Delirmek üzereyim kendime sahip olmak istiyorum

Tepki
89
çok üzüldüm arkadaşım,allah ıslah etsin,etmezse de canını alsın.seni çok iyi anlıyorum.ben babam yüzünden 18 yaşımda evlendim.antalsam san yaşadıklarımı inanmazsın.benim babam anneme değil bana zulmediyordu,resmen işkenceyapıyordu,ayaklarımdan zincirleyip odunluğa kapatıyordu.o zaman böyle suç sayılmıyordu bunlar ve ben karakola şikayrt rttiğimde babmı çağırıp yapma etme falan deyip beni babama teslim ediyorlardı.şimdi bunlar yasal olarak suç.savcılığa şikayet edrseniz babana evden uzaklaştırma cezası verebilirler.şuan bütün yaşadıklarımı unutturacak kadar iyi bir eşim var.inşallah seninde çok iyi bir eşin ve huzurlu bir yuvan olur

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
çok üzüldüm arkadaşım,allah ıslah etsin,etmezse de canını alsın.seni çok iyi anlıyorum.ben babam yüzünden 18 yaşımda evlendim.antalsam san yaşadıklarımı inanmazsın.benim babam anneme değil bana zulmediyordu,resmen işkenceyapıyordu,ayaklarımdan zincirleyip odunluğa kapatıyordu.o zaman böyle suç sayılmıyordu bunlar ve ben karakola şikayrt rttiğimde babmı çağırıp yapma etme falan deyip beni babama teslim ediyorlardı.şimdi bunlar yasal olarak suç.savcılığa şikayet edrseniz babana evden uzaklaştırma cezası verebilirler.şuan bütün yaşadıklarımı unutturacak kadar iyi bir eşim var.inşallah seninde çok iyi bir eşin ve huzurlu bir yuvan olur

Canım çok üzüldüm :( Bu kişiye baba mı denir ya:( Nasıl bir vicdandır bu:kizdim:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
hirasina senin durumda çok kötüymüş allah böyleleini ıslah etsin bi insan bunları hakedecek ne yapmış olabiliri dengesi bozuk bu adamların demek ki:kizdim:

Tepki
89
benim babam bence ruh hastasıydı.99'da öldü gitti,aradan kaç yıl geçti ben daha yeni yeni ona rahmet okuyorum.bazen çok içime dokunuyor,kanser olup 3 ay yatmıştı,yatalakken benden mercimek çorbası istemişti.yaptım ve ellerimle içirdim,elini ilk o zaman tuttum,babamla sadece o an yakınlaştım.bunu hatırlayınca çok üzülüyorum.keşke bana o kadar kötü şeyi yaşatmasaydı.belkide tedaviye ihtiyacı vardı.onun da çocukluğu çok kötü geçmiş,üvey annesi aç bırakıyomuş,tavuk kümesine kapatıyormuş.en küçük amcam tavuk kümesinde açlıktan ölmüş.psikopat olmasının nedeni bunlar ama yine de bunlar bana yaptıklarını haklı çıkarmıyor.genç kızlığımda dayaktan aklımı kaçıracaktım,2 ay hastanede psikiyatri servisinde yatıp tedavi oldum.doktorların tek söylediği''sen normalsin kızım,babnın tedavi olması lazım''

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım ne olursa olsun yine de kötü yaşadıkların. Üvey annesi tarafından bu şekilde yetiştirilmiş olması sana aynı şeyleri yapacağı anlamına gelmezdi ki:( Ayrıca daha da sevmesi gerekirdi bu benim fikrim tabii ki.. Neyse Allah rahmet eylesin canım.

Sen de bu işkenceden kurtulmuşsun Allah'tan.

Tepki
89
benim kahrolası bir huyum var,biri kötü bişey yaptığında kendime o kişiyi haklı çıkaracak nedenler bulmaya çalışırım ama babım kötü çocukluğu onu halı çıkarmam yetmiyor.çünkü bu tez doğru olsaydı benim şimdi müthiş bir psikopat olmam lazımdı,ben tam tersi çok merhametli ve çok sevgi doluyum,17 yaşında bir oğlum var,sevgiyle büyüttüm,3 aydır da annesi bırakıp kaçan yeğnime annelik yapıyorum ve ona karşı da son dece sevgi doluyum.

Tepki
89
Canım ne olursa olsun yine de kötü yaşadıkların. Üvey annesi tarafından bu şekilde yetiştirilmiş olması sana aynı şeyleri yapacağı anlamına gelmezdi ki:( Ayrıca daha da sevmesi gerekirdi bu benim fikrim tabii ki.. Neyse Allah rahmet eylesin canım.

Sen de bu işkenceden kurtulmuşsun Allah'tan.

ben o ölmeden önce evlenerek kurtuldum.eşim o kadar iyi ki,çocukluğumda ve gençkızlığımda göremediğim sevgiyi eşim gösteriyo.bana hem baba,hem eş olsu.allah ondan razı olsun.bazen diyorum ki acaba yaşadıklarımdan mı yuvamı ve eşimi bu kadar seviyorum.belki de...belki öyle büyümeseydim yuvamın değerini bu kadar bilir miydim

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
benim kahrolası bir huyum var,biri kötü bişey yaptığında kendime o kişiyi haklı çıkaracak nedenler bulmaya çalışırım ama babım kötü çocukluğu onu halı çıkarmam yetmiyor.çünkü bu tez doğru olsaydı benim şimdi müthiş bir psikopat olmam lazımdı,ben tam tersi çok merhametli ve çok sevgi doluyum,17 yaşında bir oğlum var,sevgiyle büyüttüm,3 aydır da annesi bırakıp kaçan yeğnime annelik yapıyorum ve ona karşı da son dece sevgi doluyum.

Canım benim ya:gitme: Allah ailenin üzerinden mutluluğunu eksik etmesin.

gulbeseker

Aktif Üye
Tepki
133
çok üzüldüm ya yazını okuyunca Allah kolaylık versin... inşallah allahım ona verdiği emaneti ondan alırda siz de huzura kavuşursunuz... bi gün yüzü görürsünüz...
ev huzursuzluğu çok kötü Allahım düşmanımın bile başına vermesin...:gitme:

OP
kardelen00

kardelen00

Aktif Üye
Tepki
102
amin kimseye vermesin insan yasadıgından bile birsey anlamıyor diyebilirim herkes çok yanımda oldu sagolun ama keske kesin bi çözümü olsada bitse demekki annemin benim sınavım bunlar

ünzile

Aktif Üye
Tepki
161
Canım Allah yardımcınız olsun dua edin bol bol Allah hidayetine ersin inşş.sizlerede dayanma gücü versin.Rabbim herkesi ayrı bi sınavdan geçiriyo sizin sınavınızda bu demekki Rabbim daha kötüsünden korusun nşş cümlemizi

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
canim ya icim ciz etti okurken inan
Allahim sabir ve dayanma gücü versin yar ve yardimciniz olsun insaallah
cok zor bir durum basima gelmedigi icin ne dicemi bilemedim
ama annenede sizede cok yazik
cözüm yolu bosanmalari gibi geliyo bana
fakat bosandiktan sonra ayni yerde kalmamalisiniz
babanin sagi solu belli diil anlasilan
bide polisemi gidip söyleseniz
Allah korusun cana kast ne demek ya:gitme::aglayan:

güler

Yeni Üye
Tepki
3
minik kızım kader sabırlı ol ve annene destek ol dünyada en hakıkı dost annedir ALLAHA havale edin babanızıda derlerya damdan düşenın halınden damdan düşen anlar hepsını yaşadığım için senı anlıyorum kızım ALLAH sabır versin

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
banada eşimin anne ve babadan ayrı büyüdüğü için yuvasına çok kıymet verir dediler.dokuz kapıda büyümüş benim eşim ilk zamanlar olan problemlere aldırmıyordum ama çocuklarını hep kıskandı devamlı kendi durumuyla çocukları kıyasladı sofrayı başlarına kaktı çocukların kendilerine ait yatakları olmasını bile başlarına kakardı benim kendime ait yatağım olmadı hep emanet yattım diye.

aysegul

Aktif Üye
Tepki
119
aslinda senin ve benim durumumda hemen hemen ayni sanirim kader arkadasiyiz benim annem ve babamda durmadan kavga ediyorlar sürekli kücüklügümden beri su an 18 yasindayim babam calisiyor ondan deil ama babam cok gecimsiz biri disariya cok iyi davranip eve gelince anneme catiyor hep bi de babam sabah aksam sürekli pc nin basinda netten cikmiyor hic annem sürekli yanimda oturuyor benim odamda dantelini örüyor falan filan evet sana inaniyorum demissin ya annemi kesmeye kalkti diye benimde babam annemi korkutmak amacli ciddi deildi ama bundan 2 ay önce bi kavga oldu bicakli filan tehdit amacli ben ikisini ayirayim derken benim sol elimin isaret parmagi kesildi ALLAH ima cok sükür simdilik bisey yok dikis izi var sadece o yüzden seni gayet iyi anlayabiliyorummm benden babamdan cok sogdum henüz 18 yasindayim ve kendisi yapiyor bunu cok üzülüyoruz ama elde degil iste bende senin gibi bir an önce kurtulsam diyorum da hayatin karsimiza neler cikaracagi hic belli olmuyor iste ALLAH yardimcin olsunnnn :(

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar