Cola Nasıl Yapılıyor Biliyor Musunuz???

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Hep muallaktır benim de aklımda Coca Cola , içmemeye çalışıyorum. Ama meret sigara bağımlılığı gibi , durduk yere canınız isteyebiliyor..
Canım içmek istediğinde aklıma görüntüleri getirip vazgeçicem.

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
yok tatlım yok inanma, bir kere mantık yürütelim. onlarca ülkede cola satışı var, bu kadar böceği nerden buluyor olabilirler? her yıl kah Danino için, kah Cola için, kah pepsi için çıkıyor böyle haberler.. hem kola ilk ilaç olarak çıkarılmış piyasaya. kim derdi ki bu kadar ünlü olacak :D

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bu videoyu 2 sene önce falan izlemiştim tam 1 sene kola içemedim midem bulandı hep görünce inandımmı aslında inanmadım ama mide almadı ama şimdi içiyorum çok sık olmasada

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
yok tatlım yok inanma, bir kere mantık yürütelim. onlarca ülkede cola satışı var, bu kadar böceği nerden buluyor olabilirler? her yıl kah Danino için, kah Cola için, kah pepsi için çıkıyor böyle haberler.. hem kola ilk ilaç olarak çıkarılmış piyasaya. kim derdi ki bu kadar ünlü olacak :D

nasıl ilaç canm neye faydası varmış :D

H

Hera

Misafir
Yok artık ya daha neler :kahkaha: hep böyle efsaneler uydurulur ama bildim bileli hep çıkar böyle idaalar ve idda olmak la kalır biraz ufak atsalar tam süper olacak Cafein var içinde yahu bildiğin kahvede ki Cafein uyarıcı ve şeker var Şeker zararlı malumunuz Bünye ye asla yememek gerek şeker tatlı dolayısı ile kolada zararlı çok sık içilmiyorsa mahsuru yok elbet..

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
Yok artık ya daha neler :kahkaha: hep böyle efsaneler uydurulur ama bildim bileli hep çıkar böyle idaalar ve idda olmak la kalır biraz ufak atsalar tam süper olacak Cafein var içinde yahu bildiğin kahvede ki Cafein uyarıcı ve şeker var Şeker zararlı malumunuz Bünye ye asla yememek gerek şeker tatlı dolayısı ile kolada zararlı çok sık içilmiyorsa mahsuru yok elbet..

canm bende biliyorum ama gözünle görmediğim hiçbirşeyden emin olmam valla :panter:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
bu video bana pek mantikli gelmiyor ne yalan söyliyim:D
ama sagliklimi degil tabiki sekerli sonucta:elis:

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
>23 yil bil'fiil bir cola fabrikasinda çalisan birisinin
ilginç iddiasi
>; malumunuz kola denilen ürünün en temel hammaddesi meyan köküdür, ve
meyan kökü ile beslenen canlilar arasinda fare de bulunmaktadir. büyük
sirketler tonlarca üretim yaptiklari için kepçelerle toplamaktadirlar
meyan
köklerini
>ve tonlarca topladiklari için de fareleri ayiklamaya ugrasmamakta daha
dogrusu ugrasamamaktadirlar. bu yüzden de meyan köklerini
içindekilerle
>beraber preslemekte sadece kalan deri, ayak, bacak parçalarini elekten
geçirerek ayiklamaktadirlar. meyan kökünün suyunun yaninda farenin kani,
mide özsuyu vs. gibi sivilar da karismakta renk siyah oldugu
için
>estetik açidan bir sorun olmamaktadir. tabi kola üretimi yapan sirketin
>kimyasal yöntemlerle bu özütü sagliga zararsiz hale getirme ihtimali de
>var... bu olayi anlatan kisi çalistigi 23 yil boyunca bi bardak bile
kola içmemis.
Alıntı

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
bu video bana pek mantikli gelmiyor ne yalan söyliyim:D
ama sagliklimi degil tabiki sekerli sonucta:elis:

şimdi babamla konuştum canım colanın hammaddesinin meyan kökü olduğunu söyledi şimdi bana meyan köküde çok kokarmış bu yüzden fareler çok severmiş babam söylemeseydi bunlarada inanmazdım nette baktım aynı şeyler burdada var:eek:ys::eek:ys:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
bir ara mc donalds taki köftelerin nasil yapildigini gösteren bir video vardi hani hayvani oldugu gibi makineden gericiriyorlardi:iyyyy:
sonra alman kanalinda gösterdiler gercekten nasil yapildigini hic te o videodaki gibi degildi :eek:ys:
tabiki oda sagliksiz sonucta önceden hazirlanmis vs.ama ben ayda bir olmak sartiyla cocuklari götürüyorum birazda karalama diye düsünüyorum

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
şimdi babamla konuştum canım colanın hammaddesinin meyan kökü olduğunu söyledi şimdi bana meyan köküde çok kokarmış bu yüzden fareler çok severmiş babam söylemeseydi bunlarada inanmazdım nette baktım aynı şeyler burdada var:eek:ys::eek:ys:
hersey olabilir tabiki ama kesin sonuclar yokki:sinifsinif:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar