Cola Nasıl Yapılıyor Biliyor Musunuz???

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
bir ara mc donalds taki köftelerin nasil yapildigini gösteren bir video vardi hani hayvani oldugu gibi makineden gericiriyorlardi:iyyyy:
sonra alman kanalinda gösterdiler gercekten nasil yapildigini hic te o videodaki gibi degildi :eek:ys:
tabiki oda sagliksiz sonucta önceden hazirlanmis vs.ama ben ayda bir olmak sartiyla cocuklari götürüyorum birazda karalama diye düsünüyorum

oda olabilir tabiki çünkü dünyanın bir çok ülkesine ihraç ediliyor ve çok satan bir marka doğal olarakta karalamaya çalışanlar vardır ama meyan kökü konusuna ben inanıyorum

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
bende duymuştum bunları ama pek inandırıcı gelmiyor.coco cola markasının imajını zedelemek için olabilir diye düşünüyorum.ama zararları saymakla bitmez o da bi gerçek.nette okumuştum geçenlerde 1 saatte vucuda inanılmaz zararlar veriormuş.zaten pek içmemeye çalışıyorum.3 yaşındaki oğlum bile çok seviyor.o istiyor diye eve kolayı sokmuyorum.ama bu duyduklarımdan sonrada pek içesim gelmez heralde....

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
bende duymuştum bunları ama pek inandırıcı gelmiyor.coco cola markasının imajını zedelemek için olabilir diye düşünüyorum.ama zararları saymakla bitmez o da bi gerçek.nette okumuştum geçenlerde 1 saatte vucuda inanılmaz zararlar veriormuş.zaten pek içmemeye çalışıyorum.3 yaşındaki oğlum bile çok seviyor.o istiyor diye eve kolayı sokmuyorum.ama bu duyduklarımdan sonrada pek içesim gelmez heralde....

canm benm amaçım karalamak değil bence içiyordum hemde çok ama artık daha dikkat ediyorum kimse bilemez eğer bunlar gerçekse daha dikkatli olmak gerek diye sizlerle paylaşmak istedim benm başka amacım yok yani canm benm :eek:ys::eek:ys:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
çöp halindeki meyan köklerinin neredeyse içinde büyüyen biri olarak söyleyebilirim ki araya fare karışması mümkün değil. zaten çöpler ayıklanmadan kullanılmasıda zor, çünkü araya karışan farklı otlar tadı tamamen mahveder.
ayrıca, o araya karıştığı varsayılan fare, amerikada veya başka bir avrupa ülkesinde farkedilirse açılacak tazminatı ve colanın sonu olacağını bildiklerinden, azami dikkat gösterirler.. amerikada tazminatlar hiç öyle küçük olmuyor :D

ayrıca meyan kökünün yapılışıda basittir, bu arada onu da anlatayım :D doğuda yenen acı, baharatlı yiyeceklerin üstüne içilir. 1 gece önceden ıslatılan meyan kökleri süzülür, karanfille tatlandırılır. mide için çok iyi geldiği söylenir ama ben hiç sevmem :D

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
canm benm amaçım karalamak değil bence içiyordum hemde çok ama artık daha dikkat ediyorum kimse bilemez eğer bunlar gerçekse daha dikkatli olmak gerek diye sizlerle paylaşmak istedim benm başka amacım yok yani canm benm :eek:ys::eek:ys:

canım zaten karalamayı yapan sen değilsin biliyoruz:panter:rakip firmalardan bahsediyoruz zaten.biz hepimiz burada paylaşım yapıyoruz.sende bizle paylaştığın için saol canım benim.vala bende seviyorum ama dediğim gibi almamamya çalışıyorum.

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
canım zaten karalamayı yapan sen değilsin biliyoruz:panter:rakip firmalardan bahsediyoruz zaten.biz hepimiz burada paylaşım yapıyoruz.sende bizle paylaştığın için saol canım benim.vala bende seviyorum ama dediğim gibi almamamya çalışıyorum.

bizler neysede kıyamam yavruna verme canm benm

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
kola içmeden duramayan biri olarak yazayım okadar çok şey çıkardılar ki kola ile ilgili artık midem tutmuyor içeyim
en son geçenlerde gördüğüm bir videoda kolanın içeriği olan yani asidi meyan kökünden yapıyorlarmış meyan kökünde yaşan fareleri seçmeden ıyyyyyyy :böö: kolaya karıştırıyorlarmış
rengini böceklerden aldığınıda okumuştum ama kulak ardı ediyordum böyle bişey olamaz diye ama bu fare olayı baya bir midemi bulandırdı yalan yada doğru artık içemiyorum

işe yarar yönleride varmış onlarıda bilmiyordum öğrenmiş oldum hehehee :cokkomik: temizlik amaçlı kullanılırmı acaba :zonk:

paylaşımın için teşekkürler canım

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
kola içmeden duramayan biri olarak yazayım okadar çok şey çıkardılar ki kola ile ilgili artık midem tutmuyor içeyim
en son geçenlerde gördüğüm bir videoda kolanın içeriği olan yani asidi meyan kökünden yapıyorlarmış meyan kökünde yaşan fareleri seçmeden ıyyyyyyy :böö: kolaya karıştırıyorlarmış
rengini böceklerden aldığınıda okumuştum ama kulak ardı ediyordum böyle bişey olamaz diye ama bu fare olayı baya bir midemi bulandırdı yalan yada doğru artık içemiyorum

işe yarar yönleride varmış onlarıda bilmiyordum öğrenmiş oldum hehehee :cokkomik: temizlik amaçlı kullanılırmı acaba :zonk:

paylaşımın için teşekkürler canım

canm bende çok seviyorum her marka aynı mı oluyor bilmiyorum ama kolaturka alıyorum genelde ama fark var mı bilmiyorum :eek:ys:

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
İçerisinde alkol var diye iddialar da var , reçete gizli olduğu için içinde şu var bu var demek sadece farazi yorum olarak kalır , bu yüzden çocuklardan kesinlikle uzak tutulmalı , aslında kendimiz de ne olduğunu bilmediğimizden uzak durmalıyız ama yapabilene ne mutlu diyorum.

yasaklar hep insanları cezbeder dimi tatlım :zonk::zonk:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
kolasız duramazdım çok seviyordum,ta ki doktorum hamileliğimden dolayı yasaklayana kadar..şimdi bir bardak olsada buz gibi içsem..bende kolaturka içenlerdenim..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar