibi dün konuştum hala devam ettigini ögrendim hiç bitmedi diyo bn mutluyum onun yanında diyo kızım esrar bagımlısıymış diye söledigimde ise bn sana dr raporu çıkarttırayım diyo öle bişey yok diyo sadece dinledim ve şartım olarak önce üniversiteyi bitirecegini kendi ayaklarının üzerinde duracagını söledim zaten 4 sene var dedi askerlik falan ondan önce olmucagını sölüyor şaşırdım inanınki babaya desem kestirip atacak ewde huzursuzluk çıkacak içimden bir ses beklememi sölüyor zamanla belki unutur düşünceler degişir diye umut ediyorum ama içimde saklamakta bni rahatsız ediyor inanın neden herkesin bilmesi gereken bişey saklı kalsın yakalanırsa daha kötü olcak bunaldım resmen ilginiz için tşk ederim canlarım akıl verin bana:mendil:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Zeyno kızın okuyorsa yalnız okulunu bitirmesini şart koş.Benim kızımda liseyi bitirdiği yıl evlenmeye kalktı Bende evlen ama Ünv.bitecek dedim kendiliğinden ayrıldı.17 yaşında aldığı kararın ne kadar çocukça olduğunu kendi söylüyor şimdi.Sende sabırlı ol fazla üstüne gitme yalnızca okulu bitirmesini iste.

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
zeyno üstüne gidip sürekli aynı şeyleri konuşursan inadınada yapıyolar, ilgilenmiyomuş gibi yap geriden izle o zaman sen daha rahat edersin kızında belki onun yanlışlarını görür .birde böyle dene canım.

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
Allah yardımcın olsun zeyno kardeş dilerim kızın doğru yolu bulurda sende rahat edrsin ama sakın başı boş bırakma gözün herdaim üstünde olsun bence bir çocuğu araştır kimin neyin nesi kızına kötü yönlerini söyle ne bilim çok zor:dertli:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
allah yardımcın olsun kız büyütmek bu zamanda gerçekten zor eyer birbirlerini seviyorlarsa en azından çocuğu yakın arkadaşları veya çevresini soruştur bire bir çocuklada görüşüp niyetinin ne olduğunu anlaya bilirsin ama bu arada babayada bir tiyo vermek lazım en azından olurya bir yerlerde karşısına çıkarlar ve yahut baba başkalarından bir duyum alabilir en azından önceden önlem almalısın daha sonra olacak kötü şeyleri önlemiş olursun benim oğlumda evlenmeden karısına aşık oldu biz ailece karşı çıktık benim istememe rağmen gizlice evlendi düğün yaptı hiç haberim olmadı daha sonra nikah kıydığını duyduğumda yere yığılmıştım yani şimdiki çocuklara söz dinletmek çok zor allah yardımcınız olsun-hmm-hmm-hmm

Tepki
55
çok tşk ederim canlarım gözüm üzerinde ama okula gidiyor nasıl olcak bu anne olarak düşündügümde içim içime sıgmıyor ark olarak yaklaştıgımda yaşasın dogruyu yanlışı bulsun diyorum nasıl davranacagımı şaşırdım inanın babanın haberi vardı zati ama ona bitti dedigi için baba bitti biliyor şimdi ikinci bir güven bozuklugu kendi içinde iyi olmaz ewladı doguruyon ama gönlünü doguramıyon şimdilik zamana bırakmak en iyisi galiba oglanıda tanısam bunu kabul etmiş gibi olcam onaylıyorum gibi olcak bide eşimin duyması düşüncesi bile çok kötüü:(

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
bence şu raporu isteyin uyuşturucu kullanıyor mu kullanmıyor mu. kızınız ben istersen rapor vereyim ,kullanmıyor demiş ya. bir devlet hastahanesinden yeni tarihli bir rapor alsın çocuk. çünkü yanlış hatırlamıyorsam, 6 ay galiba vücuttan atılmıyormuş uyuşturucu... zaten tek sorun bu galiba. eğer temiz çıkarsa ,zaten bırakmış yada h,iç başlamamış demektir. eğer uyuşturucu kullanıyor çıkarsa zaten kızınıza o zaman söyleyecek çok şeyiniz olacaktır. ama önce bunu kesin ve net öğrenmelisiniz..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar